lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Ukažme Slavii, že SPOLEČNĚ jsme NEPORAZITELNÍ!

Ukažme Slavii, že SPOLEČNĚ jsme NEPORAZITELNÍ!

Ve třináctém kole Chance ligy prostějovští Jestřábi zkříží drápy se Slávií Praha. Jeden z nejstarších českých klubů má na svém kontě dva extraligové tituly a ikdyž na ně pomalu sedá prach, tak pořád patří k nejatraktivnějším týmům Chance ligy. Jestřábi ztrácí na sobotního soupeře jeden bod a výhra by je přiblížila vedoucí trojici. Zapomeňme na sváry, hejty, negativní atmosféru a pojďme si naplno užít hokej a fandění! Jen SPOLEČNĚ jsme NEPORAZITELNÍ!

HC SLAVIA PRAHA

Mistr ČR ze sezony 2002/2003 a 2007/2008 po sestupu z extraligy staví na mladých odchovancích a hráčích, kteří mají ke jménu Slavia Praha blízký vztah. Proto na soupisce najdeme jména veteránů jako je Jan Novák (2x mistr extraligy), Jiří Doležal nebo Martin Šagát a na druhé straně mládí v podobě např. Tadeáše Hejdy (bratr mistra světa Jana Hejdy) nebo Milana Antoše ml. (otec Milan Antoš odehrál 600 utkání v extralize). V brance dostal zatím v 5 zápasech příležitost 18letý Roman Málek a s úspěšností nad 95% může být spokojený i otec, bývalý skvělý brankář Slavie, Roman Málek.

HC Slavia Praha je zatím na 7.místě tabulky se skóre 29:25. Daří se jí více v domácím prostředí, kde body moc nerozdává. Na hřištích soupeřů pražané vyhráli pouze jedno utkání z pěti. Vítězství 5:4 na Vsetíně však ukazuje, že i venku umí Slavia vystrčit drápy. Nejproduktivnějším hráčem týmu Slavie a zároveň i nejlepším střelcem je Tomáš Šmerha (5+6). Hned za Šmerhou je zkušený Petr Vampola (1+8), který v minulé sezoně výrazně přispěl k postupu Kladna mezi českou elitu. Dalším produktivním útočníkem je Jaroslav Brož (2+5). Mezi obránci vyčnívají Jan Novák a Marek Ryzák, kteří ke své produktivitě (oba 2+2) mají i skvělou statistiku +4 respektive +5. V brance si skvěle vede syn slávistické legendy Romana Málka. Roman Málek ml. v sedmi utkáních stlačil průměr inkasovaných branek pod 1,5 branky na zápas s úspěšností zákroků 95,3%.


Poslední tři utkání:

SLAVIA - Frýdek - 2:1

Havířov - SLAVIA - 1:0

SLAVIA - Sokolov - 4:0


Trenér Miloš Říha ml. po utkání pro klubový web řekl: „Pro nás to byl velmi náročný zápas, zejména kvůli tomu, že jsme v minulém utkání v Havířově měli více ze hry a prohráli jsme až nešťastným gólem v závěru. Soupeř dnes hrál velmi dobře, měl tam hodně přečíslení, zejména v první třetině, kde jsem vůbec nebyl spokojený s naším pohybem. Naštěstí nás v těchto situacích podržel brankář, či jsme je dokázali dobruslit. V té první třetině jsme si hodně pomohli přesilovkami, což nakonec rozhodlo, protože zbytek utkání už byl vyrovnaný.“

Sestava SLAVIE z minulého utkání:

Málek – T. Duda, J. Novák, P. Hořava, Ryzák, Barák, Hejda, Steinocher – Kuťák, Vampola, Šmerha – M. Ondráček, Vrdlovec, Všetečka – Šteiner, Kohút, Vlček – Furch, Jar. Brož.

Kompletní soupisku najdete ZDE.


Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

Kadaň - PROSTĚJOV - 2:3

PROSTĚJOV - Ústí - 5:4

Benátky - PROSTĚJOV - 2:8


Zápas v Benátkách očima Jiřího Vykoukala: „Dnešní zápas jsem si užil, protože kluci hráli dobře. Předvedli jsme spoustu pěkných akcí, které jsme dokázali gólově proměnit. V předešlých utkáních jsme měli hodně šancí, ale branky jsme nedali. Dnes nám to tam napadalo, jsme za to rádi.“

Prostějov v Benátkách konečně dokázal z množství šancí, které si v zápasech vytvoří, většinu přetavit v branku. Efektivní hra opět baví a všichni doufáme, že se poslední výsledky projeví i v sobotním utkání, ve kterém se našemu týmu do cesty postaví Slavia. Užijme si společně sobotní utkání a ukažme, že společně jsme neporazitelní!

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

D. Dvořák – Muška, M. Novotný, Mrázek, Hrdinka, Brančík, Husa, P. Krejčí – Nouza, V. Meidl, L. Krejčík – Žálčík, Račuk, Kafka – Berger, Chlán, Dvořáček – Ouřada, M. Novák, T. Jandus.

Sdílej stránku!


Aktuality

2.7.2020

Všechno nejlepší

Dnes 02.07.2020 slaví své 21. narozeniny obránce jestřábí letky Petr Krejčí. Krejčo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost