lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Věděli jsme, co nás v Prostějově čeká, i favoriti tu budou mít problémy, říká veterán Jiří Charousek

Věděli jsme, co nás v Prostějově čeká, i favoriti tu budou mít problémy, říká veterán Jiří Charousek

Jako jeden z mála hráčů pamatuje bitvy v dobách 1. ligy za HC Prostějov, později za HK. Vždy na Hanou dorazil v roli soupeř, především s týmy Chomutova a Kadaně. Právě se Sportovním klubem pak útočník Jiří Charousek přijel k nováčkovi soutěže v sobotním podvečeru. V rámci 7. kola 1. ligy dokázali Jestřábi zdolat svého soupeře 3:2 po samostatných nájezdech. „Spokojeni bychom byli se třemi body, se dvěma více, ale jeden bereme. Na to jak to utkání vypadalo, to jde,“ hodnotil v rozhovoru zkušený matador, který je již stálicí v druhé nejvyšší soutěži a v letošním ročníku je lídrem mladého mužstva Kadaně. Jeho zkušenosti se pak projevily zejména ve třetí třetině, kdy vymyslel vyrovnávací gól pro bratry Nováky, Jakuba a Lukáše.
Jiří Charousek
Kadaň čekala před utkáním v Prostějově dlouhá cesta, kterou si zpříjemnili zářijovou sobotu. V těchto zápasech je tradicí, že hostující týmy se snaží přežít úvodní dvacetiminutovku. To se hostů nepovedlo, jelikož inkasovali z hole Matouše Venkrbce. Postupem času však vyrovnali hru a v závěrečné třetině dokonce domácí přehrávali, ovšem vytěžili z toho pouze jeden gól. „Zápas byl vyrovnaný, měli jsme nějaké hráče zbytečně vylučované. Prohrávali jsme o jednu branku, následně jsme vyrovnali a znova museli dotahovat. Nakonec se nám podařilo se štěstím vyrovnat, ale určitě jsme si zasloužili nějaký bod. Nájezdy už jsou loterie a domací byli šikovnější,“ hodnotil v úvodu rozhovoru utkání Jiří Charousek.

Před utkání oba týmy moc dobře věděly, že případná tříbodová výhra Prostějova by v tabulce dotáhla Severočechy na stejnou notu, takto při dělbě bodů a bonusovém pro Jestřáby zůstávají ledy stejné. Sledovali to nějakým způsobem Kadanští? „Tabulku si tak nějak hlídáme, ale my jdeme zápas od zápasu. V každém utkání chceme něco urvat, protože hlavně na začátku je to pro nás důležité. Musíme vozit tyhle body z venku,“ přemýšlí.

Oba kluby odehrály poslední vzájemný zápas 8.12.2007, kdy Kadaň porazila na svém ledě Hanáky 6:4. Následně Prostějov spadl do 2. ligy, kde zůstal dlouhých šest let. Až v sobotu na sebe tito soupeři narazili podruhé. Co od utkání Jiří Charousek očekával? „Tohle jsme přesně čekali, že se do nás budou tlačit, že po nás půjdou. Chodí tady dost fanoušků, což se potvrdilo. Ve středu tady hrálo Kladno, v podstatě favorit ligy a taky měli problémy, takže jsme věděli, do čeho jdeme,“ říká směrem k soupeři v podobě Jestřábů zkušený útočník.

Postavení v tabulce tak před 8. kolem, které se hraje již v pondělí, zůstalo pro Prostějov nezměněné. Jestřábi jsou na 13. místě se sedmi body, Kadaň o bod na 12. místě. Ovšem SK může operovat s tím, že má o zápas prvního kola méně. „Spokojeni bychom byli ze třemi body, se dvěma více, ale jeden bereme. Na to jak to utkání vypadalo,“ říká k bodové politice Charousek.

Jak již bylo zmíněno v úvodu rozhovoru, Jiří Charousek patří ke zkušeným hráčům a stálicím 1. ligy. V ní má odehráno 448 zápasů, ve kterých získal 321 kanadských bodů. Svoji kariéru spojil Charousek výhradně s týmy Chomutova a Kadaně. „Samozřejmě každý rok je ta 1. liga vyrovnanější a já jsem starší a starší. Myslím si, že ty mužstva, které byli dřív slabší, tak nyní se to vyrovnává. Každý může porazit každého a rok od roku se to vyrovnává.“

Kadaň má v letošní sezóně poměrně mladé mužstvu, velkou část tvoří junioři z Chomutova, kteří se pod vedením trenéra Jaroslava Becka vyhráli juniorskou extraligu a nyní získávají první zkušenosti se seniorským hokejem. „Kluci se musí snažit, aby zapadli do mužstva. Myslím, že jsme na dobré cestě s mládeží. Kluci mají, bojují, máme hodně lidí na střídání a oni musí o to místo bojovat,“ dodává k mladším spoluhráčům, kterých je v týmu víc než dost.

Chomutov a Kadaň jsou navíc dva kluby, které velice úzce spolupracují. Piráti mají Kadaň jako farmu, proto se hodně hráčů objevuje v obou týmech a spolupracují spolu i trenéři a vedení klubů. „Farma funguje tak jak by měla. Pro Kadaň by bylo lepší kdyby Chomutov byl v extralize, doufejme, že Chomutov letos postoupí do extraligy. Pak to funguje jinak je to lepší a každý i těch hráčů má věští motivaci. Je to výzva i pro mladé hráče, když uvidí Piráty v extralize, mají větší chuť se tam probojovat,“ uzavřel.

Sdílej stránku!


Aktuality

2.7.2020

Všechno nejlepší

Dnes 02.07.2020 slaví své 21. narozeniny obránce jestřábí letky Petr Krejčí. Krejčo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost