lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Ve středu míří Hanáci na Valachy

Ve středu míří Hanáci na Valachy

Základní část ročníku 2020/2021 Chance ligy se pomalu blíží ke svému konci. Ve středu je na programu 30. kolo, ve kterém se Jestřábi střetnou se Vsetínem. Zápas ze zimního stadionu Na Lapači můžete sledovat online od 17:30 hodin, a to na HOKEJKATV nebo na ONLAJNY.COM. Majitelé permanentních vstupenek mají streamy na HOKEJTKATV stále zdarma.

VHK ROBE VSETÍN

Vsetín v dosavadním průběhu Chance ligy zaostává za předsezonním očekáváním vedení klubu. Proto došlo na začátku února k posílení na trenérském postu. Ke dvojici Srdínko – Jenáček se připojil jako hlavní trenér Roman Stantien. Impuls v pohodě nového trenéra, pak pro vsetínské hokejisty znamenal tři výhry v řadě. Naposledy se Valaši střetli v sobotu s Frýdkem-Místkem, se kterým prohráli 2:3. „Myslím si, že v první třetině byli možná domácí o něco lepší. Od druhé třetiny jsme však měli více gólových příležitostí. Nedali jsme však z žádné pozice góly, a to rozhodlo o výsledku dnešního zápasu,“ hodnotil zápas hlavní trenér Vsetína Roman Stantien. Aktuálně se hráči z Valašska nacházejí v tabulce dvě místa za Jestřáby, na 9. příčce se 47 body z 29 zápasů.

Vsetín spoléhá na útočnou dvojici Antonín Pechanec (7G+18A), Sebastian Gorčík (10G+14A), která vládne týmovým statistikám a má velmi výrazný podíl na výhrách Vlachů. Výborně se prezentuje i útočně laděný obránce Jan Bartko (5G+16A), který je třetím nejproduktivnějším hráčem týmu. Poté už bodová produkce rapidně klesá, pod číslo dvacet. Nejblíže se nachází David Březina s patnácti kanadskými body (8G+7A). V brance má zatím nejvíce startů David Gába, který má ze 17 zápasů procentuální úspěšnost zákroků 91,75%. Jeho parťák Jakub Málek, má o pár procent nižší čísla. Konkrétně se jedná o hodnotu 90,24% z 11 odchytaných utkání.

Poslední tři utkání VSETÍNA:

Jihlava - VSETÍN - 1:2

VSETÍN - Třebíč - 3:0

Frýdek - VSETÍN - 3:2

Sestava VSETÍNA z posledního utkání:

Gába – Ondračka, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka, Štach, J. Jenáček – Březina, Pechanec, Gorčík – Babka, R. Vlach, Klímek – Půček, Šilhavý, Vítek – L. Bednář, A. Zeman, Berger.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Týden po reprezentační pauze se Jestřábům vůbec nepovedl a nejraději by na něj co nejdříve zapomněli. Ve středu prohráli na Kladně 2:4 a v sobotu se jim opět nepodařilo vyhrát hanácké derby s Přerovem. Oba zápasy neodstartovali svěřenci trenéra Šejby dobře, po první třetině prohrávali ve středu i v sobotu 0:3. S Přerovem pak Jestřábi ve druhé třetině bojovali, ale k zisku tří bodů jim to nepomohlo. Hlavní trenér komentoval nevydařené derby takto: „Opticky to z naší strany vypadalo dobře, nicméně máme vždycky prodlevu. V první třetině na ledě zase taková nedůraznost. Máme tam přesilovky, ve kterých nehrajeme natvrdo a jednoduše do brány. Ve druhé jsme se dostali zpátky do hry, díky tomu, že jsme trochu změnili taktiku s tím, že jsme posunuli třetího hráče dopředu a získávali jsme kotouče. Celkový obraz hry se úplně obrátil. Hráli jsme dost ve třetině Přerova góly přišly. Škoda té nešťastné přestávky před třetí třetinou, kterou náš tlak ustal, protože se to natáhlo. Řekl bych, že první tři střídání v té poslední třetině byla špatná. To jsou ale školácké chyby, které tým, který chce hrát vršek, nemůže dělat. Tomu týmu se nedá vytknout, že by se nesnažil, ale chybí mu taková ta kvalita. Ta přestávka nám určitě uškodila. My jsme před ní byli dobře naspídovaní. Přerov měl velké problémy, ale díky přestávce a naší špatné koncentraci zápas získal. Venku se stalo něco s autobusem. Byl tam nějaký konflikt jejich řidiče s našimi fanoušky. Nikdo neví, jak to venku bylo, ale i díky tomu jsme přišli o docela dobrý zápas.“

Útok Prostějova táhne pětice hráčů v čele s Petr Mrázek (20G + 19A), kterého směle doplňují Petr Chlán (13G+16A), David Bartoš (7G+22A), Lukáš Žálčík (11G+15A) a Dominik Hrníčko (15G+8A). Nejlepším prostějovským obráncem v rámci +/- bodů je s +13 body René Piegl, druhá příčka patří Martinu Pěnčíkovi, který má +12 bodů. Branku Jestřábů chrání Ondřej Bláha, který má z 27 zápasů úspěšnost 90,86%. V minulém zápase se ale Bláhovi nedařilo, a tak ho po první třetině vystřídal Adam Wolf, který má procentuální úspěšnost 84,93%.

První střetnutí se Vsetínem 16. prosince loňského roku, na domácím ledě, prohráli Hanáci 1:2 po nájezdech.

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

PROSTĚJOV - Vrchlabí - 5:3

Kladno - PROSTĚJOV - 4:2

PROSTĚJOV - Přerov - 3:5

Sestava JESTŘÁBŮ z posledního utkání:

Bláha (21. Wolf) – Matyáš, Hrdinka, Drtil, Piegl, Staněk, P. Krejčí, Kellner – Mrázek, Bartoš, Gago – Žálčík, T. Kaut, M. Novák – Ouřada, Chlán, Vachutka – Podlaha, Motloch, T. Jandus.

Sdílej stránku!


Aktuality

5.2.2021

Komínek končí!

Tomáš Komínek po vzájemné dohodě v týmu končí. Místo něj přichází na zkoušku do konce února mladý obránce Mario Kellner. Tome, děkujeme a ať se ti daří! Mário, vítej!

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!

4.1.2021

Obránce Aleš Sova mění angažmá

Obránce Aleš Sova po vzájemné dohodě s klubem v týmu končí. Stěhuje se do dánské nejvyšší soutěže do týmu Odense Bulldogs. Aleši děkujeme, a ať se ti v novém působišti daří!!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

No foto

Petr

Mrázek

21 branek

Asistence

No foto

David

Bartoš

22 asistencí

Body

No foto

Petr

Mrázek

43 bodů

Zápasy

No foto

Tomáš

Jandus

33 zápasů

Úspěšnost

No foto

Ondřej

Bláha

90,53% úspěšnost