lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Ze světa soupeřů: AZ Residomo Havířov

Ze světa soupeřů: AZ Residomo Havířov

Havířov do minulé sezony nevstupoval jako jeden z vážných adeptů na postup do play-off, ale mladý tým pod vedením zkušeného lodivoda Jiřího Režnara překvapoval pohlednou hrou a nakonec obsadil šestou příčku. Jaké cíle budou mít Slezané v letošní sezoně?

AZ RESIDOMO HAVÍŘOV

Vedení AZetu řešilo před minulou sezonou zapeklitý rébus. V ročníku 2017/2018 složení týmu a týmové ambice neodpovídali konečnému sedmému místu, pouze tři body od prvního nepostupového místa do play-off. I díky uzavření soutěže se havířovské vedení rozhodlo k radikálnímu kroku a postavilo tým z místních odchovanců a hráčů kteří bojují o místo v extraligových týmech (Olomouc, Vítkovice). Sázka na dravé mládí a extraligovou zkušenost jim pomohla k zopakování nejlepšího umístění za poslední roky. „Je potřeba říct, že sezóna předchozí se nám bůhvíjak nepovedla, co se týče herního projevu. Do play-off jsme postoupili těsně. Chtěli jsme změnu, sázet více na mladé hráče, na naše odchovance a těm dávat důvěru. Vrátili jsme se k modelu, že kdo chce hrát za Havířov, tak hrát bude, kdo nechce, tak ať nehraje. Žádné finanční dostihy s prvoligovými týmy jako jsou České Budějovice, Kladno, ale třeba i Prostějov nebo Vsetín, my nemůžeme hrát, protože rozpočet máme jasně daný a je tady léta letoucí plus mínus stejný. I když nároky na hráče jsou větší a větší, tak se snažíme začleňovat mladší hráče a držet rozpočet na normální výši", říká k minulé sezoně prezident klubu pan Jaroslav Mrowiec.

I v příští sezoně AZ povede do prvoligových bojů trenér Jiří Režnar, který získal ocenění pro nejlepšího trenéra minulého ročníku. I letošní sezoně bude mít za úkol stmelit mladý tým a bojovat o play-off. Tak ono je to pořád stejné. Loňská sezóna byla pro některé hráče úspěšná a šli za lepším. My těžko můžeme konkurovat klubům, které jim ty nabídky daly. Tak to v hokejovém životě je. Hráči, kteří tady měli smlouvy, zůstali, na některé jsme uplatnili opce a budeme pokračovat dál. Doplní se to klukama, kteří jsou mladí a šikovní. Uvidíme, co ukáže sezóna".

Příchody

Brankáři: Aleš Stezka (Chomutov).

Útočníci: Jan Dvořák (zkouška z Mladé Boleslavi), Scott Prier (Štrasburk, Francie).

Odchody

Jakub Dudek - (ukončení kariéry), Marek Haas - (ukončení činnosti), Antonín Bořuta - (Orli Znojmo), Rok Macuh - (konec hostování), Tomáš Gřeš - (Poruba), Ondřej Bláha - (Vsetín), Ondřej Procházka - (konec hostování), Branislav Rehuš - (Vsetín)

Havířov se v minulé sezoně opíral o výkony takřka neznámých hráčů. Jen hokejový znalci by dokázali něco povědět o jménech jako Radek Veselý, Branislav Rehuš či Tomáš Greš. Právě tato trojice ovládla havířovské statistiky. Radek Veselý ovládl kanadské bodování týmu a byl i jeho nejlepším střelcem. V 56 utkáních si připsal 19 branek a 23 asistencí. Druhý Branislav Rehuš získal jen o jeden kanadský bod méně - 41 kanadských bodů (16+25). Třetí do party Tomáš Greš nastřílel 17 branek a na 23 přihrál. Až čtvrtý skončil kapitán týmu Jan Maruna (15+19). Mezi obránci kraloval Antonín Bořuta (5+19). Havířovské brankoviště obsadil Ondřej Bláha, který odchytal 45 utkání s úspěšností 89,49%. Výkony zmiňovaných hráčů neunikly pozornosti manažerům ambicióznějších celků a Ondřej Bláha, Branislav Rehuš (Vsetín) a Antonín Bořuta (Znojmo) změní od nové sezony své působiště.

Aktuální složení týmu:

Brankáři: Aleš Stezka, Jiří Matoušek, Marek Štipčák

Obránci: Jakub Matai, David Chroboček, Jakub Dudek, Jaroslav Mrowiec, Vojtěch Ševěček, David Zdeněk

Útočníci: Jan Maruna, Filip Seman, Radek Veselý, Radek Pořízek, Lukáš Bednář, Jakub Kotala, Dominik Pawliczek, Dominik Cihlář, Lukáš Juhász, Jan Bambula, Jan Dvořák, Scott Prier

Havířov ještě nezveřejnil přípravné duely před sezonou.

Sdílej stránku!


Aktuality

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost