lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Záleží jen na mně, jestli budu hrát, ví Martin Finkes

Záleží jen na mně, jestli budu hrát, ví Martin Finkes

Na úvod přípravy si Jestřábi připsali vítězství po samostatných nájezdech, a u Jestřábů tak panovala klidná atmosféra. Nejvíce spokojení mohli být střelci Stejskal s Černým nebo úspěšný v nájezdech Čuřík. Pro pozápasový rozhovor jsme si však zvolili mladého obránce Martina Finkese, který se o pevné místo v sestavě teprve musí rvát.
Martin Finkes, dvacetiletý prostějovský obránce. Loňské čtyři starty za elitní tým Jestřábů bych chtěl letos určitě navýšit.
Jak hodnotí Martin Finkes utkání ze svého pohledu?
Zápas byl součástí přípravy, takže nešlo tak úpně o výsledek, ale hlavně o to, aby se nikdo vážně nezranil, takže škoda, že to odnesl Ivo Peštuka. Výsledek je dobrý, mrzí mě ale ty dva góly, co jsme dostali v poslední třetině.

Během zápasu došlo i k několika strkanicím, nehrálo se na přátelské utkání až příliš tvrdě?
V přípravě to takto vždycky chodí, je to více silové, než technické, navíc jsou všichni plní energie. Myslím, že ta tvrdá hra k tomu patří.

V obraně jste nastupoval s Pavlem Kumstátem a pak i s Jiřím Paškou, jak jste si vyhověli?
Zatím jsme na začátku sezony, takže nejsme nijak sehraní. Nějaké střely jsme tam měli, ale to beru určitě na sebe. Oba jsou to dobří spoluhráči, umí předat své zkušenosti a to je to hlavní.

Ve třetí třetině Vsetín dokázal dvěma góly srovnat, nedocházeli už v závěru Jestřábům síly?
Možná to bylo tou přesilovkou Vsetína, ve které jsme dostali gól, pak jsme se trošku zatáhli. Možná taky opravdu došly síly, protože tvrdě trénujeme, ale teď se trochu zregenerujeme a příští týden na to vletíme znova.

S dalšími mladými obránci bojujete o pevné místo v sestavě, jak vidíte své šance?
Chtěl bych hrát, co nejvíc, ale konkurence je veliká, a když nebudou výkony, tak hrát nebudu. Záleží jen na mně, je tu hodně zkušených beků a bude to těžké.

A ambice Prostějova v nadcházející sezoně?
Nechci nijak předbíhat, ale tým se posílil a myslím, že bychom mohli hrát ještě lépe jako loni.

Sdílej stránku!


Aktuality

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!

4.1.2021

Obránce Aleš Sova mění angažmá

Obránce Aleš Sova po vzájemné dohodě s klubem v týmu končí. Stěhuje se do dánské nejvyšší soutěže do týmu Odense Bulldogs. Aleši děkujeme, a ať se ti v novém působišti daří!!

19.12.2020

Dohrávka 15.kola proti Porubě!

Utkání 15. kola proti Porubě, které bylo odloženo z důvodu nákazy ostravského týmu covidem se odehraje ve středu 30.12.2020 od 16:00 v Prostějově.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

No foto

Petr

Mrázek

13 branek

Asistence

No foto

Petr

Mrázek

16 asistencí

Body

No foto

Petr

Mrázek

29 bodů

Zápasy

No foto

Dominik

Hrníčko

23 zápasů

Úspěšnost

No foto

Ondřej

Bláha

90,44% úspěšnost