lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Zápas plný zvratů zhodnotil David Dvořáček, autor prvního sezónního gólu Jestřábů

Zápas plný zvratů zhodnotil David Dvořáček, autor prvního sezónního gólu Jestřábů

Úvodní kolo Chance ligy přivedlo na prostějovský led Vsetín. Kanonádu rozhodl v prodloužení Marek Račuk. My jsme ale vyzpovídali střelce prvního gólu nového ročníku, Davida Dvořáčka, který si připsal i asistenci na vítězné brance.

Jaké bylo očekávání před prvním zápasem nové sezóny?

Věděli jsme, že Vsetín je silný mančaft, že ta kvalita tam bude. Před sezónou hodně posílili, mají šikovné hráče, hlavně vepředu. Čekali jsme od nich hodně a taky se to potvrdilo. Bylo důležité nedělat chyby v obraném pásmu a nedávat jim šance.

Dnešní utkání bylo označeno za šlágr kola. Jak byste ho zhodnotil?

Bylo hodně lidí, proto to bylo hodně vypjaté. Ten zápas podle toho také vypadal, bylo v něm hodně zvratů a divákům se určitě musel líbit.

Už od začátku se hrálo ve velmi vysokém tempu, všechny góly první třetiny padly během 4 minut. Čím si to vysvětlujete?

Začátek nebyl z naší strany úplně optimální. Vsetín měl možná více pohybu, ale dostali jsme takové dva nešťastné góly. Po nich jsme ale dokázali hned začít hrát a otočit stav utkání. Nakonec jsme se z toho vyhrabali, což je dobře.

Váš kontaktní gól na 1:2 mužstvo nakopl. Co se změnilo ve hře Jestřábů?

Ten gól byl samozřejmě důležitý a já jsem za něj rád. Hned vzápětí jsme dali dva další. Pak sice ve vývoji nastalo plno dalších zvratů, ale za mě dobrý zápas.

Ve druhé třetině v oslabení jste inkasovali dva góly. Co jste si o přestávce řekni v šatně?

To jsme ani v šatně neřešili. Bohužel přesilovku 5 na 3 Vsetín dobře sehrál, mají šikovné kluky. Myslím si, že v přípravných zápasech jsme hráli přesilovky dobře, takže si možná ukážeme jen něco na videu.

V závěru utkání jste vyrovnali z power play. Cvičíte to na trénincích?

Power play na trénincích nějak často ne. Power play jsme hráli v posledním přípravném utkání v Budějovicích. Ono se to ani moc natrénovat nedá, vše se to cpe do brány a doufá se, že se to urve. Dnes to tam padlo, což je super.

I přes možnosti přesilovek jste ani jednu nevyužily. Jsou to právě přesilovky, na které se musíte na pondělí do Benátek připravit?

Přesilovky věřím, že jsou jen otázkou času, něž si to sedne. Je začátek sezóny, tak doufám, že to tam začne padat.

Co říkáte na dnešní atmosféru vytvořenu fanoušky obou táborů?

Byla skvělá. Chtěl bych poděkovat všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit k prvnímu domácímu zápasu.

Sdílej stránku!


Aktuality

18.2.2019

Akce retro dresů SKP

Už jen dva dny máte jedinečnou možnost získat speciální retro dresy týmu LHK Jestřábi Prostějov, ve kterých hokejisté nastoupili v rámci 36. kola Chance ligy v Českých Budějovicích. Barevná kombinace je inspirována prvními dresy prostějovských hockeyistů SK Prostějov. Více informací na internetové stránce Sportovní aukce.

15.2.2019

Omezení ve VIP

V zítřejším utkání bude uzavřen prostor VIP v místnosti, kde se dá sledovat utkání. Prostějovská firma GIENGER zde pořádá soukromou akci na podporu prostějovského klubu. Občerstvení a podávání nápojů u baru bude normálně přístupné pro majitele VIP karet. Děkujeme za pochopení.

30.1.2019

Jan Zdráhal do Pardubic

#34 Jan Zdráhal opouští prostějovskou letku a sezonu dohraje v týmu HC Dynamo Pardubice. Honzovi děkujeme za jeho odvedené služby a přejeme, ať se mu v Pardubicích daří!

9.1.2019

Jestřábi posilují obranu!

Na hostování do konce sezony přichází obránce Jakub Husa. Hráč extraligového Liberce vyniká fyzickými parametry 194 cm a 97 kg živé váhy. Za Bílé Tygry odehrál v extralize dvě utkání. Více času strávil na farmě v Benátkách, kde nastoupil do 116 zápasů. Vstřelil 13 branek a na 13 nahrál.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

54 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

91,28% úspěšnost