lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Rozhovor s autorem nejrychlejší letošní branky Tomášem Jiránkem!

Marketing

Včerejší zápas jsme nemohli odstartovat lépe, protože útočník Tomáš Jiránek vstřelil nejrychlejší gól této sezóny. A všechny své dojmy Vám prozradil v pozápasovém rozhovoru.

Co říct k dnešní výhře?

Tak jsme především hrozně moc rádi za 3body. Dále za parádní týmový výkon a také za cenné vítězství na lede Jihlavy.

Už po 14 sekundách jste se prosadili a po první třetině jste vedli 2:0. Čekali jste, že budete mít takový vstup do zápasu?

Určitě jsme nečekali, že budeme mít až tak dobrý vstup do utkání, ale připravovali jsme se na to a šli tomu na proti už od prvního střídání. Klidně jsme mohli první třetinu vyhrát i větším rozdílem.

V čem jste měli oproti Jihlavě navrch?

Myslím si, že určitě vstup do první třetiny, kdy jsme měli spousty šanci a lepší pohyb. Od toho jsme se odrazili do zbytku zapasu.

Ten první opravdu rychlý gól jsi dal ty, jak bys ho popsal?

Honza Rudovský a Tomáš Jáchym udělali dobrou práci v rohu, pak mi posunuli puk za bránu, když jsem vyjížděl zpoza brány tak jsem vystřelil na první tyč a jsem hrozně rád, že se to takhle povedlo.

Před sezónou jsi přišel do Prostějova právě z Jihlavy, kde jsi odehrál několik sezón. Jaké bylo vrátit se na jihlavský led v dresu Jestřábů?

No nebudu lhát, že jsem nebyl lehce nervózní, ale na druhou stranu jsem se hrozné těšil a jsem moc rád, že se nám podařilo vyhrát.

Pátý venkovní zápas a pátá venkovní výhra. Čím si vysvětluješ, že se nám venku takhle daří?

No tak na každý zápas se připravujeme poctivě a snažíme se hrát pořad stejně jak doma tak i venku. Věřím, že se nám takhle bude dařit i nadále a budeme na to navazovat i domácími zápasy.

Od druhé třetiny Jihlava hodně tlačila, jak těžké bylo udržet výhru?

Osm minut před koncem odvolali brankáře při našem oslabení a zvýšili si tím převahu, ale věřil jsem, že vedení už nepustíme. Byla tam od všech obětavost a pracovitost, když bylo potřeba podržel nás Ondra Bláha. Takže jsem se nebál, že bychom o výhru přišli.

Stejně jako v sobotu doma, jste i dnes ztratili na konci čisté konto. Čím si to vysvětluješ?

To nevím čím to je, ale je to určitě škoda, že jsme Ondrovi nepomohli k nule.