lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Tomáš Jandus se premiérovou brankou podílel na vítězství nad Ústím

Tomáš Jandus se premiérovou brankou podílel na vítězství nad Ústím

Z pondělního vybojovaného utkání s Ústím berou Jestřábi tři body. Skóre domácího Prostějova otevřel dvaadvacetiletý útočník Tomáš Jandus, pro kterého to zároveň byl první gól v dresu Prostějova. Jandus pak zápas po skončení zhodnotil. „Myslím si, že celý zápas jsme byli lepší,“ řekl.

* Tomáši, dnešní utkání nebylo nic pro kardiaky. Jak jste ho vnímal z vašeho pohledu?

Dal jsem první gól za Prostějov a jsem za to rád. Měl jsem tam nějaké větší šance, ze kterých jsem mohl dát více gólů. Celkově byl zápas z mé strany dobrý. Bohužel, Ústí pokaždé, když jsme udělali malou chybu, tak z toho vstřelili branku. Myslím si, že celý zápas jsme byli lepší. Naštěstí jsme to zvládli a bereme všechny body.

* Už po akci Kryštofa Ouřady ze začátku utkání jste měl velkou šanci, ale prosadil jste se až o pár minut později. Dával jste si větší pozor, aby jste puk zametl do branky?

Dostali jsme se k nim do pásma a naše pravé křídlo to hodilo na Husičku. Ten se neukvapil, udělala kličku, ale trefil jen tyčku. Já jsem si toho všiml a puk jsem poslal do prázdné branky.

* Ve druhé třetině jsme měli několik 100% brankových příležitostí, ale třetinu jste nakonec prohráli 1:2. Čím si to vysvětlujete?

Celou dobu jsme dnes tlačili, skoro jsme je nepustili z jejich pásma. Oni vždy jen vyjeli, naši beci možná byli trochu odstoupení, Ústí to tam jen tak nahodilo a padnul jim z toho pokaždé gól.

* Poslední dvě utkání jste odehrál v mladé formaci s Novákem a Ouřadou. Evidentně vám to sedí. Co říkáte vy sám na spolupráci mladých pušek?

Myslím si, že nám to svědčí. V útočném pásmu máme pohyb. Když je naše formace na ledě, tak podle mě podává slušný výkon.

* V posledních minutách Slovan tlačil. Jak těžké bylo udržet jednobrankové vedení?

Bylo to hodně těžké. Myslím si, že máme na tolik kvalitní tým, který si to těsné vedení pohlídal.

* Vraťme se ještě k sobotnímu zápasu v Kadani, kde jste nastoupil proti svému bratrovi (pozn. red. Martin Jandus), který přišel k týmu těsně před zápasem na střídavé starty. Jaké to bylo? Měl jste o to větší motivaci utkání vyhrát?

Zápas proti sobě jsme s bráchou sehráli už více. Vždycky si před zápasy píšeme a nějak se navzájem motivujeme. Při zápase je dobré ho na ledě vidět. Vždy to bývá hodně zajímavé, jak pro nás, tak pro naše rodiče.

* V tomto týdnu vás čekají ještě dvě utkání. Co od nich očekáváte? Jak se na ně připravit?

Ve středu jedeme do Benátek, tam je to vždycky těžké. Mají mladý tým a jsou houževnatí. Na jejich stadionu je zima. Pak nás v sobotu čeká Slavie. Myslím si, že bychom měli obě dvě utkání zvládnout. Potřebujeme body.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

44 asistencí

Body

Marek

Račuk

60 bodů

Zápasy

Tomáš

Nouza

57 zápasů

Úspěšnost

Daniel

Huf

91,65% úspěšnost