lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Zápas plný zvratů zhodnotil David Dvořáček, autor prvního sezónního gólu Jestřábů

Zápas plný zvratů zhodnotil David Dvořáček, autor prvního sezónního gólu Jestřábů

Úvodní kolo Chance ligy přivedlo na prostějovský led Vsetín. Kanonádu rozhodl v prodloužení Marek Račuk. My jsme ale vyzpovídali střelce prvního gólu nového ročníku, Davida Dvořáčka, který si připsal i asistenci na vítězné brance.

Jaké bylo očekávání před prvním zápasem nové sezóny?

Věděli jsme, že Vsetín je silný mančaft, že ta kvalita tam bude. Před sezónou hodně posílili, mají šikovné hráče, hlavně vepředu. Čekali jsme od nich hodně a taky se to potvrdilo. Bylo důležité nedělat chyby v obraném pásmu a nedávat jim šance.

Dnešní utkání bylo označeno za šlágr kola. Jak byste ho zhodnotil?

Bylo hodně lidí, proto to bylo hodně vypjaté. Ten zápas podle toho také vypadal, bylo v něm hodně zvratů a divákům se určitě musel líbit.

Už od začátku se hrálo ve velmi vysokém tempu, všechny góly první třetiny padly během 4 minut. Čím si to vysvětlujete?

Začátek nebyl z naší strany úplně optimální. Vsetín měl možná více pohybu, ale dostali jsme takové dva nešťastné góly. Po nich jsme ale dokázali hned začít hrát a otočit stav utkání. Nakonec jsme se z toho vyhrabali, což je dobře.

Váš kontaktní gól na 1:2 mužstvo nakopl. Co se změnilo ve hře Jestřábů?

Ten gól byl samozřejmě důležitý a já jsem za něj rád. Hned vzápětí jsme dali dva další. Pak sice ve vývoji nastalo plno dalších zvratů, ale za mě dobrý zápas.

Ve druhé třetině v oslabení jste inkasovali dva góly. Co jste si o přestávce řekni v šatně?

To jsme ani v šatně neřešili. Bohužel přesilovku 5 na 3 Vsetín dobře sehrál, mají šikovné kluky. Myslím si, že v přípravných zápasech jsme hráli přesilovky dobře, takže si možná ukážeme jen něco na videu.

V závěru utkání jste vyrovnali z power play. Cvičíte to na trénincích?

Power play na trénincích nějak často ne. Power play jsme hráli v posledním přípravném utkání v Budějovicích. Ono se to ani moc natrénovat nedá, vše se to cpe do brány a doufá se, že se to urve. Dnes to tam padlo, což je super.

I přes možnosti přesilovek jste ani jednu nevyužily. Jsou to právě přesilovky, na které se musíte na pondělí do Benátek připravit?

Přesilovky věřím, že jsou jen otázkou času, něž si to sedne. Je začátek sezóny, tak doufám, že to tam začne padat.

Co říkáte na dnešní atmosféru vytvořenu fanoušky obou táborů?

Byla skvělá. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit k prvnímu domácímu zápasu.

Sdílej stránku!


Aktuality

19.7.2019

Tomáš Divíšek dnes slaví 40!!!

"Divochu", za celý klub, realizační tým, tvé spoluhráče a naše fanoušky ti přejeme k tvému jubileu všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří tobě i celé tvé rodině! Je pro nás čest, být s tebou v týmu! #dichoch40 #cojestaryjedobry #jsmeprostejov

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost