lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Radek Prokeš odmítl Motor a bude pokračovat v Prostějově!

Radek Prokeš odmítl Motor a bude pokračovat v Prostějově!

Po Janu Starém a Davidu Dvořáčkovi dnes podepsal smlouvu s Jestřáby další útočník. Radek Prokeš přišel do Prostějova během minulé sezony z Českých Budějovic. Prokeš patří mezi mladé a nadějné útočníky, na které bude určitě sázet Jiří Vykoukal během příští sezony.

Odchovanec Českých Budějovic patřil v mládežnických kategoriích k ofenzivním tahounům svých týmů. Do dospělé kategorie poprvé nakoukl v sezoně 2013/2014 ještě jako junior, ale natrvalo se v nabitém kádru Motoru neprosadil. V minulé sezoně doplatil na přetlak v přestárlém útoku Budějovic a tak vyslyšel nabídku Prostějova, kde dostal mnohem větší prostor než by tomu bylo na jihu Čech. Za Jestřáby odehrál 25 utkání v základní části a 5 v play-off. Dohromady zaznamenal 3 branky a 7 asistencí. V kolonce pravdy byl na +1 a na trestné lavici pobyl 12 minut.

Proky se bude, ač je z jižních Čech, připravovat v Prostějově pod dohledem Davida Skřivánka. Proč tomu tak je se mimo jiné dozvíte z našeho rozhovoru.

Radku ty jsi odmítl zůstat v Budějovicích a jsi dalším hráčem, který podepsal smlouvu na další sezonu v Prostějově. Váhal si nad tím, jestli se vrátit do Budějovic nebo zůstat u Jestřábů?

Po sezóně jsem mluvil s vedením Motoru, to mi oznámilo, že bych v ČB mohl nastoupit do přípravy a poprat se o místo. Ale po předchozích zkušenostech jsme se s agentem shodli, že do toho určitě nepůjdu. Ale po oznámení trenéra Václava Prospala, a po rozhovoru s ním, jsem nad tím začal opět hodně uvažovat. Nakonec jsem se rozhodl pro Prostějov, protože část sezóny, co jsem tu strávil, se mi to prostředí tady moc líbilo a zájem Prostějova byl větší.

Strávil si několik let v organizaci ČB, můžeš nám přiblížit jaký je rozdíl v zázemí obou klubů?

V Motoru jsem strávil téměř celý svůj hokejový život. Znám všechny lidi, co se tam kolem hokeje pohybují a myslím si, že hlavně svojí tradicí, zázemím a fanoušky je to jeden z předních českých klubů, ikdyž momentálně stále v 1.lize. Na druhou stranu musím říct, ze zázemí našeho klubu, fanoušci i vnímání hokeje po celém městě je rozhodne srovnatelné, moc se mi tu libí!

Bavil jsem se s tebou po sezoně a ty jsi nebyl spokojený s progresem, který si během posledních let udělal. Co s tím hodláš dělat? Budeš se nějak speciálně, jinak připravovat na sezonu, ve které by se to podle tebe mělo zlomit?

Ano, to máš pravdu. Rozhodně nejsem spokojený, jak se v posledních letech můj herní projev posouvá, ale už v loňské sezóně jsem začal nějaké věci dělat jinak, a i nad hokejem jinak přemýšlet. Takže letos toho zase tolik měnit nechci, ale vydržet v rozdělané práci a zlepšovat se. Velký rozdíl, ale vidím v tom, že letos se budu připravovat na sezónu s Davidem Skřivánkem a moc se těším na to, že program letní přípravy je vytvořený přímo pro mě a ne tak, že budu na tréninku dělat to samé jako 25 spoluhráčů, kteří mají každý jiné přednosti a nedostatky.

A s tím souvisí i další otázka. Jaká bude tvá letní příprava na novou sezonu? Budeš se připravovat sám nebo potřebuješ nad sebou dohled, aby ses vybičoval k co nejlepší práci?

Jak už jsme zmiňoval, o letní přípravu se mi letos stará Skříva a letní bude spíše individuální, ikdyž v kolektivu, který trénuje individuálně v Prostějově. Jsou určitě tréninky, kdy se hodí pracovat ve skupině a můžeme se navzájem motivovat. Ale já nejsem zrovna ten typ, který by nad sebou ten bič potřeboval.

Vím, že tě na Hanou táhlo i něco jiného než hokej. Povíš našim fanouškům, čím ti Prostějov učaroval?

Stal se ze mě velký fanoušek ženského volejbalu v Prostějově. 😀

Proky ať se daří!

Sdílej stránku!


Aktuality

8.12.2018

Změny v kádru

Do dnešního utkání v Benátkách bohužel nenastoupí Jan Starý a Lukáš Žálčík, kteří bojují s virovým onemocněním. Díky tomu odehraje své první utkání v Chance lize nadějný 19-letý útočník Zlína Sebastian Fajkus.

1.12.2018

Změny v kádru

Dušan Žovinec se vrací po krátké anabázi ve Frýdku do Prostějova formou hostování do konce sezony. Dalším hráčem, který nově oblékne dres Jestřábů je Vojtěch Dobiáš. Tento mladý útočník bude v Prostějově na střídavé starty ze Zlína. Zároveň s příchodem Dušana Žovince Jestřáby opouští Michael Foltýn. Děkujeme za odvedené služby a přejeme ať se mu v novém působišti daří.

30.11.2018

Ztracená permanentka

Na posledním utkání se v našem kotli našla permanentka. Kdo tu svoji postrádá, prosím ozvěte se na tel. kontakt 774840484 nebo se pro ni stavte v kotli během domácího utkání s Porubou.

9.11.2018

Všechno nejlepší Kubo!

Jakub "Kubánec" Neužil dnes slaví 24 narozeniny. Za celý klub LHK Jestřábi Prostějov přejeme hodně štěstí, zdraví a ať si tě najde každý puk, který poletí na bránu!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

27 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

34 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

90,95% úspěšnost