lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
V sobotu hrají Hanáci s Ústím nad Labem

V sobotu hrají Hanáci s Ústím nad Labem

Marketing

Zítra od 17:00 sehrají Jestřábi na domácím ledě utkání 23. kola s Ústím nad Labem. Ústecký Slovan se nachází v tabulce pět míst za Prostějovem. Dokážou jej Hanáci oloupit o cenné tři body, a napraví tak středeční prohru z Benátek? Zápas se soupeřem ze severozápadu Čech můžete sledovat online, a to na HOKEJKATV nebo na ONLAJNY.COM. Majitelé permanentních vstupenek mají streamy na HOKEJTKATV pořád zdarma.

HOKEJ ÚSTÍ NAD LABEM

Slovan se momentálně drží na 14. pozici se ziskem 27 bodů a se skóre 51:65. Ústecké hráče trápí především koncovka, v počtu vstřelených branek drží předposlední příčku. Hráčské lavičce šéfují Miroslav Mach, Jiří Merta a bývalý dlouholetý hráč Slovanu Jaroslav Roubík.

V bráně nejčastěji nastupuje teprve dvacetiletý gólman Petr Hamalčík. Doposud odchytal 11 utkání. Průměrně obdrží 2,48 gólů na zápas a úspěšnost zákroků drží nad 92%. Záda mu kryje zkušenější Marek Schwarz, který za Slovan v této sezöně odchytal 8 zápasů. Jeho úspěšnost zákroků se zastavila nad 87 %. V defenzívě dominuje zkušený obránce Jiří Drtina. Drtina patří k nejvýraznějším posilám ústeckého týmu. Aktuálně se řadí mezi nejlepší nahrávače Slovanu, na svém kontě má 11 kanadských bodů (3G+8A). Dalším produktivním obráncem je Karel Klikorka (1G+6A). Ústecké produktivitě pak vévodí bývalý hráč litvínovské Vervy Michal Trávníček (10G+8A). Ve sbírání kanadských bodů nezaostávají ani Martin Tůma (7G+6A), Jiří Severa (5G+9A) či urostlý forvard Anatolij Protasenja (4G+7A), který v minulosti hrál za Jihlavu, Havířov či Vsetín.

Poslední tři utkání ÚSTÍ:

ÚSTÍ - Jihlava - 2:3

Třebíč- ÚSTÍ - 2:1

ÚSTÍ - Frýdek-Místek- 4:2

Sestava ÚSTÍ z posledního utkání:

Schwarz (Hamalčík) – Vl. Brož, Klikorka, J. Drtina, Havránek, Voženílek, Mareš, Pika – Tůma, Matějček, D. Sklenář – Trávníček, Vrdlovec, Severa – Protasenja, G. Szturc, Grim – O. Bláha, Costa, Furch.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Na sobotní výborný výkon s Kolínem, Prostějov ve středu v Benátkách nenavázal. I když měli Jestřábi v závěrečné části navrch a tlačili se k vyrovnání, bylo to marné a prohráli nakonec 2:3. „Asi jsme zaslouženě prohráli. Prvních deset minut bylo z naší strany dobrých. Poté jsme to ale asi podcenili. Trošku nás ale zastavila oslabení. Domácí nám odskočili o dvě branky. Poté je to těžké, doháněli jsme, měli jsme šance, nicméně domácí hráli dobře na puku, uměli se uvolnit, i když byli pod tlakem. Právě proto o tu jednu branku zvítězili domácí hráči,“ řekl po prohraném zápase hlavní kouč Jiří Šejba. S 32 body se Jestřábi nyní nacházejí na 9. místě tabulky. Při prvním střetnutí tohoto ročníku na ledě Ústí prohráli Jestřábi 1:4, uvidíme, jak si povedou zítra.

Útok Hanáků tvoří hráči: Petr Mrázek (13G + 16A), Petr Chlán (12G + 11A), Dominik Hrníčko (10G + 6A), Lukáš Žálčík (9G + 10A) a David Bartoš (5G + 14A). V obraně se Hanáci spoléhají hlavně na Tomáše Drtila, Františka Hrdinku, Martina Pěnčíka a Reného Piegla. Branku Jestřábů střeží Ondřej Bláha, který má z 21 zápasů úspěšnost 90,17%. Dvojka Adam Wolf zatím odchytal pouze 1 zápas v Sokolově 3. října a na další příležitost v bráně zatím čeká.

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

PROSTĚJOV - Frýdek-Místek - 5:4

PROSTĚJOV - Kolín - 11:3

Benátky - PROSTĚJOV - 3:2

Sestava JESTŘÁBŮ z posledního utkání:

Bláha (Wolf) – Hrdinka, Matyáš, P. Krejčí, Drtil, Pěnčík, Piegl – Gago, Bartoš, Mrázek – Hrníčko, Chlán, Žálčík – Vachutka, T. Kaut, Janeček – T. Jandus, Motloch, Ouřada.

Sdílej stránku!


Aktuality

5.2.2021

Komínek končí!

Tomáš Komínek po vzájemné dohodě v týmu končí. Místo něj přichází na zkoušku do konce února mladý obránce Mario Kellner. Tome, děkujeme a ať se ti daří! Mário, vítej!

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!

4.1.2021

Obránce Aleš Sova mění angažmá

Obránce Aleš Sova po vzájemné dohodě s klubem v týmu končí. Stěhuje se do dánské nejvyšší soutěže do týmu Odense Bulldogs. Aleši děkujeme, a ať se ti v novém působišti daří!!


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Obranu posiluje Patrik Husák!

12.07.2021 | Marketing

Obranu posiluje Patrik Husák!

Rozhovor s forwardem Markem Švecem!

11.07.2021 | Marketing

Rozhovor s forwardem Markem Švecem!

Změna na postu marketingového manažera!

02.07.2021 | Eva Reiterová

Změna na postu marketingového manažera!

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost