lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Velké jméno pro Jestřáby! Ladislav Lubina přebírá prostějovskou letku!

Velké jméno pro Jestřáby! Ladislav Lubina přebírá prostějovskou letku!

Dnešní trénink se odehrával už pod vedením nového trenéra Ladislava Lubiny. Bývalý vynikající útočník a velice zkušený trenér povede Prostějov do boje o první osmičku už v sobotním utkání s Porubou.

Pane Lubino, čím vás zaujala nabídka Prostějova?

My jsme byli s panem Luňákem v kontaktu několikrát už v minulosti. Teď mi v týdnu zavolal a já jsem nabídku přijal.

Co očekáváte od nového angažmá?

Vím, kde se mužstvo nachází, jaké má cíle a já bych chtěl pozitivním přístupem přispět, aby se mužstvo posunulo tabulkou nahoru. Zároveň bych byl velice rád, aby jsme chodili na stadion rádi a těšili se sem.

Rád bych se vás zeptal, jaká je vaše hokejová filozofie? Jaký rukopis chcete mužstvu vtisknout?

Když to převedu na mužstvo. Filozofie trenéra je jedna věc a realita je pak věc druhá. Já jsem dospěl k názoru, že trenér si můžu dovolit to, na co má mužstvo. Pokud máte neomezený rozpočet a můžete si mužstvo postavit podle sebe, tak můžete uplatnit své názory, ale ve většině týmů musíte přizpůsobit své myšlení hráčskému kádru, který máte. Podle toho, co jsme se bavili s Jirkou Vykoukalem, tak máme velice podobný, ne-li téměř stejný, názor na systém a podobné věci. Já tady nemíním dělat nějaké převratné změny. Spíš se budu snažit klást velký důraz na detaily a herní projev, který pomůžou způsob hry a systém hry vylepšit.


HOKEJOVÝ ŽIVOTOPIS

Bývalý vynikající útočník, který zažil jak československou, tak i českou nejvyšší hokejovou soutěž, aktivně působil od sezóny 1984/1985 v týmech HC Pardubice, Dukla Jihlava a v Třinci. Po listopadu 1989 hrál klubový hokej také ve Finsku, Německu a Švýcarsku. Je členem Klubu hokejových střelců deníku Sport.

Kromě klubové kariéry okusil i hokej na mezinárodní scéně. Hrál na mistrovstvích světa v letech 1990, 1991, 1992 a 1998, na Kanadském poháru v roce 1987 a získal bronzovou medaili na Zimních olympijských hrách v roce 1992.

Trenérskou kariéru nastartoval v sezoně 2006/07 v celku HC Chrudim. V extralize se poprvé objevil v sezoně 2007, ale natrvalo se v ní usadil v sezoně 2010/2011, kdy v roli asistenta hlavního trenéra a později i hlavního kouče vedl brněnskou Kometu. Po angažmá v Kometě se vrátil do klubu svého srdce. V Pardubicích působil jako asistent Pavla Hynka a společně tým dovedli k extraligovému titulu. Následovala angažmá v týmech HK Nové Zámky (slovenská extraliga), HC Slavia Praha, Ertis Pavlodar (Kazachstán), Dvůr Králové a kruh se uzavřel v opět v Pardubicích.

Dynamo převzal v polovině minulého ročníku a dokázal pro město perníků udržet extraligovou příslušnost v nevyzpytatelné baráži.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost