lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Třetí letošní bitva o Hanou je tady!

Třetí letošní bitva o Hanou je tady!

Další bitva o Hanou se odehraje už tuto sobotu na prostějovském zimním stadionu od 17:00. Svěřenci Jiřího Vykoukala budou chtít odčinit letošní dvě porážky a zkorigovat stav vzájemných utkání, ve kterých má jasně navrch družina Zubrů. Utkání můžete sledovat živě na HokejkaTV a textový přenos najdete na Onlajny.com

Vaše hlasivky však budou potřeba na zimáku. Přijďte Jestřáby podpořit přímo na stadion!

HC ZUBR PŘEROV

Možná se čekalo, že Přerov na tom bude v tabulce o něco lépe. V současné době se totiž nachází na šestém místě se ziskem padesáti dvou bodů. Zubři mají navíc čtvrtý nejhorší útok v celé soutěži, jelikož dosud nasázeli osmdesát sedm branek. Horší už jsou jen Kadaň, Ústí nad Labem a Benátky nad Jizerou. Obrana je na tom o něco lépe. Celkem přerovští hokejisté inkasovali dvaaosmdesát gólů, což patří k horšímu průměru ligy. Poslední čtyři utkání se Přerovu celkem povedly. Třikrát vyhráli (Benátky 4:0, Slavia 3:2, Budějovice 2:1) a jen jednou prohráli (Jihlava 2:4).

V týmových statistikách na tom Zubři také nejsou zrovna nejlépe, vždyť procentuální využití přesilových her mají horší už jen hokejisté Ústí nad Labem. Vstřelili v nich devatenáct branek a celková úspěšnost dělá 13,10%. Oslabení jsou podstatně lepší.. Přerov v nich celkem obdržel dvacet tři branek a jeho celková úspěšnost ubránění početních výhod soupeře je 85,35%. V oslabení ovšem hráči Přerova nasázeli již čtyři branky. Lídrem kanadského bodování týmu je Roman Pšurný, který má na čele obrovský náskok devíti bodů. Celkem má na svém kontě již 24 bodů (7+17). O brankový přísun se nejvíce dělí Pšurný, Sikora a Sýkora, kteří se letos trefili sedmkrát.

Ohlasy Kamila Přecechtěla po utkání s MOTOREM:

„Kluci odvedli maximální výkon. Musím jim poděkovat za to, co na ledě předvedli. Od první do poslední minuty hráli velmi koncentrovaně, zodpovědně a poctivě. Body jsme si zasloužili, celému mužstvu patří dík. Na to, na jakém ledu se hrálo, byl k vidění nádherný a parádní hokej. Letos šlo totiž už poněkolikáté o téměř nejhorší led v celé soutěži.“


Sestava ZUBRŮ z posledního utkání:

Klimeš – Novotný, Zbořil, Malina, Ferenc, Pala, Černý – Sikora, Pšurný, Popelka – Doležal, Sýkora, Tomi – Goiš, Hejcman, Navrátil – Procházka, M. Kratochvil, Moučka

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Co si budeme nalhávat, v derby se více daří dlouhodobě sousednímu Přerovu. I v letošní sezóně, po dvou odehraných utkáních, mají Zubři na kontě dvě vítězství a celkem 5 bodů. První utkání ve 3. kole náš tým nezvládl a prohrál 1:4. V Meo aréně se opakoval průběh prvního utkání, s tím rozdílem, že naši borci dokázali vyrovnat nepříznivý vývoj utkání a až branka Přerova v posledních vteřinách utkání rozhodla o dělbě bodů. Na nájezdy pak svěřenci Kamila Přecechtěla vyhráli 4:3. Novou a vítěznou kapitolu budou chtít Jestřábi napsat už zítra. Do utkání opět nezasáhne Lukáš Žálčík, který má virové onemocnění a Václav Meidl, který se pomalu zapojuje do tréninku po dlouhodobé nemoci. V sestavě se opět objeví Tomáš Pšenička ze Sparty Praha.

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil – Havlík, Mikliš, Žovinec, J. Zdráhal, Čáp, D. Kolář, Bažant – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, Prokeš, Račuk – L. Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Matýs, Pšenička, Krejčiřík.

Sdílej stránku!


Aktuality

9.1.2019

Jestřábi posilují obranu!

Na hostování do konce sezony přichází obránce Jakub Husa. Hráč extraligového Liberce vyniká fyzickými parametry 194 cm a 97 kg živé váhy. Za Bílé Tygry odehrál v extralize dvě utkání. Více času strávil na farmě v Benátkách, kde nastoupil do 116 zápasů. Vstřelil 13 branek a na 13 nahrál.

4.1.2019

Změna termínu utkání s Porubou

Venkovní utkání na ledě Poruby, které se mělo odehrát v sobotu 12.1 je přeloženo na středu 6.2.2019.

8.12.2018

Změny v kádru

Do dnešního utkání v Benátkách bohužel nenastoupí Jan Starý a Lukáš Žálčík, kteří bojují s virovým onemocněním. Díky tomu odehraje své první utkání v Chance lize nadějný 19-letý útočník Zlína Sebastian Fajkus.

1.12.2018

Změny v kádru

Dušan Žovinec se vrací po krátké anabázi ve Frýdku do Prostějova formou hostování do konce sezony. Dalším hráčem, který nově oblékne dres Jestřábů je Vojtěch Dobiáš. Tento mladý útočník bude v Prostějově na střídavé starty ze Zlína. Zároveň s příchodem Dušana Žovince Jestřáby opouští Michael Foltýn. Děkujeme za odvedené služby a přejeme ať se mu v novém působišti daří.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

32 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

43 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

90,6% úspěšnost