lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
VIDEO: Lepší tečku za kariérou jsem si nemohl přát, řekl o  slavnostním okamžiku Lukáš Duba

VIDEO: Lepší tečku za kariérou jsem si nemohl přát, řekl o slavnostním okamžiku Lukáš Duba

Pro prostějovský hokej odvedl coby prvotřídní defenzivní útočník a kapitán týmu spoustu práce. Proto si také Lukáš Duba zasloužil důstojnou a slavnostní tečku za svou bohatou hráčskou kariérou, kterou mu v sobotu klub spolu s fanoušky zprostředkoval. Po skončení zápasu Jihlavou jsme pak současného kustoda a maséra A-mužstva poprosili o interview na kameru, které bylo samozřejmě zaměřeno na ony nádherné okamžiky.
Fans of Prostějov přichystali Lukáši Dubovi velkolepé rozlučkové choreo.

Lukáši, jak jste si slavnostní ukončení své kariéry užil?

Užil jsem si ho moc pěkně, protože to, co fanoušci a vedení udělali, bylo moc krásné. Moc si toho vážím a jsem rád, že je to vizitka za ty roky, co jsem v Prostějově odehrál.

Co jste říkal úžasnému choreu od fanoušků, kterému vévodila vaše umně vytvořená podobizna?

Na to jsem koukal nejvíc, jelikož to bylo fakt pěkné a klobouk dolů před fanoušky, jak to dokázali udělat. Velké díky jim a super.

Dojalo vás to?

To zase úplně ne, slzičku jsem neukápl, ale bylo to hezké.

Už víte, kam si pověsíte zarámovaný dres s číslem 69, který jste dostal od vedení klubu?

Asi někde v bytě. Dám to tam do chodby, aby když někdo přijde, tak to hned viděl.

Od vedení klubu dostal Duba zarámový dres se svým legendárním číslem 69, který v Prostějově po dlouhá léta nosil.

Proč jste si vlastně v Prostějově toto číslo vybral?

Nevím. Měl jsem ho, už když jsem hrál za Sarezu Ostrava a od té doby to zůstalo. Šedesátdevítku jsem měl pak vlastně i ve Vsetíně a nějak se mi líbila, tak jsem si ji nechal. Je pravda, že jsme se tenkrát pohecovali s kamarádem Jurou Kučným, který šel do Třebíče a také si vzal číslo 69. Pohecovali jsme se konkrétně, že to má trošku jiný význam, sexuální orientaci, takže jsme si z toho udělali srandu a zůstalo mi to až doteď (směje se).

V Prostějově jste snad žádné jiné číslo neměl.

Neměl. Měl jsem akorát jiné číslo, když jsem sem poprvé přišel ze Vsetína. Ani nevím, jaké to bylo. Jinak jsem už měl jen číslo 69.

Jak se vám líbilo video o vaší kariéře, o němž jste dopředu vůbec nevěděl?

Překvapilo mě to. Hlavně fakt, kde tvůrci videa vzali ty fotky. Jsou to totiž fotky z domu, takže v tom má asi prsty manželka (směje se). Ale bylo to suprově udělané.

Dá se říct, že jste si lepší tečku za kariérou nemohl přát?

To jsem si skutečně přát nemohl. Překvapilo mě to a bylo to skvěle připravené. Moc děkuji všem, co v tom měli prsty. Jedním slovem: Krása!

Jak se vám líbil hudební doprovod k videu?

Také to bylo pěkné, celé to bylo opravdu suprové. Jen škoda, že jsme nevyhráli. Ovšem věřím, že to kluci příští zápas napraví a pojedeme dál.

Jaký moment vám za tu část kariéry, kterou jste strávil v Prostějově, nejvíce utkvěl v paměti?

Těžko říct, asi postup zpátky do první ligy.

Videoohlas Lukáše Duby

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Do Prostějova přijedou Benátky

14.02.2020 | Marketing

Do Prostějova přijedou Benátky

O KAPKU LEPŠÍ HOKEJ

10.02.2020 | Redakce

O KAPKU LEPŠÍ HOKEJ

Góly

Asistence

Marek

Račuk

37 asistencí

Body

Zápasy

No foto

Jakub

Muška

50 zápasů

Úspěšnost

Daniel

Huf

92,49% úspěšnost