lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Zastaví Prostějov rozjetou Porubu?

Zastaví Prostějov rozjetou Porubu?

Chance liga letí rychlým tempem a po dvou dnech pauzy na Jestřáby čeká další utkání. Tentokráte sehrají zápas na ledě Poruby, která díky zajímavému předsezónnímu posílení bude patřit mezi černé koně Chance ligy. Povede se Jestřábům zastavit ostravský celek a vybojovat první venkovní body?

Přímý přenos z utkání můžete za poplatek sledovat na HOKEJKATV nebo si pustit textový přenos na ONLAJNY.COM.

HC RT TORAX PORUBA

Poruba po první sezoně po návratu do první ligy opět dobře odstartovala. V minulé sezoně dokonce po kompletním odehraném prvním kole figurovala na prvních místech tabulky. Letos se Ostravanům povedlo na minulou sezonu navázat, když zvládli získat plný počet šesti bodů z prvních dvou utkání.

Poruba je jasným vítězem přestupového období. Zatímco loni měla na konci sezony do play off daleko, letos patří díky výraznému posílení k hlavním vyzyvatelům týmů bojujících o první čtverku. Poruba získala posily do všech řad. Před sezonou přišel brankář Frederik Foltán, obránci Filip Dundáček, Patrik Husák a útočníci Richard Nejezchleb, Marek Sikora, Petr Obdržálek a Vladimír Svačina. Právě Svačina je nejzářivější hvězdou dnešního soupeře.

V extraligové kariéře se hned dvakrát dostal přes hranici 40 bodů za základní část. V dobách své největší slávy hrál i za národní tým. Letos na jaře pak získal titul s Třincem a ve sbírce má i tři stříbrné medaile, které vybojoval během angažmá ve Vítkovicích a v Liberci.

„V Porubě se vytvořila super parta. Je fakt pohoda. Myslím, že letos budeme mít hodně silný tým,“ těší největší letní posilu Vladimíra Svačinu.


Poslední dvě utkání PORUBY:

PORUBA - Havířov - 4:2

Sokolov - PORUBA - 3:5

Poruba dokázala z úvodních dvou kol vybojovat plný počet bodů a momentálně se nachází na druhém místě o skóre za Č. Budějovicemi. V minulém utkání Ostravané dokázali otočit utkání v Sokolově, když třemi brankami v rozmezí 54. až 60. minuty vstřelili tři branky a odskočili Sokolovu na rozdíl dvou branek. Za Porubu se do střelecké listiny zapsali Špaček 2x, Svačina, Zdeněk a Káňa.

Sestava PORUBY z minulého utkání:

Foltán – Slavík, Husák, Urbanec, Dluhoš, Dundáček, Pastor – Svačina, Zdeněk, Sikora – Špaček, Jáchym, Obdržálek – Gřeš, Hudeček, Toman – Ďurač, Kanko, Káňa.

Kompletní soupisku PORUBY najdete ZDE.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA


Poslední dvě utkání JESTŘÁBŮ:

Přerov - PROSTĚJOV - 3:2

PROSTĚJOV - Chomutov - 4:3

První domácí utkání v nové sezoně nabídlo první vítězství Jestřábů a cenné tři body do tabulky. Prostějov se rychle ujal vedení, ale po dvou brankách Chomutova musel otáčet nepříznivý vývoj ve třetí třetině. Domácím se povedlo odskočit na rozdíl dvou branek a i přes snížení Pirátů dovedli utkání do vítězného konce. Branky za domácí vstřelili Krejčík, Kafka 2x a Berger.

Střelec dvou branek Petr Kafka k tomuto utkání říká: "Byl to dobrý zápas. Myslím si, že jsme hráli dobře. Párkrát jsme se nechali sundat těmi obdrženými brankami. Po psychické stránce jsme měli kratší výpadek, na tom určitě ještě zapracujeme. Hráli jsme aktivní, celoplošný hokej. Mně se to dnes líbilo a jsem hlavně rád, že jsme vyhráli. Pro nás to byl důležitý zápas. Kdybychom prohráli i dnes, tak by bylo těžké se z toho dostávat, ale takhle je to super. Myslím si, že všichni odehráli výborný zápas. ".

Co nakonec zlomilo soupeře: "Přijde mi, že je nezlomilo nic, protože to skončilo jen o gól. Z úvodního tlaku jsme měli vytěžit trochu více, měli jsme dát gól. Ve druhé třetině se nám nepovedla ta hra 5 na 3. Pak jsme ale naštěstí proměnili další přesilovku, a to nás nakoplo. Myslím si, s nějakou úctou k soupeři, že jsme byli lepší a že jsme si tu výhru zasloužili."

Co říkáte na prostějovské publikum?: "Výborné! Před zápasem jsem vůbec nevěděl, kde je tady nějaký kotel. Velice mě to překvapilo, v jakém tady byli množství. Trochu mi to připomínalo Bohemku v Praze na fotbale, kterou mám rád. Jsou tady bouřlivý a horkokrevní diváci. Udělali parádní atmosféru. Když je šance, tak ji ocení. Když je nějaký sporný zákrok, tak toho rozhodčího trochu dostávají pod tlak. Od nich je to fantastická práce, je to náš sedmý hráč na ledě, což je výborné.".

Co čeká od utkání s Porubou?: "Posledních několik let jsem strávil v zahraničí a nemám úplný přehled o soupřích. Vím jen, že nám Poruba stojí v cestě a my ji budeme chtít porazit."

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil (23. D. Dvořák) – P. Krejčí, Mrázek, M. Novotný, Muška, Březák, Brančík, Husa – Berger, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Nouza, Kafka – L. Krejčík, Chlán, Ouřada – L. Luňák, V. Meidl, T. Jandus.

Sdílej stránku!


Aktuality

19.10.2019

Posila do útoku

Prostějov posiluje útočné řady! Formou střídavých startů bude našemu týmu z Hradce Králové vypomáhat talentovaný útočník Patrik Miškář.

18.10.2019

Březák na marodce

Obránce Jakub Březák je na nespecifikovanou dobu mimo hru s poraněným kotníkem.

15.10.2019

Ouřada po operaci

Kryštof Ouřada utrpěl v utkání v Benátkách zranění ramene, které si vyžádalo chirurgický zákrok. Do tréninku by se měl podle prvních prognóz zapojit za měsíc. Ouři, přejeme brzké uzdravení!

10.10.2019

Posila ze Sparty

Jestřábi ze Sparty získali Davida Dvořáčka, který bude našemu týmu pomáhat formou střídavých startů.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

16 asistencí

Body

Marek

Račuk

22 bodů

Zápasy

Václav

Meidl

16 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

92,77% úspěšnost
×
Odehrané v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
HC ZUBR Přerov