lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Tomáš Nouza podepsal nový kontrakt!

Tomáš Nouza podepsal nový kontrakt!

Tomáš Nouza podepsal smlouvu na následující ročník a v prostějovském dresu odkroutí už třetí sezonu. 36-letý sniper v minulé sezoně opět patřil mezi nejnebezpečnější muže jestřábí letky. V 51 utkáních zaznamenal 24 branek a 24 asistencí čímž si vylepšil osobní střelecké maximum z předminulé sezony.

Odchovanec píseckého klubu si na české scéně udělal jméno v Mladé Boleslavi, kde po boku Richarda Krále vyrostl v elitního střelce. S Mladou Boleslaví zažil několik vzestupů a pádů a v sezoně 2014/15 se stěhoval za novou výzvou do Českých Budějovic, které spadly z extraligy.

V Budějovicích rychle našel společnou řeč s centrem první formace Josefem Strakou a vytvořil si své osobní maxima v první lize. V 52 utkáních nastřílel 33 branek a na 44 přihrál. Celkových 77 kanadských bodů mu vyneslo první místo v kanadském bodování celé soutěže. Tři sezony na jihu Čech patřil Tomáš Nouza neodmyslitelně k budějovickému Motoru, ale po neúspěšném tažení za návratem do extraligy, Motor neprodloužil s pravým křídlem smlouvu.

Toho využili činovníci prostějovského klubu a přivedli výjimečného útočníka do Prostějova. Na Hané opět vytvořil dominantní duo tentokráte ve dvojici s Tomášem Divíškem a oba dva si podmanili celou WSM ligu. "Nouzik" ovládl kanadské bodování (21+36) a "Divoch" se stal králem střelců. Oba dva patřili do elitního přesilovkového komanda, které válcovalo všechny soupeře.

Nouzovi se povedl vstup i do minulé sezony, když s Divíškem dokázali rozhodovat vyrovnané zápasy. Koncem října během utkání v Jihlavě Tomáš utrpěl nešťastnou zlomeninu lícní kosti vystřeleným kotoučem a na měsíc se ocitl mimo hru. I tak se nakonec dokázal dostat na slušných 48 kanadských bodů (24 branek a 24 asistencí). V čem minulou sezonu výrazně polevil byla statistika pravdy, kde se ocitl hluboko v červených číslech na -12.

Kompletní Tomášovi statistiky najdete ZDE.

Nouziku ať se daří!

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost