lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Ukažme Slavii, že SPOLEČNĚ jsme NEPORAZITELNÍ!

Ukažme Slavii, že SPOLEČNĚ jsme NEPORAZITELNÍ!

Ve třináctém kole Chance ligy prostějovští Jestřábi zkříží drápy se Slávií Praha. Jeden z nejstarších českých klubů má na svém kontě dva extraligové tituly a ikdyž na ně pomalu sedá prach, tak pořád patří k nejatraktivnějším týmům Chance ligy. Jestřábi ztrácí na sobotního soupeře jeden bod a výhra by je přiblížila vedoucí trojici. Zapomeňme na sváry, hejty, negativní atmosféru a pojďme si naplno užít hokej a fandění! Jen SPOLEČNĚ jsme NEPORAZITELNÍ!

HC SLAVIA PRAHA

Mistr ČR ze sezony 2002/2003 a 2007/2008 po sestupu z extraligy staví na mladých odchovancích a hráčích, kteří mají ke jménu Slavia Praha blízký vztah. Proto na soupisce najdeme jména veteránů jako je Jan Novák (2x mistr extraligy), Jiří Doležal nebo Martin Šagát a na druhé straně mládí v podobě např. Tadeáše Hejdy (bratr mistra světa Jana Hejdy) nebo Milana Antoše ml. (otec Milan Antoš odehrál 600 utkání v extralize). V brance dostal zatím v 5 zápasech příležitost 18letý Roman Málek a s úspěšností nad 95% může být spokojený i otec, bývalý skvělý brankář Slavie, Roman Málek.

HC Slavia Praha je zatím na 7.místě tabulky se skóre 29:25. Daří se jí více v domácím prostředí, kde body moc nerozdává. Na hřištích soupeřů pražané vyhráli pouze jedno utkání z pěti. Vítězství 5:4 na Vsetíně však ukazuje, že i venku umí Slavia vystrčit drápy. Nejproduktivnějším hráčem týmu Slavie a zároveň i nejlepším střelcem je Tomáš Šmerha (5+6). Hned za Šmerhou je zkušený Petr Vampola (1+8), který v minulé sezoně výrazně přispěl k postupu Kladna mezi českou elitu. Dalším produktivním útočníkem je Jaroslav Brož (2+5). Mezi obránci vyčnívají Jan Novák a Marek Ryzák, kteří ke své produktivitě (oba 2+2) mají i skvělou statistiku +4 respektive +5. V brance si skvěle vede syn slávistické legendy Romana Málka. Roman Málek ml. v sedmi utkáních stlačil průměr inkasovaných branek pod 1,5 branky na zápas s úspěšností zákroků 95,3%.


Poslední tři utkání:

SLAVIA - Frýdek - 2:1

Havířov - SLAVIA - 1:0

SLAVIA - Sokolov - 4:0


Trenér Miloš Říha ml. po utkání pro klubový web řekl: „Pro nás to byl velmi náročný zápas, zejména kvůli tomu, že jsme v minulém utkání v Havířově měli více ze hry a prohráli jsme až nešťastným gólem v závěru. Soupeř dnes hrál velmi dobře, měl tam hodně přečíslení, zejména v první třetině, kde jsem vůbec nebyl spokojený s naším pohybem. Naštěstí nás v těchto situacích podržel brankář, či jsme je dokázali dobruslit. V té první třetině jsme si hodně pomohli přesilovkami, což nakonec rozhodlo, protože zbytek utkání už byl vyrovnaný.“

Sestava SLAVIE z minulého utkání:

Málek – T. Duda, J. Novák, P. Hořava, Ryzák, Barák, Hejda, Steinocher – Kuťák, Vampola, Šmerha – M. Ondráček, Vrdlovec, Všetečka – Šteiner, Kohút, Vlček – Furch, Jar. Brož.

Kompletní soupisku najdete ZDE.


Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

Kadaň - PROSTĚJOV - 2:3

PROSTĚJOV - Ústí - 5:4

Benátky - PROSTĚJOV - 2:8


Zápas v Benátkách očima Jiřího Vykoukala: „Dnešní zápas jsem si užil, protože kluci hráli dobře. Předvedli jsme spoustu pěkných akcí, které jsme dokázali gólově proměnit. V předešlých utkáních jsme měli hodně šancí, ale branky jsme nedali. Dnes nám to tam napadalo, jsme za to rádi.“

Prostějov v Benátkách konečně dokázal z množství šancí, které si v zápasech vytvoří, většinu přetavit v branku. Efektivní hra opět baví a všichni doufáme, že se poslední výsledky projeví i v sobotním utkání, ve kterém se našemu týmu do cesty postaví Slavia. Užijme si společně sobotní utkání a ukažme, že společně jsme neporazitelní!

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

D. Dvořák – Muška, M. Novotný, Mrázek, Hrdinka, Brančík, Husa, P. Krejčí – Nouza, V. Meidl, L. Krejčík – Žálčík, Račuk, Kafka – Berger, Chlán, Dvořáček – Ouřada, M. Novák, T. Jandus.

Sdílej stránku!


Aktuality

6.12.2019

Informace o rozlosování

Přesné termíny utkání následují části Chance ligy zveřejníme až po sobotním utkání, kdy budeme znát jednotlivé umístění. Jestřábi jsou momentálně na 10. místě, ale to ještě nemají jisté. Děkujeme za pochopení.

28.11.2019

Nouzikův milník!

Tomáš Nouza včerejším vítězným nájezdem zaokrouhlil počet získaných kanadských bodů v 1. lize na 700. Na tuto úžasnou metu dosáhl ve svém 837 utkání za 344 branek a 356 asistencí.

Nouziku gratulujeme!

21.11.2019

Do PV přichází Martin Jandus!

Jestřábi se domluvili na střídavých startech obránce Martina Janduse ze Sparty. Bratr Tomáše Janduse nastoupí už v sobotním utkání proti Kadani!

18.11.2019

Změny v A-teamu

V reakci na rozsáhlou marodku v našem týmu se klubové vedení domluvilo na střídavých startech Daniela Vachutky z Šumperku.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

21 asistencí

Body

Zápasy

Václav

Meidl

29 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

91,72% úspěšnost