lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
V sobotu čeká Prostějov další hanácké derby!

V sobotu čeká Prostějov další hanácké derby!

Už zítra je na programu, v rámci 29. kola Chance ligy, oblíbené derby s odvěkým rivalem z Přerova. Úvodní buly třaskavého derby, které bude bohužel opět bez diváků, bude vhozeno v sobotu v 17:00 hodin. Utkání můžete sledovat opět online, a to na HOKEJKATV nebo na ONLAJNY.COM. Majitelé permanentních vstupenek mají streamy na HOKEJTKATV stále zdarma.

HC ZUBR PŘEROV

Zubři, ostatně jako v minulých sezonách tak i v této, bojují o co nejlepší umístění. A to se jim teď vcelku daří. S 55 body z 29 zápasů se Přerov aktuálně nachází na třetí příčce prvoligové tabulky. Zubři to neměli jednoduché, když se potýkali se zraněními. V jejich prospěch ale hrálo, to že jim několikrát vypomohli hráči brněnské Komety jako Karel Plášek nebo třeba Tomáš Šoustal s Lukášem Klimešem.

Tak jako Prostějov spoléhá na Petra Mrázka, tak zase Přerov spoléhá na střelecký um Vlastimila Dostálka (13G+12A). Dostálkovi nahrává zkušený Roman Pšurný (12G+19A). Na třetím místě tabulky přerovských útočníků je Radek Číp (10G+5A). Přerov nedávno opustil, dlouhý čas nejproduktivnější obránce Chance ligy, Josef Hrabal (7G+17A), který ve své hokejové kariéře pokračuje v Rakousku. V současné době jsou tedy novými nejproduktivnějšími beky Zubrů Filip Král (2G+8A), Mikuláš Zbořil (2G+8A) a Jakub Kubeš (2G+5A). Co se týče přerovského brankoviště, tam se v letošní sezóně vystřídalo již 7 brankářů! Zubři se museli vypořádat s odchodem Ondřeje Kacetla (9Z) do extraligového Třince a zraněním Lukáše Klimeše (2Z), jenž Zubrům vypomáhal. Navíc kádr Přerova opustil i Daniel Dvořák (8Z). Před uzávěrkou přestupů tedy Zubři intenzivně zkoumali trh a k Martinu Holíkovi (5Z) a Michalu Postavovi (2Z) přivedli zkušeného Michaela Petráska (2Z), který okusil i extraligu v Litvínově. Petrásek podepsal kontrakt do konce sezony a je připraven Přerovu v nejdůležitější části soutěže pomoci. Jednou byl k vidění v brance Zubrů i zlínský Daniel Huf, který není pro prostějovské fanoušky žádným neznámým. Otázkou tedy je, kdo nastoupí v sobotu v derby mezi přerovské tři tyče?

Poslední tři utkání PŘEROVA:

Třebíč - PŘEROV - 4:5sn

PŘEROV - Šumperk - 5:4pp

PŘEROV - Frýdek-Místek - 3:0

Sestava PŘEROVA z posledního utkání:

Petrásek (Postava) – Dluhoš, Forman, Krisl, Zbořil, Dřímal, Mlčák – Dostálek, Pšurný, Doležal – Číp, Hejcman, J. Svoboda – Süss, Indrák, M. Svoboda – Dvořák, Macuh, Štefka.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Ve středu se po reprezentační pauze Hanákům nedařilo. Na ledě kladenského zimáku se jim nevyvedl start do utkání, nakonec prohráli 2:4 a odjížděli s prázdnou. „Začátek se podepsal na celém vývoji. Na led jsme vletěli ustrašeně a kluci se zalekli Jardy a Plekyho. Takhle se hrát nedá. Pokud chcete hrát a udělat výsledky, tak musíte hrát od začátku ostře. To jsme neudělali, proto domácí odskočili na 3:0. Pak se to srovnalo, i domácí pak měli kvůli našemu pohybu problémy. Škoda šancí, které jsme měli. Je potřeba říct, že i ve třetí třetině bylo dost vyloučených na straně domácích a my dnes byli v přesilovkách špatní. Hráli jsme to moc složitě, je potřeba mít víc odvahy. O tom to je – víc střel a góly by tam spadly. Nebylo to dobré, jak jsme přesilovky sehráli. Proto je výsledek 4:2. Snažili jsme se a možná je moje chyba, že jsem nás nenechal hrát v šesti na čtyři. Bohužel nemám tolik hráčů, na které by byl takový spoleh. Hrát se ale dá s každým,“ komentoval zápas Jiří Šejba trenér prostějovského "Áčka".

Jasného lídra týmu mají Jestřábi v útočníkovi Petru Mrázkovi (19G+19A), který je s velkým odstupem nejproduktivnějším hráčem mužstva. S desetibodovým mankem jsou za ním Petr Chlán (13G+15A) a David Bartoš (7G+21A). Dobré bodové příspěvky pak získali ještě Lukáš Žálčík (10G+15A) nebo Dominik Hrníčko (15G+8A). Nejproduktivnějším bekem týmu je Tomáš Drtil (4G+13A), kterému na paty šlape František Hrdinka (2G+12A). V brankovišti Jestřábů je jasnou jedničkou Ondřej Bláha (90,93 %), který odchytal 26 z 28 zápasů.

První derby letošního ročníku odehrál Prostějov 11. ledna na ledě Přerova, kde prohrál 2:4.

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

Šumperk - PROSTĚJOV - 3:6

PROSTĚJOV - Vrchlabí - 5:3

Kladno - PROSTĚJOV - 4:2

Sestava JESTŘÁBŮ z posledního utkání:

Wolf (Micka) – Matyáš, Hrdinka, Drtil, Piegl, Staněk, P. Krejčí, Kellner – Mrázek, Bartoš, Gago – Žálčík, T. Kaut, M. Novák – Ouřada, Chlán, Hrníčko – Podlaha, Vachutka, T. Jandus.

Sdílej stránku!


Aktuality

5.2.2021

Komínek končí!

Tomáš Komínek po vzájemné dohodě v týmu končí. Místo něj přichází na zkoušku do konce února mladý obránce Mario Kellner. Tome, děkujeme a ať se ti daří! Mário, vítej!

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!

4.1.2021

Obránce Aleš Sova mění angažmá

Obránce Aleš Sova po vzájemné dohodě s klubem v týmu končí. Stěhuje se do dánské nejvyšší soutěže do týmu Odense Bulldogs. Aleši děkujeme, a ať se ti v novém působišti daří!!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

No foto

Petr

Mrázek

21 branek

Asistence

No foto

David

Bartoš

22 asistencí

Body

No foto

Petr

Mrázek

43 bodů

Zápasy

No foto

Tomáš

Jandus

33 zápasů

Úspěšnost

No foto

Ondřej

Bláha

90,53% úspěšnost