lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Ukořistí Jestřábi na ledě Slavie Praha první venkovní body?

Ukořistí Jestřábi na ledě Slavie Praha první venkovní body?

Ve 4. kole Chance ligy jestřábí letka letí do hlavního města, kde se utká se Slavií Praha. Jestřábi mají prozatím bilanci dvou výher a jedné prohry z Benátek. Slavie je na tom o poznání hůř a bude chtít proti našemu týmu získat první body v sezoně. Naši fanoušci, kteří nepojedou na výjezd do Prahy (více info na fop1913.cz), mohou sledovat přímí přenos ze sobotního utkání na HokejkaTV.

HC SLAVIA PRAHA

Velké otazníky se vznáší nad nadcházející sezonou dvojnásobného českého mistra. V Edenu se mluví dokonce o nulté sezoně. Jak to bude ve skutečnosti, to se uvidí. Nicméně semifinále z minulého ročníku by pro sešívané bylo asi nad plán. Tým Miloše Říhy mladšího se bude muset obejít bez opor, kterými v sezoně 2017/18 bezesporu byli Dominik Frodl, Marek Račuk, David Šafránek, Jaroslav Kasík či aktuálně českobudějovický forvard Zdeněk Doležal. Náhradou by mohl být vytáhlý útočník Veselý, další významné příchody však budete ve slávistické kabině hledat marně. Mužstvo je plné mladých hráčů a ze základního kádru je jich pouze šest starších třiceti let.

O pozici brankáře číslo jedna by prioritně měli bojovat Lukáš Sochůrek s Patrikem Polívkou. Obranné řady budou držet zkušení Jan Novák s Jiřím Drtinou. Říhův celek bude v ofenzivě bezesporu spoléhat na gólové příspěvky ostřílených borců Zdeňka Kubici, Martina Ondráčka či Martina Šagáta. O Veselém už byla řeč a hodně si Slavia slibuje od Lukáše Krejčíka. Pražané budou stavět své výkony na poctivé defenzivní hře a nezměrné bojovnosti. V prvním kole měli sešívaní volno, v tom druhém doma nestačili na Přerov a ve třetím prohráli na ledě Motoru 5:0.

„V úvodu jsme poslali soupeře do vedení, kdy jsme udělali zbytečné fauly a hned jsme několikrát inkasovali. Na to se musíme lépe připravit, nemůže do zápasu takhle vstupovat. Po první třetině jsme si k tomu něco řekli a už to bylo lepší, ovšem museli bychom proměnit nějaké šance, abychom se vrátili do zápasu.", komentuje včerejší utkání trenér Slavie Miloš Říha ml.

Sestava SLAVIE z posledního utkání:

Sochůrek (7. Polívka) – Hrdinka, J. Novák, J. Drtina, Antoš, Hejda, Saňa, Štibingr – J. Doležal, J. Veselý, Šmerha – Panna, Šagát, Kubica – M. Ondráček, Kohút, L. Krejčík – Tejral, Furch, Šteiner.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Minulé utkání naservírovalo prostějovským fanouškům jednoho z favoritů soutěže, jihlavskou Duklu. Vyrovnané utkání rozhodla větší bojovnost a vůle po vítězství domácího týmu, kteří se mohli spolehnout na kvalitní výkon Kuby Neužila, poctivou obranu a produktivního Tomáše Divíška, který zatím vstřelil branku v každém soutěžním utkání. Divoch vede kanadské bodování soutěže se 7 body za 5 branek a 2 asistence. Velice dobře vstoupili do sezony i Tomáš Nouza (0+5) a Marek Račuk (2+3). Pozitivním překvapením jsou výkony Radka Prokeše, který dobře zapadl do první přesilovkové pětky a zapsal 2 branky a 1 asistenci ve třech utkání.

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil – Mikliš, Havlík, Holland, Foltýn, D. Kolář, J. Zdráhal, Kellner – Venkrbec, Račuk, Dvořáček – Nouza, Divíšek, Starý - L. Luňák, Karpov, Žálčík - Matýs, Prokeš, Krejčiřík.

Sdílej stránku!


Aktuality

19.7.2019

Tomáš Divíšek dnes slaví 40!!!

"Divochu", za celý klub, realizační tým, tvé spoluhráče a naše fanoušky ti přejeme k tvému jubileu všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří tobě i celé tvé rodině! Je pro nás čest, být s tebou v týmu! #dichoch40 #cojestaryjedobry #jsmeprostejov

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost