lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
V zápasech play-off je úplně jedno, na koho narazíte, říká Petr Zachar

V zápasech play-off je úplně jedno, na koho narazíte, říká Petr Zachar

Začátek utkání čtvrtého kola nástavbové části proti celku Nového Jičína se nesl ve znamení oslavy sedmdesátých narozenin bývalého útočníka TJ Železárny Prostějov a TJ Prostějov Oldřicha Fišera, jenž je v hokejových kruzích znám také pod přezdívkou Lucka. Slavnostního předání dresu LHK Jestřábi Prostějov se kromě předsedy klubu Michala Tomigy, kapitána Jestřábů Lukáše Duby a náměstka hejtmana Olomouckého kraje Mgr. Aloise Mačáka mladšího, zúčastnili také bývalí Fišerovi spoluhráči brankář Karel Antoníček, obránce Alois Mačák starší a útočník Jaroslav Palatý.
Všichni zúčastnění poté shlédli utkání, které se neslo ve znamení úporné obrany středního pásma ze strany Nového Jičína a prakticky jeho celozápasovým dobývaním ze strany Jestřábů. Co nám k utkání řekli trenéři obou týmů, se dočtete v následujícím článku.

Trenér Nového Jičína Petr Kneblík působil klidným dojmem, jakoby jej ani těsná porážka z prostějovského ledu nějak zvláště nemrzela. Naši domněnku vzápětí svými slovy jen potvrdil: „My už máme splněno, s postupem do první šestky jsme vůbec nepočítali. Kdybychom se dostali do první osmičky, byli bychom velmi spokojeni. Ale podařilo se, přestože máme velmi úzký kádr, tak jsme vydrželi a teď už hrajeme docela hezký hokej, což oceňují i naši fanoušci a zájem o hokej u nás roste,“ říkal se širokým úsměvem trenér hostů.

Velmi se pobavil na účet trenérů některých druholigových celků, kteří se vyjádřili ve smyslu, že Nový Jičín by velmi neradi potkali v zápasech play-off: „To víte, některé soupeře jsme vystrašili, nebo dokonce vyřadili z bojů o šestku, takže jsou z možných bojů proti nám v play-off mírně nervózní. Já osobně nechci o soupeřích pro play-off nijak spekulovat. Co bude, to bude. Ale pokud bych si opravdu mohl vybrat, vybral bych si za soupeře Prostějov, nebo Havířov a pokud by na nás vyšel Přerov, tak to bych byl úplně spokojen,“ ukončil naše pozápasové hodnocení trenér Kneblík a srdečně se zúčastněnými novináři rozloučil.

Domácí trenér Petr Zachar jeho myšlenku o soupeřích ještě o něco více rozvedl: „V zápasech play-off je úplně jedno, na koho narazíte. Stejně to nemůžete nijak ovlivnit, takže zabývat se spekulacemi, jestli by nám Nový Jičín seděl víc, nebo míň, je teď bezpředmětné, dodal Zachar a poté se již věnoval strastem svého týmu: „Na čtvrtečním tréninku se nám zranil obránce Ivo Peštuka a prozatím nevíme, na jak dlouho jeho zranění je. Mělo by se jednat buď o třísla, nebo přitahovač svalu,“ osvětlil absenci řízného beka v sestavě.

Někteří hráči se však již ze svých zranění zotavili a chystají se ke svému návratu na ledovou plochu: „Kuba Čuřík s námi již začal trénovat, dokonce chtěl proti Novému Jičínu nastoupit, ale pro nás je prioritou play-off a myslíme si, že jeden hráč to teď nespasí a je zbytečné jeho návrat nějak uspěchat. Počítám s ním do sestavy na příští domácí utkání proti Šumperku, abychom sestavu před play-off již pomalu začali kompletovat,“ konstatoval domácí kouč a vzápětí nám poodhalil možnosti při léčbě zranění Patrika Šebka.

„Pokud jde o Patrika Šebka, jeho zranění mezižeberních svalů jej vyřadilo do konce sezony. V jeho případě však existuje možnost aplikace nějakých injekcí, které by trhlinu mezi svaly vyplnily jakousi gelovou směsí. V současné době vedeme diskuze o tom, zda má cenu toto podstoupit a urychlit tak jeho návrat na led. Máme však obavy z toho, aby takovýto zásah do organismu neměl nějaké následky do budoucna. Zda je to stoprocentně bezpečné musí říct lékař a pak bude rozhodnutí čistě na Patrikovi. Nechceme jej do ničeho nutit a tlačit, protože je to jeho zdraví a rozhodnout se musí sám,“ nechtěl Petr Zachar předjímat, jaké bude mít Patrikova léčba pokračování.

V závěru pozápasových hodnocení jsme se ještě zajímali o to, jak moc trenérům zkomplikovalo život zranění Dalibora Sedláře, který ještě dochytal utkání proti Přerovu s čistým kontem a teprve poté jel na vyšetření, které prokázalo utržený meniskus: „Zpráva o zranění Dalibora na nás zapůsobila hodně špatně. Přišla v době, kdy velmi slušně odchytal utkání na ledě Šumperka a poté vychytal čisté konto proti Přerovu. Věřili jsme, že máme velmi dobrou gólmanskou dvojku, bohužel se stalo, to je sport a život. Mé nejnovější zprávy však mluví o tom, že by se mohl do tří týdnů vrátit na led. Uvidíme, přece jen u brankářů je to poněkud specifické, než u ostatních hráčů. Jiné pohyby, jiné zatížení kolen takže uvidíme. Každopádně je pravda, že konkurence na brankářském postu by nám velmi prospěla,“ připomněl trenér známou skutečnost, že konkurence zvedá výkony.

Sdílej stránku!


Aktuality

3.12.2020

Nová posila do obrany!!!!

Jestřábi získali posilu do obrany. Z ostravské Poruby přichází na měsíční hostování Dominik Rudl. Dominiku vítej v Prostějově a ať se daří!!!

9.11.2020

František Wágner v týmu končí!

Z důvodu dlouhodobého zranění se po vzájemné dohodě ukončila spolupráce s útočníkem Františkem Wágnerem. Děkujeme Franto a přejeme ti brzké uzdravení a hodně štěstí v další kariéře.

16.9.2020

PŘEDEHRÁVKA 14.KOLA

Z důvodu karantény Frýdku-Místku si Jestřábi zahrají předehrávku 14. kola v sobotu 16.9.2020 na ledě Havířova od 17:00.

11.9.2020

Změny v A-týmu!

Tomáš Pšenička a prostějovský odchovanec Martin Pěnčík po vzájemné dohodě končí v Prostějově.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

No foto

David

Bartoš

10 asistencí

Body

No foto

Petr

Mrázek

14 bodů

Zápasy

No foto

Dominik

Hrníčko

12 zápasů

Úspěšnost

No foto

Ondřej

Bláha

88,4% úspěšnost