lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Trenér Ladislav Lubina pokračuje! Jeho asistentem bude Ivo Peštuka.

Trenér Ladislav Lubina pokračuje! Jeho asistentem bude Ivo Peštuka.

Oba se domluvili na prodloužení smlouvy, a tak loňský trenérský tandem bude vést prostějovské hokejisty i následující sezónu.

LADISLAV LUBINA - HLAVNÍ TRENÉR

Hráčská kariéra

Jeho jméno je spojeno s československou a českou nejvyšší soutěží, kde aktivně působil od sezóny 1984/1985. Za svou kariéru odehrál nejvíce zápasů za tým HC Pardubice, působil také krátce v Dukle Jihlav a v Třinci. Po revoluci hrál klubový hokej také ve Finsku, Německu a Švýcarsku. V sezóně 1990/1991 byl vyhlášen nejlepším střelcem ligy se 41 zásahy v 50 utkáních. Kromě klubové kariéry okusil i hokej na mezinárodní scéně. Hrál na MS v letech 1990, 1991, 1992 a 1998, na Kanadském poháru v roce 1987 a získal bronzovou medaili na OH v Albertville v roce 1992.

Trenérská kariéra

Trenérskou kariéru nastartoval v sezoně 2006/07 v celku HC Chrudim. V extralize se poprvé objevil v sezoně 2007, ale natrvalo se v ní usadil v sezoně 2010/2011, kdy v roli asistenta hlavního trenéra a později i hlavního kouče vedl brněnskou Kometu. Po angažmá v Kometě se vrátil do klubu svého srdce. V Pardubicích působil jako asistent Pavla Hynka a společně tým dovedli k extraligovému titulu. Následovala angažmá v týmech HK Nové Zámky (slovenská extraliga), HC Slavia Praha, Ertis Pavlodar (Kazachstán), Dvůr Králové a kruh se uzavřel v opět v Pardubicích. Dynamo převzal v polovině minulého ročníku a dokázal pro město perníků udržet extraligovou příslušnost v nevyzpytatelné baráži.

IVO PEŠTUKA - ASISTENT TRENÉRA

Narodil se v Olomouci, kde také začínal se svojí hokejovou kariérou. V mužské kategorii si zahrál v Třinci a poté přestoupil do Prostějova, kde hrál dlouhá léta a usadil se tu. Jako trenér působil v Havířově, Přerově a Olomouci. V Havířově vedl tým převážně jako asistent trenéra, ale i jako hlavní trenér extraligového týmu, poté jako generální manažer, později prezident klubu. V roce 2017 dostal nabídku trénovat Jestřábi jako asistent trenéra.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost