lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Tisková konference před novou sezónou.

Tisková konference před novou sezónou.

Eva Reiterová

Jestřábi v úterý na zimním stadionu pořádali tiskovou konferenci před startem ligy. Plány na nadcházející ročník 2021/2022 z pohledu Prostějova prezentoval hlavní trenér A-týmu Aleš Totter, jeho asistent Vlastimil Wojnar a kapitán Hanáků Martin Novák.

Úvodní slovo na úterní tiskovce dostal hlavní trenér Jestřábů Aleš Totter, který krátce zhodnotil letní přípravu. „Nový tým, takže jsme museli od prvního dne na to reagovat. Hodně jsme pracovali s videem. Musím pochválit ten tým, že je vnímavý, že hráči dokážou reagovat a rychle to aplikovat do hry. Nasypali jsme to do nich opravdu rychle. Ta příprava, tam byla důležitá hlavně herní složka a samozřejmě i výsledek, který dodá sebevědomí. V každém zápase jsme byli, i když ten poslední vypadá výsledkově o třídu 1:5, měli jsme momenty, kdy jsme to mohli otočit na naši stranu. Někdy to vyšlo pro nás, někdy pro soupeře. Důležité je, že jsme konkurenceschopní, i když jsme postavili nový tým tady pro tu soutěž. To je nejdůležitější zjištění přípravy, za kterou jsme udělali tlustou čáru,“ řekl Totter. Následně nakousl start nového ligového ročníku, který pro Hanáky začíná již tuto sobotu 11. září v Sokolově. „Od soboty už budou rozhodovat body a výsledky. Každý ten tým, díky tomu strašáku 4 až 5 sestupujících, bude připravený. Můj náhled na soutěž je, že každý zápas bude otevřený. Letos to bude extrémně vyrovnané a bude rozhodovat každý moment v zápase. Věřím, že máme natolik inteligentní a svým způsobem zkušený tým, že ty momenty půjdou víckrát na naši stranu,“ dodal hlavní lodivod. Totter také sdělil, že chce, aby byl jeho celek ofenzivní. V zápasech sázel hlavně na kreativitu, a také ofenzivní umění obránců, kteří by podpořili útok. Chce, aby tým hrál více s kotoučem, byl efektivnější a nepřehrával situace. Takovou, dosti náročnou, filozofii prosazuje hlavní kouč Prostějova u svých svěřenců.

To, jak vidí nadcházející sezónu následně sdělil i asistent hlavního trenéra Jestřábů Vlastimil Wojnar. „Samozřejmě to vidím úplně stejně, jako Aleš. S touto ligou mám tříletou zkušenost z Frýdku a můžu potvrdit, že tato sezóna bude úplně jiná než ty ostatní. Už jenom díky tomu, že se sestupuje, díky posilám, které týmy shání a co zabudovávají do týmu. Určitě to bude hodně kvalitní a nervózní. Doufám, že atraktivní, a hlavně s dobrým koncem pro nás. Tomu pěvně věřím,“ uvedl Wojnar. Na slova Wojnara navazovala hned otázka, co si pod "dobrým koncem" představuje – vyhnout se bojům o udržení nebo naopak bojovat o play off? „Stoprocentně. S tím do toho všichni jdeme. Cíl je semifinále,“ prozradil Wojnar. Na jehož slova ihned reagoval Aleš Totter s tím, že to říká on.„Prostějov v podstatě v semifinále nikdy nebyl, tak proč si dávat malé cíle? Ten tým je tady natolik kvalitní, že si myslím, že když se nám vyhnout zranění, budeme mít trochu štěstí a zachytají nám gólmani, tak nevidím důvod, proč bychom nehráli někde nahoře. Dlouhodobě třeba první šestku, a potom se uvidí. Play off je ošidné, co se týče zranění, rozhodčích a dalších aspektů,“ ujasnil svoje tvrzení o semifinále Wojnar.

Hanácký celek si jako svého kapitána zvolil Martina Nováka, který se na Hanou vrátil po 4 sezónách. Ten prozradil přítomným novinářům své pocity o týmu, který se tu během léta vytvořil a kterému bude velet. „Myslím si a věřím tomu, že je tady kvalitní a silný tým. Jak říkal trenér Wojnar, u nás je nejdůležitější, abychom zůstali zdraví. Ta kvalita tady prostě je. Musíme trochu zapracovat na koncovce, která nás zatím trochu trápí. Na to, kolik jsme si vytvořili šancí, tak bychom mohli být mnohem více produktivní. Věřím, že když na tom teď zapracujeme, tak můžeme být dost úspěšní.“ Navíc po nepříjemném období s prázdnými tribunami se nyní mohou hráči těšit na diváky přímo na stadionu. „Pro nás je to samozřejmě hodně důležité. Doufám, že bude chodit dost lidí, kteří si i přes všechna ta opatření najdou cestu na stadiony. Věřím, že nás poženou k co nejlepším úspěchům. Protože hrát před prázdnou halou není prostě takové, jako když tam lidi jsou,“ dodal kapitán.

Sdílej stránku!


Aktuality

16.8.2021

Liptovský Mikuláš zrušen!

Příští týden měli Jestřábi doma odehrát tři po sobě jdoucí přípravná utkání. Ovšem první dva se slovenským soupeřem se bohužel ruší.

5.2.2021

Komínek končí!

Tomáš Komínek po vzájemné dohodě v týmu končí. Místo něj přichází na zkoušku do konce února mladý obránce Mario Kellner. Tome, děkujeme a ať se ti daří! Mário, vítej!

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

No foto

Asistence

No foto

Tomáš

Jáchym

0 asistencí

Body

No foto

Zápasy

No foto

Tomáš

Jáchym

1 zápasů

Úspěšnost

No foto

Tomáš

Jáchym

0% úspěšnost
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC RT TORAX Poruba
LHK Jestřábi Prostějov