V druhém kole Chance ligy budou soupeřem Jestřábů Benátky nad Jizerou

První kolo nabídlo prostějovským fanouškům utkání kola. Do Prostějova přijel ambiciózní celek ze Vsetína a zápas odpovídal kvalitě týmů, které budou bojovat o play-off. Tomáš Divíšek si připsal první hattrick Chance ligy a Marek Račuk rozhodl svým gólem v prodloužení. Benátky jeli k prvnímu utkání do Českých Budějovic, kde je hostil favorit celé soutěže. Jednoznačný zápas rozhodla druhá třetina, kterou vyhráli Jihočeši 4:1.

09.09.2018 | Redakce

HC BENÁTKY NAD JIZEROU

Středočechům se v loňské sezóně nedařilo. Skončili až na třináctém místě ze čtrnácti, když získali jen třicet devět bodů ve dvaapadesáti utkáních. Horší už byla jen Kadaň, jež si připsala bodů dvacet sedm. Benátky vyhrály pouze jedenáctkrát za celou sezónu v základní hrací době. Nejdelší šňůra proher činila taktéž jedenáct utkání. Navíc měli Středočeši nejhorší obranu v celé lize, inkasovali hned 227 branek. Co se týče týmových statistik, patřili benátečtí hráči mezi nejhorší.

Přestože se loňská sezóna týmu ze středních Čech nepovedla, nepřišly velké změny v kádru oproti jiným týmům. Místo Aleše Stezky se v bráně představí Marek Schwarz, který je jednoznačně největší posilou soupeře Českých Budějovic. Tento gólman naskočil do čtyř zápasů v NHL, odehrál spoustu utkání v Tipsport extralize a na svém kontě má i starty za českou reprezentaci, včetně dvou bronzů z MS v mládežnických reprezentacích. Další zvučnou posilou se stal Radek Duda. Rodák z Chodova odehrál několik set zápasů v nejvyšší české soutěži, poté hrál v Německu či Švédsku. Zahrál si také několik utkání za nároďák. Mezi hráče, kteří odešli se řadí Adam Jandejsek, Dominik Hrníčko či Kryštof Hrabík. Mezi ty, kteří přišli, patří junioři David Aubrecht a Adam Klapka, Chance Braid či Marek Zachar.

OHLASY JIŘÍHO KUDRNY (TRENÉR BENÁTEK) PO UTKÁNÍ S MOTOREM

"Pro nás to byl těžký začátek do sezony. Věděli jsme, že domácí budou mít velkou chuť do utkání. Dobře jsme zvládli první třetinu, i s přispěním brankáře jsme neinkasovali. Je škoda druhé třetiny. Trápila nás už v přípravě, dostali jsme laciné branky. Pak se soupeř rozjel a ve druhé třetiny jsme přišli o všechny body. Ve třetí třetině jsme ještě zvedli hlavy, ale je škoda, že před tím jsme si to pokazili."

Sestava BENÁTEK z posledního utkání:

Schwarz – Niko, Kolmann, T. Hanousek, Havlín, Jan Bednář, Maier, Husa – M. Zachar, J. Mikyska, Duda – Teplý, Chrtek, D. Špaček – Psota, Šír, Rychlovský – Wiencek, Burda, Braid.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

K prvnímu utkání Chance ligy nastoupil Prostějov v kompletní sestavě, posílen o kanadského obránce Rhetta Hollanda, který bude v našem týmu hostovat z Pardubic. Vstup do utkání se domácím povedl a dokázal si vypracovat optickou převahu. V první třetině nicméně musel, po dvou inkasovaných brankách, předvést první obrat v utkání, o který se zasloužili postupně Dvořáček (1+1) , Prokeš (1+0) a Divíšek. Druhý obrat se povedl Jestřábům na konci utkání. Tomáš Divíšek (3+0) vyrovnával svou třetí brankou v utkání minutu před koncem a Marek Račuk (1+1) rozhodl v prodloužení o tom, že bod navíc zůstane na Hané. Nejpilnějším střelcem týmu byl s 6 střelami autor hattricku Tomáš Divíšek. Nejlepší účast +- +3 měli shodně Ondřej Mikliš a Jan Zdráhal.