lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Tomáš Jandus se premiérovou brankou podílel na vítězství nad Ústím

Tomáš Jandus se premiérovou brankou podílel na vítězství nad Ústím

Z pondělního vybojovaného utkání s Ústím berou Jestřábi tři body. Skóre domácího Prostějova otevřel dvaadvacetiletý útočník Tomáš Jandus, pro kterého to zároveň byl první gól v dresu Prostějova. Jandus pak zápas po skončení zhodnotil. „Myslím si, že celý zápas jsme byli lepší,“ řekl.

* Tomáši, dnešní utkání nebylo nic pro kardiaky. Jak jste ho vnímal z vašeho pohledu?

Dal jsem první gól za Prostějov a jsem za to rád. Měl jsem tam nějaké větší šance, ze kterých jsem mohl dát více gólů. Celkově byl zápas z mé strany dobrý. Bohužel, Ústí pokaždé, když jsme udělali malou chybu, tak z toho vstřelili branku. Myslím si, že celý zápas jsme byli lepší. Naštěstí jsme to zvládli a bereme všechny body.

* Už po akci Kryštofa Ouřady ze začátku utkání jste měl velkou šanci, ale prosadil jste se až o pár minut později. Dával jste si větší pozor, aby jste puk zametl do branky?

Dostali jsme se k nim do pásma a naše pravé křídlo to hodilo na Husičku. Ten se neukvapil, udělala kličku, ale trefil jen tyčku. Já jsem si toho všiml a puk jsem poslal do prázdné branky.

* Ve druhé třetině jsme měli několik 100% brankových příležitostí, ale třetinu jste nakonec prohráli 1:2. Čím si to vysvětlujete?

Celou dobu jsme dnes tlačili, skoro jsme je nepustili z jejich pásma. Oni vždy jen vyjeli, naši beci možná byli trochu odstoupení, Ústí to tam jen tak nahodilo a padnul jim z toho pokaždé gól.

* Poslední dvě utkání jste odehrál v mladé formaci s Novákem a Ouřadou. Evidentně vám to sedí. Co říkáte vy sám na spolupráci mladých pušek?

Myslím si, že nám to svědčí. V útočném pásmu máme pohyb. Když je naše formace na ledě, tak podle mě podává slušný výkon.

* V posledních minutách Slovan tlačil. Jak těžké bylo udržet jednobrankové vedení?

Bylo to hodně těžké. Myslím si, že máme na tolik kvalitní tým, který si to těsné vedení pohlídal.

* Vraťme se ještě k sobotnímu zápasu v Kadani, kde jste nastoupil proti svému bratrovi (pozn. red. Martin Jandus), který přišel k týmu těsně před zápasem na střídavé starty. Jaké to bylo? Měl jste o to větší motivaci utkání vyhrát?

Zápas proti sobě jsme s bráchou sehráli už více. Vždycky si před zápasy píšeme a nějak se navzájem motivujeme. Při zápase je dobré ho na ledě vidět. Vždy to bývá hodně zajímavé, jak pro nás, tak pro naše rodiče.

* V tomto týdnu vás čekají ještě dvě utkání. Co od nich očekáváte? Jak se na ně připravit?

Ve středu jedeme do Benátek, tam je to vždycky těžké. Mají mladý tým a jsou houževnatí. Na jejich stadionu je zima. Pak nás v sobotu čeká Slavie. Myslím si, že bychom měli obě dvě utkání zvládnout. Potřebujeme body.

Sdílej stránku!


Aktuality

19.10.2019

Posila do útoku

Prostějov posiluje útočné řady! Formou střídavých startů bude našemu týmu z Hradce Králové vypomáhat talentovaný útočník Patrik Miškář.

18.10.2019

Březák na marodce

Obránce Jakub Březák je na nespecifikovanou dobu mimo hru s poraněným kotníkem.

15.10.2019

Ouřada po operaci

Kryštof Ouřada utrpěl v utkání v Benátkách zranění ramene, které si vyžádalo chirurgický zákrok. Do tréninku by se měl podle prvních prognóz zapojit za měsíc. Ouři, přejeme brzké uzdravení!

10.10.2019

Posila ze Sparty

Jestřábi ze Sparty získali Davida Dvořáčka, který bude našemu týmu pomáhat formou střídavých startů.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

16 asistencí

Body

Marek

Račuk

22 bodů

Zápasy

Václav

Meidl

15 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

92,11% úspěšnost
×
Odehrané v 18:00 | Muži
LHK Jestřábi Prostějov
HC ZUBR Přerov