lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Válka o osmičku pokračuje. Prostějov musí zabrat s Frýdkem!

Válka o osmičku pokračuje. Prostějov musí zabrat s Frýdkem!

Nový lodivod Jestřábů Ladislav Lubina má za sebou dvě utkání, ve kterých dokázal pozvednout herní projev naší letky, ale kýžený bodový efekt to nepřineslo. S Porubou dokázal Prostějov získat jeden bod a ze Vsetína odjížděl bez bodu. Jestřábům chybí efektivita v útočném pásmu a více důrazu v obranné třetině. Pokud tyto dva aspekty dokáže naše letka zlepšit, ruku v ruce přijdou i potřebné vítězství a důležité body. Válka o osmičku je v plném proudu a VY musíte být u toho! Jen společně a s vaší podporou dokážeme, cokoliv budeme chtít!

Kdo se na zimní stadion nedostane, může utkání sledovat v přímém přenosu na HOKEJKATV a online přenosu na ONLAJNY.COM.

HC FRÝDEK-MÍSTEK

Letošní první utkání mezi těmito soupeři bylo skoupé na branky, ale brankových příležitostí bylo přehršel. Jestřábi se dostali do vedení na konci druhé třetiny brankou Račuka, ale domácí Mikulík čtyři minuty před koncem vyrovnal a poslal utkání do prodloužení. To branku nepřineslo a v nájezdech byli úspěšnější Rysi, kteří proměnili 3 nájezdy ze čtyř. Pohled do aktuální prvoligové tabulky ukazuje, že oba dva týmy na 11. a 10. pozici dělí pouze jeden bod a pokud Jestřábi vyhrají, dostanou se před Frýdek. Slezané přirozeně mají touhu a ambice proniknout do první osmičky, proto rozhodně nevypustí žádný zápas a budou jako dravé šelmy lačnit i v sobotu po kořisti. Ovšem,se stejnou touhou a patřičnou odvahou se na utkání chystají Jestřábi, kteří chtějí konečně prolomit šesti zápasovou šňůru bez vítězství.

Jedničkou Rysů mezi tyčemi je mladý Nick Malík s úspěšností 93,8% a jednou vychytanou nulou. Nejproduktivnějším hráčem je potom donedávna extraligový útočník Rostislav Martynek (9+8), nejtrestanější šelmou je obránce Ondřej Hrachovský se 16 trestnými minutami, jenž je ovšem také nejlépe střílejícím obráncem týmu s už 5 trefami v probíhajícím ročníku.


Poslední tři utkání:

FRÝDEK - Vsetín - 5:2

Havířov - FRÝDEK - 4:2

FRÝDEK - Sokolov - 5:3


Trenér Vlastimil Wojnar po utkání pro klubový web řekl: „Byl to strašně těžký zápas. Sokolov hrál velice dobře na to, že strávil v podstatě celý den v autobuse. Nám pomohly přesilovky, což je velké pozitivum. Samozřejmě jsme si to pak ve třetí třetině zkomplikovali zbytečnými vyloučeními, kdy jsme soupeře dostali do hry. Naštěstí jsme si to pak pohlídali. Děkuji klukům za bojovnost a doufám, že v Prostějově na to navážeme.“

Sestava FRÝDKU z minulého utkání:

L. Daneček – M. Adámek, Haman, L. Kovář, Hrachovský, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek – Tomi, Klimša (A), Mikulík (C) – Eret, Przybyla, Martynek (A) – V. Nestrašil, Kaukič, Motloch – Kvasnica, Čmiel, D. Stránský.

Kompletní soupisku najdete ZDE.


Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

Chomutov - PROSTĚJOV - 3:1

PROSTĚJOV - Poruba - 3:4p

Vsetín - PROSTĚJOV - 3:2


Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

D. Dvořák – Hrdinka, Mrázek, M. Novotný, Drtil, Husa, P. Krejčí, Muška – Kafka, Račuk, Žálčík – Chlán, V. Meidl, Nouza – L. Krejčík, M. Novák, Berger – R. Pilař, Miškář, T. Jandus.

Poslední utkání očima Ladislava Lubiny: „První třetina byla vyrovnaná. Jsem přesvědčený o tom, že většinu druhé části jsme byli lepší. Škoda, že za stavu 3:2 ve třetím dějství jsme se nedostali do nějakého většího tlaku. V závěru utkání nás vykolejilo dvojnásobné oslabení. Do žádného tlaku, ze kterého bychom mohli vyrovnat, jsme se tak už vůbec nedostali. Nemáme body, takže spokojeni být nemůžeme, ale kluci bojovali a je škoda, že si nějaký bod neodvážíme. Myslím, že jsme si ho zasloužili.“

Související články

Sdílej stránku!


Aktuality

15.11.2019

Změny v A-teamu

Jestřábi se dohodli na ukončení spolupráce s Janem Bergerem a Martinem Novotným. Jan Berger odchází do Přerova a Martin Novotný do Zlína. Oběma hráčům děkujeme za odvedené výkony a přejeme, ať se jim daří.

Vedení se naopak domluvilo na střídavých startech Matyáše Hamrlíka ze Zlína. Perspektivní obránce je členem reprezentace do 19-ti let a v mateřském klubu odehrál 11 utkání v extralize.

13.11.2019

Ondřej Machala v PV

Po odchodu Petra Kafky se prostějovské vedení domluvilo na střídavých startech Ondřeje Machaly. Machala je kmenovým hráčem Pardubic a ve svém mateřském klubu odehrál 43 utkání v extralize. Podle slov Ladislava Lubiny byl minulou sezonu jedním z nejvýraznějších hráčů Pardubic v baráži.

Podrobné statistiky najdete na https://www.hokej.cz/hrac/29341/career?stats-section=all.

8.11.2019

Jestřábi mají nového kustoda

Michal Černý končí na pozici kustoda. Michalovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu, ať se mu v budoucím zaměstnání i životě daří.

Na jeho pozici nastupuje Michal Mareš.

6.11.2019

Kafka a Brančík končí

Petrovi Kafkovi skončila smlouva k 30.10 a u Jestřábů nebude pokračovat.

David Brančík se rozhodl pro studium v USA a u Jestřábů končí také.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

19 asistencí

Body

Zápasy

Václav

Meidl

22 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

91,73% úspěšnost