lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Rozhovor s Tomášem Divíškem po posledním utkání kariéry

Rozhovor s Tomášem Divíškem po posledním utkání kariéry

Sobotním zápasem s Ústím nad Labem ukončili Jestřábi sezónu 2019/2020. Tečku nejen za sezónou, ale i za celou hokejovou kariérou udělal po utkání Tomáš Divíšek. Tichý odchod to ale rozhodně nebyl! Divíšek se prostějovskému publiku zapsal do srdce, a tak to také vypadalo. „Dnes to rozloučení tady, to jsem vůbec nečekal. Bylo to moc krásné. Chtěl bych poděkovat fanouškům a celému tomuto klubu.“

* Jak se ohlížíte za svojí hráčskou kariérou?

Teď je na nějaké pořádné hodnocení určitě brzo. Musím ale říci, že jsem měl hezkou kariéru. Jsem s ní spokojený. Vždycky říkám, že se dalo udělat více nebo mohl být člověk někde jinde. Rozhodnutí, která jsem udělal, tak jsem si za nimi v té době stál, a teď to nebudu měnit.

* Odehrál jste pár sezón v zámoří v zahraničí. Co vám to dalo? Čerpal jste z této zkušenosti v dalších letech?

Myslím si, že to je hlavně škola života. Ten hokej je plus mínus všude stejný, ale ty věci kolem, které hokejista zjistí až jde jinam a postará se o sebe a rodinu, to je největší plus toho hokejového života.

* Který z klubů, ve kterých jste hrál, vám nejvíce přirostl k srdci? Jsou to Pardubice, se kterými jste vyhrál extraligový titul v roce 2005?

Mám takové kluby dva. Pardubice a Brno, to jsou moje srdcovky. Dnes to rozloučení tady, to jsem vůbec nečekal. Bylo to moc krásné. Chtěl bych poděkovat fanouškům a celému tomuto klubu. Bylo to moc hezké. Musím také za celý klub poděkovat i statutárnímu městu Prostějov za podporu klubu. Bez nich by tady nemohl být prvoligový hokej.

* Je nějaká osoba, která vás nejvíce ovlivnila ve vaší hokejové kariéře?

Samozřejmě. Jsou to moji rodiče a můj strýc, kteří mě k hokeji přivedli. Dnes tady také byli. Já si toho moc cením, že přijeli takovou dálku až z Mostu na ten zápas, jsem hrozně šťastný, že jsem je tu viděl. Z padesáti procent je to určitě jejich práce.

* Letos jste naskakoval do rozjeté sezóny, a opět jste se stal výrazným tahounem týmu. Jak těžké je se rozhodnout, že ukončíte kariéru i přes takové výkony?

Nebylo to těžké. V sobě už jsem to měl rozhodnuté. Musím říci, že jsem úplně v klidu. Nebyl jsem vůbec na vážkách. Přemýšlel jsem o tom už déle, ale chtěl jsem klukům prostě pomoct, což se moc nepovedlo. Jsem ale stoprocentně rozhodnutý. Skrz to moje zdraví to nejde. Byl jsem zvyklý být jiný hráč, než kterým jsem teď, i když tam ty body jsou. Pro mě je ale nejdůležitější ten pocit z toho a ten už tam prostě není.

* V Prostějově jste strávil 3 sezóny s bilancí 145 zápasů a 171 kanadských bodů. Co k tomu říci? Jak to zhodnotit?

Výborní spoluhráči. První dva roky klub šlapal perfektně. Byl jsem tady hrozně šťastný. Jirka Vykoukal a pan Luňák mi prodloužili kariéru o tři roky. Těm bych za to chtěl poděkovat.

* Před dnešním zápasem proběhl rozlučkový ceremoniál, jehož částí bylo i video. Jak se vám ceremoniál a vše ostatní líbilo?

Hrozně moc. Byl jsem překvapený, vůbec jsem to nečekal. Viděl jsem tady hrozně moc mých kamarádů, v různých dresech. Opravdu mě to překvapilo, bylo to moc hezké. Chtěl bych poděkovat všem, co se na tom podíleli, protože to určitě nebylo jednoduché. Je to hezké rozloučení. Musím přiznat, že jsem byl trochu naměkko. Nebylo to úplně, že bych brečel, ale to možná ještě přijde. (smích)

* Prošel jste Plzní, Boleslaví, Pardubice, Brnem... Jak těžké bylo skloubit hokejový život s tím rodinným?

Nebylo. Myslím si, že hokejista má krásné povolání, které může být. Dělá to, co ho baví, je to krásný koníček. Řekl bych, že až teď začnu opravdu pracovat.

* Co plánujete do budoucna?

Teď ještě nevím, je to hrozně narychlo. Nechám si měsíc, dva volno a pak uvidím. Mám toho dost. Nejdříve si musím nějak vyléčit zdraví, protože jsem nebyl stoprocentní.

Sdílej stránku!


Aktuality

2.7.2020

Všechno nejlepší

Dnes 02.07.2020 slaví své 21. narozeniny obránce jestřábí letky Petr Krejčí. Krejčo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost