lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Rozhovor s odchovancem Markem Mickou o jeho debutu!

Rozhovor s odchovancem Markem Mickou o jeho debutu!

Marketing

V 53. minutě pondělního zápasu v Ústí se nešťastně zranil brankář Ondřej Bláha. Do brány se za něj poprvé postavil místní odchovanec Marek Micka, který zápas dochytal. Proti Havířovu jej však čekala větší výzva, a to odchytat celý zápas. Vše se vydařilo náramně a Marek Micka si připsal svoji první vychytanou výhru s 93% úspěšností!

Marku ve středu to byl tvůj první zápas od prvních minut. Byl si nervózní?

No upřímně jsem byl hodně nervózní. (smích) V úterý, když jsem se dozvěděl, že půjdu chytat, tak jsem si to ještě tak nepřipouštěl, ale před zápasem už to na mě padlo.

Překvapila tě hodně hra Havířova?

Myslím, že nás to hodně překvapilo, i když trenéři nás na to připravovali. Mají nového trenéra a v jejich pozici opravdu musí bojovat. Pro mě to bylo i lepší, protože jsem byl pořád v permanenci.

Vyčetl by sis něco? Šlo něco udělat lépe?

Tak každý gól se dá chytit. Ale určitě mě mrzí ten první inkasovaný gól, protože přijel přede mě náš obránce s jejich útočníkem a mně se přesně v době té střely ztratil puk z dohledu. U druhého gólu jsem čekal, že mi to bude tečovat dolů, ale bohužel to tečoval nahoru.

V čem byl Havířov nejnebezpečnější?

Rozhodně jak nahazovali od modré čáry a snažili se je tečovat, ale i celkově u nás v pásmu jak bruslili a tlačili se do šancí. Také byli hodně důrazní v osobních soubojích, takže jsme rádi, že jsme zápas zvládli za 3 body. Myslím si, že tohle není mančaft na spadnutí. Pokud takhle budou hrát i nadále, tak se z toho dostanou.

První minuty sis zapsal už v pondělním zápase v Ústí, když se zranil Ondra Bláha. Bylo to hodně těžké tam jít na posledních 8 minut?

Tohle je pro gólmana to nejhorší, když to přijde takhle z ničeho nic. Ale kluci to zvládli výborně, protože šla na mě jediná střela.

V sobotu hrajeme v nedalekém Frýdku. Už víš, kdo půjde do brány?

Tak je samozřejmě důležité, že Ondra už je v pořádku a uvidíme, kdo na to půjde. Je to na trenérech koho tam postaví. Já jsem vždy připraven a budu moc rád za každou příležitost!

Bylo vidět, že děkovačku sis hodně užil. Mám pravdu?

Ano, byla to pecka a emoce byly velké. Jsem Prostějovák, takže tohle je pro mě největší sen! Moc děkuju všem fanouškům.

Sdílej stránku!


Aktuality

4.12.2021

Zápasy s Kadaní zkontumovány!

SK Trhači Kadaň se s rozběhlou sezónou již rozloučili a ze soutěže odstoupili. Zbylé 2 zápasy, které jsme měli s Kadaní odehrát jsou kontumovány v náš prospěch poměrem 5:0.

19.11.2021

Ondřej Bláha je v pořádku!

Náš gólman utrpěl zranění v pondělním zápase, kdy jej nešťastně srazil útočník Honza Štefka. Naštěstí se nestalo nic vážného a zanedlouho bude připraven naskočit zpátky do zápasu.

16.8.2021

Liptovský Mikuláš zrušen!

Příští týden měli Jestřábi doma odehrát tři po sobě jdoucí přípravná utkání. Ovšem první dva se slovenským soupeřem se bohužel ruší.

5.2.2021

Komínek končí!

Tomáš Komínek po vzájemné dohodě v týmu končí. Místo něj přichází na zkoušku do konce února mladý obránce Mario Kellner. Tome, děkujeme a ať se ti daří! Mário, vítej!


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Benátky porážíme 3:1!

24.11.2021 | Eva Reiterová

Benátky porážíme 3:1!

AMICI - náš nový partner!

23.11.2021 | Marketing

AMICI - náš nový partner!

Charitativní týden Chance ligy!

21.11.2021 | Marketing

Charitativní týden Chance ligy!

Góly

No foto

Petr

Mrázek

12 branek

Asistence

No foto

Tomáš

Jáchym

17 asistencí

Body

No foto

Petr

Mrázek

26 bodů

Zápasy

No foto

Tomáš

Jáchym

23 zápasů

Úspěšnost

No foto

Ondřej

Bláha

90,99% úspěšnost