lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Zaútočí Jestřábi na osmičku?

Zaútočí Jestřábi na osmičku?

Po reprezentační pauze nastoupí Jestřábi k jednomu z nejdůležitějších utkání v letošní sezoně. Soupeř z Havířova okupuje osmou příčku, zaručující postup mezi osm nejlepších. Prostějovská letka má šesti bodovou ztrátu a ve středu tento náskok může smazat na polovinu. První utkání zvládli lépe Slezané a Hanáci jim ve středu od 18:00 budou chtít tuto porážku oplatit!

Utkání můžete sledovat v přímém přenosu na HOKEJKATV a online přenosu na ONLAJNY.COM.

AZ RESIDOMO HAVÍŘOV

Havířov je tradičním účastníkem první ligy a pro naše fanoušky jsou obzvláště pikantním soupeřem. Oba dva tábory, ikdyž se postupem času jejich počty snižují, dokáží svým týmům vytvořit skvělou atmosféru. Slezané se momentálně nacházejí na posledním postupovém místě do lepší osmičky a Prostějov na svého soka ztrácí z desáté pozice 6 bodů. I z tohoto pohledu půjde o jedno z nejdůležitějších utkání letošní sezony! Pokud by se našemu týmu povedlo urvat tři body, budou mít opět soupeře na dostřel.

První zápas dopadl lépe pro Havířov, který vyloupil jestřábí hnízdo a vyhrál 1:4. V 10.minutě poslal Prostějov do vedení Petr Chlán, ale havířovští díky čtyřem trefám utkání otočili a pohodlně jej dovedli do tříbodového vítězství.

Jasnou brankářskou jedničkou je Aleš Stezka, který má úspěšnost zákroků 91,6%. Havířov také využívá formou střídavých startů Jana Lukáše z Olomouce (4 utkání, úspěšnost 92%). Nejproduktivnějším obráncem je bývalý hráč Prostějova Alex Rašner (1+8), který je zároveň nejvytíženějším obráncem. V útoku se daří Radkovi Veselému (11+8), Jakubu Kotalovi (5+8) a Lukáši Bednářovi (5+7). Havířov nebyl spokojen se svou produktivitou a do svého mladého týmu před měsícem přivedl Jana Starého, který poslední dvě sezony v Prostějově neodmyslitelně patřil do nejúdernější trojice Chance ligy Starý - Divíšek - Nouza. "Starda" na severu Moravy odehrál tři utkání s bilancí dvě branky a jedna nahrávka.


Poslední tři utkání:

HAVÍŘOV - Frýdek - 4:2

HAVÍŘOV - Litoměřice - 1:2

Sokolov - HAVÍŘOV - 3:5


Trenér Jiří Režnar po utkání pro klubový web řekl: „Bylo to těžké utkání, a to jsme věděli, že bude. Sokolov hraje organizovaně, Karel Mlejnek tomu dává všechno. A je to opravdu vidět. Akorát, stejně jako my, mají problémy se vstřelením gólu, kdy mají stoprocentní tutovky a nedají je. My se potýkáme s úplně stejným problémem. Máme také mladé kluky. Deset šancí na jeden gól. To si myslím, že je to, co sráží Sokolov, proto je tam kde je. Nevyužívají šance, které si vypracují. Jinak to byl výborný zápas a jsme rádi za tři body. Teď je reprezentační pauza a lépe se trénuje, když před ní tým vyhraje...“

Sestava HAVÍŘOVA z minulého utkání:

Stezka – L. Rutar, Chroboček, Kachyňa, Malina, Mrowiec, Nepokoj, Zdeněk – Maruna, Starý, Baláž – Dvořák, R. Veselý, L. Bednář – Danielčák, F. Seman, Toman – Fridrich, Pořízek, Žiak.

Kompletní soupisku najdete ZDE.


Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

PROSTĚJOV - Poruba - 3:4p

Vsetín - PROSTĚJOV - 3:2

PROSTĚJOV - Frýdek - 3:2


Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Huf – Hrdinka, Mrázek, M. Novotný, Muška, Husa, P. Krejčí, Brančík – Hrníčko, Račuk, Žálčík – Chlán, V. Meidl, Nouza – L. Krejčík, Berger, M. Novák – R. Pilař, Miškář, T. Jandus.

Poslední utkání očima Ladislava Lubiny: „Do utkání jsme vstoupili špatně, soupeř lépe bruslil a dostával se do šancí. My jsme si nepřihráli přesně na hokejku a díky tomuto jsme se dostávali pod tlak. Dobré bylo, že jsme proměnili brejk na 1:0, ale nešťastná branka ze začátku druhé třetiny nás vykolejila. Od půlky zápasu jsme začali plnit, to co jsme si řekli před zápasem a to nám přineslo ovoce v podobě dvou branek ve třetí třetině. Závěr jsme si zbytečně zkomplikovali brankou v naší přesilovce, kdy jsme soupeři nabídli snížení. Nakonec jsme toto utkání zvládli a bereme konečně tři body!“

Jestřábům viditelně chybí Tomáš Divíšek, který do utkání ještě nenastoupí, stejně jako Kryštof Ouřada a Jakub Březák.

Související články

Sdílej stránku!


Aktuality

6.12.2019

Informace o rozlosování

Přesné termíny utkání následují části Chance ligy zveřejníme až po sobotním utkání, kdy budeme znát jednotlivé umístění. Jestřábi jsou momentálně na 10. místě, ale to ještě nemají jisté. Děkujeme za pochopení.

28.11.2019

Nouzikův milník!

Tomáš Nouza včerejším vítězným nájezdem zaokrouhlil počet získaných kanadských bodů v 1. lize na 700. Na tuto úžasnou metu dosáhl ve svém 837 utkání za 344 branek a 356 asistencí.

Nouziku gratulujeme!

21.11.2019

Do PV přichází Martin Jandus!

Jestřábi se domluvili na střídavých startech obránce Martina Janduse ze Sparty. Bratr Tomáše Janduse nastoupí už v sobotním utkání proti Kadani!

18.11.2019

Změny v A-teamu

V reakci na rozsáhlou marodku v našem týmu se klubové vedení domluvilo na střídavých startech Daniela Vachutky z Šumperku.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

21 asistencí

Body

Zápasy

Václav

Meidl

29 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

91,72% úspěšnost