lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
V prvním kole CHANCE LIGY přivítají JESTŘÁBI v moravském derby VSETÍN

V prvním kole CHANCE LIGY přivítají JESTŘÁBI v moravském derby VSETÍN

V sobotu na prostějovském zimním stadionu vypukne Chance liga, na kterou se těší nejenom hráči, ale jak všichni doufáme i celé město Prostějov. V prvním kole přivítáme ambiciózní tým ze Vsetína, který bude chtít atakovat stejné příčky jako naše letka. Přijďte si užít parádní hokej a úžasnou atmosféru přímo na stadion! Utkání začíná v 18:00.

Historie soubojů mezi Prostějovem a Vsetínem je stále mladá, ale v poslední sezoně, nabídly střety dvou moravských klubů parádní podívanou, jak na ledě, tak i v hledišti. Ve čtyřech vzájemných duelech padlo celkem 29 branek a oba dva tábory oddaných fanoušků si přišli na své. Lépe ze vzájemného měření vyšel Vsetín, který dokázal vyhrát 3 utkání proti jednomu naší letky.

VHK ROBE VSETÍN

Tým z Valašska postoupil v předminulé sezoně do letech v ústraní do druhé nejvyšší hokejové ligy. Ambiciózní nováček, vedený olympijským šampionem z Nagana Jiřím Dopitou, se před startem soutěže netajil smělými ambicemi na boj o první čtverku. Po počátečním vystřízlivění a srovnání s realitou WSM ligy, se po těžkých bojích prokousal do čtvrtfinále, kde padl po jasné sérii s Karlovými Vary, pozdějším vítězem baráže o extraligu, 4:0 na zápasy. Vsetínští poučeni z předchozích nezdarů, neponechali nic náhodě a před touto sezonou přivedli hned 12 nových hráčů. První ligou prověřené Davida Gábu (B), Víta Jonáka (Ú), Luboše Roba (Ú) všichni České Budějovice, Antonína Pechanece (Ú) Frýdek-Místek, Romana Ráce (Ú) (Havířov) a Jiřího Karafiáta (Ú) Zlín. Dále na soupisku přibyli Dominik Rudl a hlavně čtyři zkušené zahraniční akvizice - William Mäkinen (O) Savonlinna, Mikael Kuronen (Ú) Oskarshamn, Mitchell Theoret (Ú) Kongsvinger a Jan Šelepněv (B) Sachalin. V sestavě Vsetína naopak neuvidíme Luboše Hořčičku, Jaroslava Markoviče, Radima Ostrčila nebo Anatolije Protasenju, kteří si museli hledat nové angažmá.

Vedení Vsetína v nastávající sezoně postavilo před hráče a realizační tým opět vysoké cíle. Tým z Valašska by měl atakovat první čtverku a zle zatápět favoritům. V přípravě na sezonu sehráli Valaši 8 utkání s bilancí 7 výher a 1 prohra. Obzvláště ceněná je výhra nad extraligovými Vítkovicemi ze začátku přípravy. V brance se výborně uvedl Jan Šelepněv, který ve čtyřech utkáních obdržel pouze 6 branek s úspěšností zákroků 94,17%. V obraně si řekli o pozornost Ondřej Slováček (3+4) a Jakub Teper (1+5). V útoku budou Valaši spoléhat na ostříleného Radima Kucharczyka (2+2), kterého budou doplňovat Luboš Rob (5+3) a Ondřej Kopta (3+4).

Sestava VSETÍNA z posledního utkání:

Vsetín: Gába (Šelepněv) – Mikuš, Holomek, Slováček, Teper, Mäkinen, Jenáček, Ondračka – Theoret, Rác, Kuronen – Jonák, Pechanec, Rob – Březina, Kucharczyk, Kopta – Karafiát, Podešva, Vávra.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ VSETÍNA

Poruba - Vsetín 1:2p

Vsetín - Vítkovice 2:1

Třebíč - Vsetín 0:2

Vsetín - Nitra 5:1

Nitra - Vsetín 5:2

Vsetín - Třebíč 4:2

Vsetín - Přerov 5:4sn

Vsetín - Poruba 5:3

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Tým LHK jestřábi Prostějov v minulé sezoně bavil celou ligu pohledným hokejem a vynikajícími přesilovkami. Úspěšnost při hře o jednoho či dva hráče navíc se vyšplhala v základní části na vynikajících 22,22%. V play-off pak naše letka ještě zvýšila obrátky na neuvěřitelných 30,77%. Což znamenalo, vstřelenou branku v každé třetí přesilovce. Tým po celou sezonu držel svými spolehlivými zákroky Jakub Neužil, pro kterého to byla první sezona na pozici brankáře číslo 1. Nemůžeme nepřipomenout historický výkon v prostějovských barvách Tomášů Nouzy a Divíška. První vyhrál kanadské bodování a druhý získal korunu pro krále střelců. Družina Jiřího Vykoukala to nebude mít vůbec jednoduché pokud bude chtít na tyto výkony navázat i v novém ročníku. Vyletět nahoru není tak těžké, jako potvrdit výborné výkony. Z týmu odešla čtveřice hráčů, kteří nastupovali v základní sestavě, ale vedení se povedlo sehnat více než adekvátní náhrady. Za útočníky Jana Rudovského a Milana Švarce přišli do týmu Lukáš Žálčík (Jihlava), Marek Račuk (Slavie), Tomáš Kaprov (Basingstoke), Vojtěch Krejčiřík (Kadaň) a Ondřej Matýs (Pardubice jun.). Místo obránců Marka Drtiny a Dušana Žovince pak Jan Zdráhal , Michael Foltýn a Mário Keller (USA un.)

V přípravě sehráli Hanáci 7 utkání s bilancí 3 výhry a 4 prohry. Trenérské duo Vykoukal - Peštuka se v přípravě snažilo najít nejlepší složení hlavně útočných trojic. V přípravě se zatím nejlépe uvedli Lukáš Žálčík (6+1) a Marek Račuk (2+4), kteří by měli podle předpokladů, doplňovat produktivní trio Starý - Divíšek - Nouza. Obránce Jan Zdráhal si v přípravě připsal 1 branku a 2 asistence.

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil (Huf) – Zdráhal, Kolář, Havlík, Mikliš, Foltýn, Bažant, Kellner, Chujas – Starý, Meidl, Nouza (A), Dvořáček, Venkrbec (C), Račuk, Luňák, Karpov, Žálčík, Krejčiřík, Matýš, Prokeš

Sdílej stránku!


Aktuality

19.7.2019

Tomáš Divíšek dnes slaví 40!!!

"Divochu", za celý klub, realizační tým, tvé spoluhráče a naše fanoušky ti přejeme k tvému jubileu všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří tobě i celé tvé rodině! Je pro nás čest, být s tebou v týmu! #dichoch40 #cojestaryjedobry #jsmeprostejov

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost