lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Tomáš Nouza: „Motivace tam stále určitě je, o tom by vůbec neměl být pochyb.“

Tomáš Nouza: „Motivace tam stále určitě je, o tom by vůbec neměl být pochyb.“

Po reprezentační pauze se Jestřábi poprvé představili před domácím publikem, když na svém ledě přivítali v sobotu Benátky nad Jizerou. Zápas odstartoval lépe soupeř, ale Hanáci dokázali skóre otočit a vyhráli 3:1. Důležitou první branku vstřelil kanonýr Tomáš Nouza, který po utkání odpovídal na naše otázky.

* Co říci k dnešnímu zápasu s Benátkami?

Samozřejmě jsme rádi za ty tři body, i když ten zápas nebyl úplně podle našich představ. Řekli jsme si, že do zápasu chceme vstoupit aktivně, což se nám vůbec nepovedlo, to jsme dnes, jako hráči, nezvládli. První třetinu jsme prohráli 1:0. Ve druhé části se ale naše hra zvedla a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Bereme důležité tři body, to je dobře.

* S čím jste do utkání šli?

Na zápas jsme se připravovali, jako na každý jiný. Podívali jsme se na video. Řekli jsme si, co chceme hrát.

* Jak těžké bylo dnes, po středeční prohře, najít motivaci do zápasu?

Víme, jak na tom jsme. Do konce osm zápasu a my chceme vyhrát každý. Motivace tam stále určitě je, o tom by vůbec neměl být pochyb. Jsou tu lidi, kteří chodí každou sezónu a určitě si zaslouží, abychom alespoň všechny domácí zápasy vyhráli.

* Čím to, že se na váš první gól čekalo tak dlouho?

Pramenilo to hlavně z našeho pohybu, který nebyl takový, jaký jsme chtěli mít. Nedostávali jsme se moc do šancí. Věděli jsme, že Benátky mají velmi mladý tým, který bruslí a hraje dobře do obrany. My jsme prostě nehráli to, co jsme chtěli, a tak to potom vypadalo.

* Ten první gól jste vstřelil vy. Jak byste jej popsal?

Divoch měl puk za brankou a dal ho na modrou na Jardu Mrázka. Já jsem stál před brankou, kam mě Jarda střelil do hokejky. Ten puk jsem tam jen tečoval a ono to tam prostě padlo.

* Dalo by se říci, že po gólu jste měli novou krev v žilách?

Neřekl bych, že to bylo po tom mém gólu. Spíše jsme si něco řekli po první třetině v kabině. Tu druhou třetinu jsme chtěli začít úplně jinak. Jestli tomu pomohl ten gól? Možná jsme se po něm trochu uvolnili. Hlavní bylo ale to, že jsme chtěli hrát jinak.

* Důležité bylo, že jste ubránili na začátku závěrečné části oslabení tři na pět?

Dnes nám opět perfektně zachytal Hufino. Všechny šance, které Benátky měly, on pochytal. Samozřejmě ubráněná přesilovka pět na tři je vždy důležitá.

* Věříte ještě v postup do předkola play-off?

Nechci dělat nějaké propočty. Půjdeme prostě zápas od zápasu. I když bychom vyhráli všech osm zápasu, tak stejně bude jasno až na konci nástavby.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

44 asistencí

Body

Marek

Račuk

60 bodů

Zápasy

Tomáš

Nouza

57 zápasů

Úspěšnost

Daniel

Huf

91,65% úspěšnost