lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Rozhovor s trenérem po druhé třetině soutěže!

Rozhovor s trenérem po druhé třetině soutěže!

Marketing

Druhá třetina soutěže byla taktéž velice náročná. Začalo se nám dařit více na i domácím kluzišti, ale naopak méně na venkovním. S hlavním trenérem Alešem Totterem jsme vše probrali a přinášíme Vám obsáhlý rozhovor.

Pane trenére, jak hodnotíte druhou třetinu Chance ligy?

Tak samozřejmě byly tam dobré zápasy, hlavně mezi svátky, kdy jsme udělali šnůru výher. Byly ale také zápasy, kde jsme zbytečně přišli o body.

Když srovnáme tu první třetinu s tou druhou, tak najdeme nějaké rozdíly?

Bodově nám to vyšlo zhruba stejně (29 bodů / 28 bodů), ale teď je nejhlavnější ta poslední třetina soutěže. Tento týden nehrajeme, takže zapracujeme hodně na kondici a chceme stabilizovat všechny formace.

Jak se zrodila výměna Jakuba Babky za Marka Račuka?

My jsme se hodně dívali po centrovi, protože ten nám hodně chyběl. Samozřejmě, když chcete takového hráče, tak bohužel musíte uvolnit také někoho, koho zase typologicky potřebovalo Kladno. Marek je nadstandartní hráč a věříme, že nám pomůže přesně v tom, co od něj očekáváme. Mrzí mě odchod Kuby Babky, ale věříme, že pro obě strany bude tento transfer výhodný.

Už víte, jaká křídla Markovi Račukovi dáte?

Už máme nějakou představu, ale nejdříve se to dozvědí hráči a poté až veřejnost. Jak už jsem říkal, chceme ty útoky stabilizovat, takže doufáme, že si sednou co nejdříve.

Když se ohlédneme za nejlepším zápasem, tak asi to bude utkání s Přerovem před Vánocemi. Souhlasíte?

Souhlasím, pro fanoušky to musel být krásný dárek před Vánocemi. Museli jsme to otočit z velmi nepříznivého stavu, ale zvládli jsme to a jsme rádi, že jsme to konečně pro naše fanoušky prolomili. Byl to rozhodně takový ten zápas, který vám utkví v paměti velmi dlouho. Každopádně my máme hlavně jeden velký cíl a za tím musíme stále jít.

Výborně nám chytá Ondra Bláha, který odchytal 90% všech utkání. Měl by podobou porci zápasů dostat i v dalších zápasech?

Ondra je naše jednička a tuto pozici si drží opravdu skvěle. Přejeme si, aby zůstal v takové formě a především aby se mu vyhnulo zranění.

Momentálně čekáme na posledního zraněného hráče, kterým je Robin Staněk. Kdy by mohl už případně na led?

Robin jde na poslední vyšetření 19. ledna a poté věříme, že už by mohl pomalu zkusit obout brusle. Když vše půjde dobře, tak začátkem února by mohl naskočit do zápasu.

Poslední dobou máme problémy se starty zápasů, takže jak tohle změnit?

Máme hodně problémy s prvním gólem, protože většinou ho dostaneme my a hned musíme dotahovat. Těch aspektů je většinou více, protože máme první šance často my, ale první gól dá soupeř a na to se teď musíme zaměřit a věříme, že se to otočí na naši stranu.

Po více jak 2 měsících budeme hrát doma v sobotu, tak co můžeme očekávat od zápasu s Ústím?

Rozhodně musíme vyhrát a napravit ten první, kdy jsme s nimi prohráli doma 0:3. Ten tým je skoro kompletní a věříme, že budeme silnější.

Sdílej stránku!


Aktuality

20.1.2022

Utkání v Benátkách odloženo!

Sobotní venkovní duel se musel kvůli karanténě hostujícího mužstva bohužel také odložit! Náhradním termínem je úterý 22.2.2022.

14.1.2022

Zápas s Ústím odložen!

V sobotu 15.1. nás mělo po 2 měsících čekat sobotní domácí utkání. Bohužel hostující tým musel do karantény a zápas tak musel být odložen zatím na neurčito.

20.12.2021

Zajíc odchází do Kladna!

Obránce Josef Zajíc opustil náš kádr a do konce prosince má vyřízené hostování u extraligových Rytířů Kladno!

4.12.2021

Zápasy s Kadaní zkontumovány!

SK Trhači Kadaň se s rozběhlou sezónou již rozloučili a ze soutěže odstoupili. Zbylé 2 zápasy, které jsme měli s Kadaní odehrát jsou kontumovány v náš prospěch poměrem 5:0.


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Nový termín pro zápas s Ústím!

15.01.2022 | Marketing

Nový termín pro zápas s Ústím!

Góly

No foto

Petr

Mrázek

18 branek

Asistence

No foto

Jan

Kloz

23 asistencí

Body

No foto

Petr

Mrázek

37 bodů

Zápasy

No foto

Tomáš

Jáchym

33 zápasů

Úspěšnost

No foto

Ondřej

Bláha

90,54% úspěšnost