lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
V Litoměřicích čeká Jestřáby těžká zkouška

V Litoměřicích čeká Jestřáby těžká zkouška

Jestřábi po třech výhrách v řadě jedou bojovat o prodloužení série do Litoměřic. Na ledě "svazové Dukly" je nečeká lehká práce. Litoměřice mají stejnou statistiku z posledních čtyř utkání jako náš tým (3 výhry- dvakrát Přerov a jedna prohra). Utkání budete moci sledovat na HokejkaTV a textový přenos si můžete pustit na Onlajny.com

HC FRÝDEK MÍSTEK

Litoměřice naposledy prohráli v 10.kole se Slavií a od té doby sbírají pouze vítězství. Tento mladý tým, který má věkový průměr hráčů 22,1 let porazil dvakrát Přerov, jednou z toho v předehrávce 41.kola a překvapivě obral o body České Budějovice za vítězství 4:3 po samostatných nájezdech. Svěřenci Davida Bruka, trenéra české hokejové reprezentace do devatenácti let, sehráli dvanáct zápasů. Z toho sedmkrát vyšli jako vítězové, pětkrát jako poražení. V tabulce jim patří 7.místo se ztrátou jednoho bodu na naši letku. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jan Kloz, který má na kontě 15 bodů a v bodování celé ligy se pohybuje na pátém místě. O jeden bod za ním je Fin Markus Korkiakoski (14), který je v bodování ligy devátý. Špatně nehraje ani Daniel Voženílek (5+6), který strávil část minulého ročníku v Prostějově, ale výrazněji se neprosadil. Z obránců bodově nejvíce přispívá nestárnoucí Aleš Pavlas (2+8). Omlazený celek si nevede vůbec špatně při přesilových hrách - ze 79 jich v branku přetavil 17, tedy 21,52 %.

Ohlasy trenéra RYSŮ Daniela Tvrzníka po utkání s Motorem:

„Domácí byli po celý zápas aktivnější. Je to aspirant na postup, což bylo vidět. Na druhou stranu nám chybí šest klíčových hráčů. Deset juniorů ale zápas zvládlo dobře. Po našem vedení 2:0 přišla krize, vypadli jsme ze své role. Naštěstí se nám v závěru podařilo využít nedisciplinovanosti Budějovických. Jsou to strašně cenné body!“

Sestava FRÝDKU z posledního utkání:

Malík – Husák, Žovinec, Zahradníček, Bartko, Matyáš, Krisl, L. Kovář – Rudovský, Hladonik, Kofroň – Klimša (A), Mikulík (C), Christov – Przybyla, Novotný, Kaukič – Flok, Kuťák, Motloch.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Jestřábi jsou se 47 góly nejproduktivnějším týmem celé Chance ligy. V minulém kole prodloužili svou vítěznou sérii na tři utkání. Daří se jim hlavně v útoku, když ve zmíněných zápasech dokázali nastřílet 16 branek. Sám Tomáš Nouza jich stihl pět. To se projevilo i na kanadských bodech Tomáše Divíška, který posbíral 6 brankových přihrávek. Výborně se uvedl Daniel Krejčí, který svůj debut v prostějovském dresu ozdobil brankou. Do Litoměřic tým odcestuje bez zraněných Meidla, Antoníčka a Dvořáčka.

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Štůrala – Mikliš, Rašner, Bažant, Havlík, J. Zdráhal, Foltýn, Kellner – Nouza, Divíšek, Karpov - Starý, Žálčík, Račuk - Prokeš, Venkrbec, L. Luňák - Matýs, Krejčiřík, Antoníček.

Sdílej stránku!


Aktuality

18.2.2019

Akce retro dresů SKP

Už jen dva dny máte jedinečnou možnost získat speciální retro dresy týmu LHK Jestřábi Prostějov, ve kterých hokejisté nastoupili v rámci 36. kola Chance ligy v Českých Budějovicích. Barevná kombinace je inspirována prvními dresy prostějovských hockeyistů SK Prostějov. Více informací na internetové stránce Sportovní aukce.

15.2.2019

Omezení ve VIP

V zítřejším utkání bude uzavřen prostor VIP v místnosti, kde se dá sledovat utkání. Prostějovská firma GIENGER zde pořádá soukromou akci na podporu prostějovského klubu. Občerstvení a podávání nápojů u baru bude normálně přístupné pro majitele VIP karet. Děkujeme za pochopení.

30.1.2019

Jan Zdráhal do Pardubic

#34 Jan Zdráhal opouští prostějovskou letku a sezonu dohraje v týmu HC Dynamo Pardubice. Honzovi děkujeme za jeho odvedené služby a přejeme, ať se mu v Pardubicích daří!

9.1.2019

Jestřábi posilují obranu!

Na hostování do konce sezony přichází obránce Jakub Husa. Hráč extraligového Liberce vyniká fyzickými parametry 194 cm a 97 kg živé váhy. Za Bílé Tygry odehrál v extralize dvě utkání. Více času strávil na farmě v Benátkách, kde nastoupil do 116 zápasů. Vstřelil 13 branek a na 13 nahrál.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

54 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

91,28% úspěšnost