lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Statutární město Prostějov

Statutární město Prostějov

Město Prostějov leží v srdci úrodné roviny Hané. Prostějov je, po Olomouci, druhým největším městem Olomouckého kraje. Prostějov byl a je označován za město sportu. Jako i v předešlých sezónách, je město hlavním partnerem a nejvýznamnějším podporovatelem klubu LHK Jestřábi Prostějov.

Město se rozkládá ve výši 223 metrů nad mořem, na jeho okraji protékají říčky Hloučela a Romže. Žije zde přibližně 44 tisíc obyvatel. Historické jádro města, společně se Starou a Novou radnicí, je od roku 1990 městskou památkovou zónou. První historická zmínka o vsi Prostějovice je z roku 1141. Do poloviny 13. století se vyvinula ve významnou trhovou ves. Roku 1390 bylo Prostějovu uděleno, díky pánům z Kravař, právo výročního trhu, kterým se fakticky stal městem. Největšího rozmachu pak Prostějov dosáhl až v 15. století a posléze v období první republiky.

Prostějov byl a je označován za město sportu. Není se čemu divit, město je totiž útočištěm mnoha sportovních klubů a oddílů. Mezi nejznámější patří LHK Jestřábi Prostějov, 1.SK Prostějov, TK PLUS, VK Prostějov nebo třeba BK OLOMOUCKO. Se založením hokejového klubu v Prostějově v roce 1913 se začal v hanáckém městě hrát hokej a první utkání bylo sehráno v zimě téhož roku. Od té doby zažil hokejový klub bohatou historii, na které se podílelo a podporovalo klub právě město Prostějov. Od roku 1798 je Prostějov navíc posádkovým městem. V současnosti zde sídlí tyto vojenské jednotky: 601. skupina speciálních sil generála Moravce a 102. průzkumný prapor generála Karla Palečka.

Kromě sportu a památek se město Prostějov pyšní i svými rodáky. Narodili se zde umělci, vědci, herci, sportovci atd. Z výčtu významných rodáků lze zmínit filozofa Edmunda Husserla, básníka Jiřího Wolkera, československého ministra veřejných prací a spolumajitele firmy Wikow Františka Kováříka, nebo chemika a vynálezce kontaktních čoček Otto Wichterleho. Ze sportovců se v Prostějově narodili např. hokejisté Alois Cetkovský, Oldřich Machač, Jaroslav Palatý a Lukáš Krajíček, olympijský vítěz v desetiboji Robert Změlík, tenista Karel Nováček nebo teniska Petra Cetkovská.

Sdílej stránku!


Aktuality

5.2.2021

Komínek končí!

Tomáš Komínek po vzájemné dohodě v týmu končí. Místo něj přichází na zkoušku do konce února mladý obránce Mario Kellner. Tome, děkujeme a ať se ti daří! Mário, vítej!

23.1.2021

Brankář Marek Micka Jestřábem

Prostějovský odchovanec Marek Micka, který působil v plzeňské juniorce, podepsal smlouvu s Jestřábi do konce sezony. Marku, vítej doma a hodně štěstí!!!

4.1.2021

Obránce Petr Krejčí se vrací

Prostějovský odchovanec Petr Krejčí se po dvouměsíčním hostování v týmu Benátky n. Jizerou vrací zpátky do Prostějova. Krejčo, vítej zpátky!

4.1.2021

Obránce Aleš Sova mění angažmá

Obránce Aleš Sova po vzájemné dohodě s klubem v týmu končí. Stěhuje se do dánské nejvyšší soutěže do týmu Odense Bulldogs. Aleši děkujeme, a ať se ti v novém působišti daří!!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

No foto

Petr

Mrázek

21 branek

Asistence

No foto

David

Bartoš

22 asistencí

Body

No foto

Petr

Mrázek

43 bodů

Zápasy

No foto

Tomáš

Jandus

34 zápasů

Úspěšnost

No foto

Ondřej

Bláha

90,53% úspěšnost