lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Proti Porubě už s novým trenérem?

Proti Porubě už s novým trenérem?

Prostějovské vedení zareagovalo na rozpačitý začátek sezony a po dohodě odvolalo Jiřího Vykoukala, který zůstává na pozici sportovního manažera. Vedení má za úkol najít nového lodivoda, který vrátí Jestřáby na vítěznou vlnu. Je možné, že už v sobotu bude nový trenér stát na lavičce a povede Jestřáby do boje o první osmičku. Buďte s námi u toho!

Jak si nový trenér povede můžete sledovat v přímém přenosu na HOKEJKATV a online přenosu na ONLAJNY.COM.

HC RT TORAX PORUBA

Tým majitele Zlaté hokejky Miloše Holaně měl snový vstup do sezony. Poruba vyhrála prvních sedm utkání a okupovala první místo v tabulce. Teprve až v posledních zápasech přišel útlum, když tým prohrál čtyři z šesti zápasů. I nadále se však ostravský tým drží na čele soutěže, když mu patří třetí příčka.

Do nedávna byl jednou z klíčových osobností Vladimír Svačina, jenž však nyní již působí v Kometě Brno. Poruba na tuto situaci reagovala angažováním Romana Szturce. Velezkušený útočník má za sebou odehráno 574 utkání v extralize. Letošní ročník začal ve Zlíně, ale vedení Beranů nepřesvědčil a tak se stěhuje do města, které ho vychovalo pro velký hokej. Další posilu si ostravské vedení vyhlédlo do brankoviště, kde bude vypomáhat formou střídavých startů Daniel Dolejš. „Roman Szturc přichází na hostování do konce sezóny, Daniel Dolejš formou střídavých startů z Vítkovic,“ přibližuje generální manažer Pavel Hinner.

RT Torax v kádru i bez těchto dvou hráčů nespornou kvalitu. Jmenovat můžeme například zkušené hráče jako Marka Sikoru, Jana Káňu či Petra Kanka. Nejproduktivnějším hráčem je paradoxně obránce, Patrik Husák, který v 15 zápasech nasbíral hned 17 bodů za 5 gólů a 12 asistencí. Mezi útočníky pak po odchodu Svačiny vládne Marek Sikora (5+12).


Poslední tři utkání:

Frýdek - PORUBA - 5:1

Havířov - PORUBA - 3:2

PORUBA - Sokolov - 7:0


Trenér Miloš Holaň po utkání pro klubový web řekl: „Po dvou prohrách v řadě jsme chtěli bodově zabrat. Musím kluky pochválit, že si šli od prvních minut pro vítězství. Měli jsme výborný pohyb a myslím si, že jsme v utkání z osmdesáti procent dominovali my. Pokud se objevili nějaké okýnka v obraně, tak nás podržel bezchybný Daniel Dolejš, takže kluci odvedli výbornou týmovou práci. Klukům děkuji a s pokorou jdeme dál.“

Sestava PORUBY z minulého utkání:

Dolejš – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Dundáček, Rudl – Kanko, Zdeněk, Káňa – Sikora, Hudeček, Gřeš – Szturc, Hlinka, Obdržálek – Ďurač, Jáchym, Špaček.

Kompletní soupisku najdete ZDE.


Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

PROSTĚJOV - Č. Budějovice - 0:5

PROSTĚJOV - Přerov - 0:3

Chomutov - PROSTĚJOV - 3:1


Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

D. Dvořák – Mrázek, Hrdinka, Drtil, M. Novotný, Brančík, Husa, Muška – Žálčík, Račuk, Kafka – Dvořáček, V. Meidl, L. Luňák – Berger, M. Novák, L. Krejčík – Nouza, Chlán, T. Jandus.

Poslední utkání očima Ivo Peštuky: „Utkání jsme začali dobře. Samozřejmě dali jsme šťastný gól v první minutě. První třetinu jsme odehráli výborně. Od druhé třetiny jsme v podstatě přestali plnit to, co jsme si předsevzali před zápasem, začali jsme se propadat, soupeř nás přečísloval a dostal se do hromady šancí. Podržel nás brankář, ale dva góly jsme dostali. V poslední třetině jsme se snažili o obrat, ale nešťastnou střelou z dálky jsme v podstatě utkání ztratili.“

Prostějov má Porubě, co vracet! Z prvního utkání si odvezl devíti gólový příděl. Jednoznačný výsledek 9:3 hovoří jasně pro Slezany, ale nebýt bídné koncovky našich hokejistů, mohlo utkání skončit 10:9. Jenže na kdyby se nehraje a domácí letka musí zlepšit prakticky všechny aspekty své hry a hlavně ukázat, že umí hrát jako jeden tým.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

38 asistencí

Body

Zápasy

Tomáš

Nouza

52 zápasů

Úspěšnost

Daniel

Huf

92,29% úspěšnost