lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
V sobotu přivítají Jestřábi  Sokolov

V sobotu přivítají Jestřábi Sokolov

Marketing

V sobotu 30. ledna je naplánováno 25. kolo Chance ligy. Hanáci se v něm střetnou od 17:00 hodin na domácím ledě se Sokolovem. Utkání s týmem ze západních Čech můžete sledovat online, a to na HOKEJKATV nebo na ONLAJNY.COM. Majitelé permanentních vstupenek mají streamy na HOKEJTKATV stále zdarma.

HC BANÍK SOKOLOV

Sokolov tým, se kterým se po loňské sezoně příliš nepočítalo, zatím příjemně překvapuje. Nyní se Baník nachází jen o dvě místa za Jestřáby, na 9. místě se ziskem 35 bodů po 22 zápasech. V lednovém kolotoči slavili sokolovští ze začátku 4 výhry, potom ale následovala série 4 porážek. Tým ze západu Čech vede Tomáš Hamara a pomáhá mu Petr Holejšovský. Jakub Neužil, Martin Jandus, Jaromír Kverka, tato jména, která se vyskytují na soupisce Sokolova nejsou pro fanoušky Jestřábů neznámá.

Bodově tým táhne Jaromír Kverka, který s 24 kanadskými body (12G+12A) kraluje statistikám Sokolova. Na druhé pozici je pak Tomáš Rohan (10G+9A) a za ním je Marti Kadlec (5G+14A). Mezi obránci bodově vyčnívá Jan Pohl. Pohl stihl letos dát 2 branky a 10krát branku připravil pro své spoluhráče. Mezi třemi tyčemi se to v Sokolově poměrně hodně střídá. Letos zasáhlo do boje za Baník již pět mužů v masce. Momentálně toho mají nejvíce odchytáno Oldřich Cichoň a Jakub Neužil s 9 zápasy. Neužil má úspěšnost 90,49% a v průměru 2,76 branek na zápas. Cichoň má úspěšnost o něco nižší 87,80% a v průměru 3,30 branek na zápas.

Poslední tři utkání SOKOLOVA:

SOKOLOV - Jihlava - 2:6

Třebíč - SOKOLOV - 5:0 - Kontumačně

Vrchlabí - SOKOLOV - 5:2

Sestava SOKOLOVA z posledního utkání:

Neužil (Cichoň)– Pohl, Poizl, Klejna, Houdek, Přindiš, Rulík, Benda – Vracovský, Kverka, Rymon – Šik, Vildumetz, Kadlec – Švec, T. Rohan, Kropáček – Prymula, Hašek, Jiskra.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Středeční utkání v Kadani skončilo dalším debaklem soupeře. Ačkoliv to v první třetině úplně nevypadalo, tak nakonec odjížděli Hanáci se třemi body za výhru 9:2. „Utkání to pro nás nebylo vůbec jednoduché, z kraje měli domácí několik šancí - tady nás Ondřej Bláha podržel. Nicméně pak nám to tam začalo padat. Myslím si, že kadaňský gólman dnes neměl úplně formu, ale pořád ten zápas nebyl úplně rozhodnutý. Na konci první třetiny se nám podařilo vsítit branku na 3:1, což pro nás byl uklidňující moment. Jinak mě Kadaňští překvapili, jak hráli dobře do útoku, šance měli, ale díky ne kvalitnímu brankáři je výsledek, jaký je. Co si ještě myslím, tak na můj vkus mají domácí strašně moc faulů. Některé přesilové hry se nám podařilo proměnit, takže z naší strany spokojenost, z té druhé už nevím, nicméně takový je hokej,“ hodnotil zápas trenér jíří Šejba.

Když se podíváme na aktuální statistiky, zjistíme, že tým drží Ondřej Bláha, který odchytal 23 zápasů. Bláha má průměr skoro třech obdržených branek na zápas a s úspěšností zákroků nad 90 %. Mezi obránci vládne statistikám Tomáš Drtil, ten v 24 zápasech čtyřikrát skóroval a 13krát si připsal bod za asistenci. V útoku je stále nejproduktivnějším hráčem Jestřábů Petr Mrázek, který s 15 brankami a 17 asistencemi, jako jediný z Hanáků doposud překonal hranici 30 kanadských bodů. Mrázek se díky svým výborným výkonům aktuálně nachází na 3. místě kanadského bodování Chance ligy.

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

Benátky - PROSTĚJOV - 3:2

PROSTĚJOV - Ústí - 2:1

Kadaň - PROSTĚJOV - 2:9

Sestava JESTŘÁBŮ z posledního utkání:

Bláha (Micka) – Hefka, Hrdinka, Drtil, P. Krejčí, Piegl, Pěnčík – Mrázek, Bartoš, Gago – Žálčík, Chlán, Hrníčko – M. Novák, T. Kaut, Vachutka – Ouřada, Motloch, T. Jandus.

Sdílej stránku!


Aktuality

5.2.2021

Komínek končí!

Tomáš Komínek po vzájemné dohodě v týmu končí. Místo něj přichází na zkoušku do konce února mladý obránce Mario Kellner. Tome, děkujeme a ať se ti daří! Mário, vítej!

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!

4.1.2021

Obránce Aleš Sova mění angažmá

Obránce Aleš Sova po vzájemné dohodě s klubem v týmu končí. Stěhuje se do dánské nejvyšší soutěže do týmu Odense Bulldogs. Aleši děkujeme, a ať se ti v novém působišti daří!!


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Obranu posiluje Patrik Husák!

12.07.2021 | Marketing

Obranu posiluje Patrik Husák!

Rozhovor s forwardem Markem Švecem!

11.07.2021 | Marketing

Rozhovor s forwardem Markem Švecem!

Změna na postu marketingového manažera!

02.07.2021 | Eva Reiterová

Změna na postu marketingového manažera!

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost