lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Velké jméno pro Jestřáby! Ladislav Lubina přebírá prostějovskou letku!

Velké jméno pro Jestřáby! Ladislav Lubina přebírá prostějovskou letku!

Dnešní trénink se odehrával už pod vedením nového trenéra Ladislava Lubiny. Bývalý vynikající útočník a velice zkušený trenér povede Prostějov do boje o první osmičku už v sobotním utkání s Porubou.

Pane Lubino, čím vás zaujala nabídka Prostějova?

My jsme byli s panem Luňákem v kontaktu několikrát už v minulosti. Teď mi v týdnu zavolal a já jsem nabídku přijal.

Co očekáváte od nového angažmá?

Vím, kde se mužstvo nachází, jaké má cíle a já bych chtěl pozitivním přístupem přispět, aby se mužstvo posunulo tabulkou nahoru. Zároveň bych byl velice rád, aby jsme chodili na stadion rádi a těšili se sem.

Rád bych se vás zeptal, jaká je vaše hokejová filozofie? Jaký rukopis chcete mužstvu vtisknout?

Když to převedu na mužstvo. Filozofie trenéra je jedna věc a realita je pak věc druhá. Já jsem dospěl k názoru, že trenér si můžu dovolit to, na co má mužstvo. Pokud máte neomezený rozpočet a můžete si mužstvo postavit podle sebe, tak můžete uplatnit své názory, ale ve většině týmů musíte přizpůsobit své myšlení hráčskému kádru, který máte. Podle toho, co jsme se bavili s Jirkou Vykoukalem, tak máme velice podobný, ne-li téměř stejný, názor na systém a podobné věci. Já tady nemíním dělat nějaké převratné změny. Spíš se budu snažit klást velký důraz na detaily a herní projev, který pomůžou způsob hry a systém hry vylepšit.


HOKEJOVÝ ŽIVOTOPIS

Bývalý vynikající útočník, který zažil jak československou, tak i českou nejvyšší hokejovou soutěž, aktivně působil od sezóny 1984/1985 v týmech HC Pardubice, Dukla Jihlava a v Třinci. Po listopadu 1989 hrál klubový hokej také ve Finsku, Německu a Švýcarsku. Je členem Klubu hokejových střelců deníku Sport.

Kromě klubové kariéry okusil i hokej na mezinárodní scéně. Hrál na mistrovstvích světa v letech 1990, 1991, 1992 a 1998, na Kanadském poháru v roce 1987 a získal bronzovou medaili na Zimních olympijských hrách v roce 1992.

Trenérskou kariéru nastartoval v sezoně 2006/07 v celku HC Chrudim. V extralize se poprvé objevil v sezoně 2007, ale natrvalo se v ní usadil v sezoně 2010/2011, kdy v roli asistenta hlavního trenéra a později i hlavního kouče vedl brněnskou Kometu. Po angažmá v Kometě se vrátil do klubu svého srdce. V Pardubicích působil jako asistent Pavla Hynka a společně tým dovedli k extraligovému titulu. Následovala angažmá v týmech HK Nové Zámky (slovenská extraliga), HC Slavia Praha, Ertis Pavlodar (Kazachstán), Dvůr Králové a kruh se uzavřel v opět v Pardubicích.

Dynamo převzal v polovině minulého ročníku a dokázal pro město perníků udržet extraligovou příslušnost v nevyzpytatelné baráži.

Sdílej stránku!


Aktuality

15.11.2019

Změny v A-teamu

Jestřábi se dohodli na ukončení spolupráce s Janem Bergerem a Martinem Novotným. Jan Berger odchází do Přerova a Martin Novotný do Zlína. Oběma hráčům děkujeme za odvedené výkony a přejeme, ať se jim daří.

Vedení se naopak domluvilo na střídavých startech Matyáše Hamrlíka ze Zlína. Perspektivní obránce je členem reprezentace do 19-ti let a v mateřském klubu odehrál 11 utkání v extralize.

13.11.2019

Ondřej Machala v PV

Po odchodu Petra Kafky se prostějovské vedení domluvilo na střídavých startech Ondřeje Machaly. Machala je kmenovým hráčem Pardubic a ve svém mateřském klubu odehrál 43 utkání v extralize. Podle slov Ladislava Lubiny byl minulou sezonu jedním z nejvýraznějších hráčů Pardubic v baráži.

Podrobné statistiky najdete na https://www.hokej.cz/hrac/29341/career?stats-section=all.

8.11.2019

Jestřábi mají nového kustoda

Michal Černý končí na pozici kustoda. Michalovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu, ať se mu v budoucím zaměstnání i životě daří.

Na jeho pozici nastupuje Michal Mareš.

6.11.2019

Kafka a Brančík končí

Petrovi Kafkovi skončila smlouva k 30.10 a u Jestřábů nebude pokračovat.

David Brančík se rozhodl pro studium v USA a u Jestřábů končí také.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

19 asistencí

Body

Zápasy

Václav

Meidl

22 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

91,73% úspěšnost