lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Valenta: Kdyby bylo potřeba přitvrdit, určitě se nebojím.

Valenta: Kdyby bylo potřeba přitvrdit, určitě se nebojím.

Redakce

Loňskou sezónu nezačal ideálně, ale po přesunu do Jihlavy to byla parádní jízda až do baráže o extraligu. Obránce Tomáš Valenta věří, že něco podobného by se mu mohlo stát i letos v Prostějově.

Tome přicházíš s bohatými zkušenostmi. Co tě přesvědčilo podepsat v Prostějově?

Nabídka Prostějova mě moc lákala, především jeho ambice a systém hry. Jednání s panem majitelem byla rychlá a od začátku to šlo správným směrem, takže jsem rád, že to takhle dopadlo a mužů hrát v téhle organizaci.

V loňském ročníku sis zahrál dokonce za 3 kluby. Chtěl ses letos dá se říct více usadit?

Loňská sezóna pro mě na začátku nezačala dobře, nedostal jsem se do kádru Olomouce a v Havířově to nebylo z mojí strany povedené. Potom mě Olomouc poslala do Jihlavy, kde jsem se zvedl, všechno si sedlo a byla to parádní jízda. Takže za to jsem rád, že nakonec se nám to tak povedlo. A jak jsem říkal, po pár sezeních jsem věděl, že to je správná cesta. Už jsem nechtěl cestovat, takže jsem se usadil v Prostějově.

Jak už jsi zmínil, z Havířova jsi šel do jihlavské Dukly, se kterou jste hráli dokonce baráž o extraligu. Co vám proti Kladnu chybělo?

Od doby kdy jsem přišel do Jihlavy to fungovalo jak v šatně, tak na ledě. Už při play-off to vypadalo skvěle, škoda, že jsme na tom nebyli zdravotně dobře. Zápasy se už jedou za hranu a to byl asi ten zlom, kdy Kladno mělo obrovskou pauzu, byli zdravotně fit a měli velké zkušenosti.

Byl hlavním faktorem famózní gólman Landon Bow a centr Tomáš Plekanec?

My měli taky famózního gólmana Maxima. Celé play-off i baráž nás držel, jak jsem říkal hodně kluků hrálo za hranou a na to, jak mladý tým jsme měli, tak jsme se neměli za co stydět. A za Tomáše Plekance mluví čísla, které za sebou má. Je to rozdílový hráč v baráži to už jenom potvrdil.

Sledoval jsi i náš postup do semifinále přes první tým tabulky?

Samozřejmě, že jsem sledoval. Byla možnost, že kdybyste přešli přes Vsetín, tak jsme mohli spolu hrát finále. Škoda těch zranění, ale to k hokeji patří a určitě se Prostějov neměl za co stydět, když porazil vítěze ligy, což si před play-off málokdo tipoval.

Věříš, že letos můžeme dojít ještě dále?

Kdybych nevěřil, tak tady nejsem. Sešel se tu hodně silný a mladý tým. Od začátku jde vidět hlad po úspěchu, touha se ukázat a pro některé mladé kluky to může být odrazový můstek do extraligy. Proto jsem se i rozhodl podepsat tam, kde od začátku jdeme pracovat pro velký úspěch a dělat radost fanouškům z každého vítězství, které pro ně urveme.

V týmu se nachází 6 obránců ve věku do 22 let. Budu tvojí hlavní úlohou jim s Robinem Staňkem předávat zkušenosti?

S Robinem jim budeme předávat co jen budeme moci, ale hlavně ti kluci musí chtít si nechat poradit a mít chuť se zlepšovat. Bez toho to určitě nepůjde.

Z mnoha tvých předností je i hra do těla a tvrdá rána od modré. Budeš na ně klást důraz i nadále?

S hrou do těla jsem právě míval problémy, ale už teď na tom pracujeme na tréninku a snad to půjde vidět. Střela v dnešní době už nemusí být od té modré tak tvrdá, ale především musí doletět k bráně. Dneska každý tým výborně blokuje, takže vždy je základ to dostat na brankáře.

Můžou fanoušci očekávat i nějakou tu bitku, když bude potřeba přitvrdit?

Když nastane situace na ledě a bude potřeba, tak určitě se nebojím, ale nesmí to být tak, abych oslabil mužstvo. Musíme se zastávat jeden druhého, ať jde vidět, že máme jasný cíl a čeho chceme dosáhnout.

Loni panoval v Chance lize velký boj o udržení, protože padaly až 4 mužstva. V čem myslíš, že bude v nové sezóně největší změna?

Byla to pro každý klub velmi těžká sezóna se strašákem sestupu. Letos to bude úplně jiné, protože se do extraligy vrátilo hodně kluků a tím pádem bude mít hodně hráčů střídavé starty z extraligy nebo budou plnohodnotně hrát první ligu. Úroveň ligy hodně stoupne, bude mít větší kvalitu a těžký bude každý zápas.

Velkým oživením bude nově Zlín, který spadnul z extraligy a ve kterém jsi prakticky vyrostl. Budou to pro tebe hodně pikantní duely?

Už dlouho jsem ze Zlína pryč, ale furt je to pro mě speciální. Vyrostl jsem tam a nějaké úspěchy se nám tam povedly. Vzpomínám na to jen v dobrém. Mám tam také plno kamarádů, se kterými se určitě budeme na ledě pořádně hecovat. Ale teď jsem v Prostějově a pikantní pro me bude i Přerov nebo Jihlava. Mým přáním je ať se lidé hlavně vrátí na stadiony a děláme jim radost v každém zápase.


Aktuality

11.9.2022

Sraz s fanoušky U Chmelů!

V úterý 13. září od 18.30 se na vás budeme těšit na tradičním posezení, kde vám před novou sezónou zodpovíme vaše dotazy!

18.8.2022

Změna u vstupů zdarma!

Vstup na stadion bude umožněn zdarma dětem do 10 let (rodič s dítětem musí na pokladně zažádat o dětskou vstupenku a prokázat jeho věk kartičkou pojišťovny) a nově také všem osobám s průkazem ZTP.

6.6.2022

Zahraj si hokejový kvíz!

Pévéčko si pro fanoušky připravilo soutěž o skvělé ceny. Můžete vyhrát knihu 100 LET PROSTĚJOVSKÉHO HOKEJE nebo křupavou pizzu ze ZÁTIŠÍ.

SOUTĚŽ ZDE

21.4.2022

Aukce dresů z této sezóny!

Dresy, které po 19 letech nakoukly až do semifinále a zároveň jsou posledními se současným logem jestřába!

DRAŽTE ZDE


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Ze Zlína vezeme dva body!

28.09.2022 | Vojtěch Ošlejšek

Ze Zlína vezeme dva body!

Doma jsme nestačili na jihlavskou Duklu

26.09.2022 | Vojtěch Ošlejšek

Doma jsme nestačili na jihlavskou Duklu

B-týmu Pardubic jsme podlehli 0:4

24.09.2022 | Vojtěch Ošlejšek

B-týmu Pardubic jsme podlehli 0:4

Góly

No foto

Asistence

No foto

Filip

Jansa

5 asistencí

Body

No foto

Zápasy

Matouš

Venkrbec

8 zápasů

Úspěšnost

No foto

Josef

Němeček

95,59% úspěšnost