lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Proti Porubě už s novým trenérem?

Proti Porubě už s novým trenérem?

Prostějovské vedení zareagovalo na rozpačitý začátek sezony a po dohodě odvolalo Jiřího Vykoukala, který zůstává na pozici sportovního manažera. Vedení má za úkol najít nového lodivoda, který vrátí Jestřáby na vítěznou vlnu. Je možné, že už v sobotu bude nový trenér stát na lavičce a povede Jestřáby do boje o první osmičku. Buďte s námi u toho!

Jak si nový trenér povede můžete sledovat v přímém přenosu na HOKEJKATV a online přenosu na ONLAJNY.COM.

HC RT TORAX PORUBA

Tým majitele Zlaté hokejky Miloše Holaně měl snový vstup do sezony. Poruba vyhrála prvních sedm utkání a okupovala první místo v tabulce. Teprve až v posledních zápasech přišel útlum, když tým prohrál čtyři z šesti zápasů. I nadále se však ostravský tým drží na čele soutěže, když mu patří třetí příčka.

Do nedávna byl jednou z klíčových osobností Vladimír Svačina, jenž však nyní již působí v Kometě Brno. Poruba na tuto situaci reagovala angažováním Romana Szturce. Velezkušený útočník má za sebou odehráno 574 utkání v extralize. Letošní ročník začal ve Zlíně, ale vedení Beranů nepřesvědčil a tak se stěhuje do města, které ho vychovalo pro velký hokej. Další posilu si ostravské vedení vyhlédlo do brankoviště, kde bude vypomáhat formou střídavých startů Daniel Dolejš. „Roman Szturc přichází na hostování do konce sezóny, Daniel Dolejš formou střídavých startů z Vítkovic,“ přibližuje generální manažer Pavel Hinner.

RT Torax v kádru i bez těchto dvou hráčů nespornou kvalitu. Jmenovat můžeme například zkušené hráče jako Marka Sikoru, Jana Káňu či Petra Kanka. Nejproduktivnějším hráčem je paradoxně obránce, Patrik Husák, který v 15 zápasech nasbíral hned 17 bodů za 5 gólů a 12 asistencí. Mezi útočníky pak po odchodu Svačiny vládne Marek Sikora (5+12).


Poslední tři utkání:

Frýdek - PORUBA - 5:1

Havířov - PORUBA - 3:2

PORUBA - Sokolov - 7:0


Trenér Miloš Holaň po utkání pro klubový web řekl: „Po dvou prohrách v řadě jsme chtěli bodově zabrat. Musím kluky pochválit, že si šli od prvních minut pro vítězství. Měli jsme výborný pohyb a myslím si, že jsme v utkání z osmdesáti procent dominovali my. Pokud se objevili nějaké okýnka v obraně, tak nás podržel bezchybný Daniel Dolejš, takže kluci odvedli výbornou týmovou práci. Klukům děkuji a s pokorou jdeme dál.“

Sestava PORUBY z minulého utkání:

Dolejš – Husák, Slavík, Urbanec, Dluhoš, Pastor, Dundáček, Rudl – Kanko, Zdeněk, Káňa – Sikora, Hudeček, Gřeš – Szturc, Hlinka, Obdržálek – Ďurač, Jáchym, Špaček.

Kompletní soupisku najdete ZDE.


Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

PROSTĚJOV - Č. Budějovice - 0:5

PROSTĚJOV - Přerov - 0:3

Chomutov - PROSTĚJOV - 3:1


Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

D. Dvořák – Mrázek, Hrdinka, Drtil, M. Novotný, Brančík, Husa, Muška – Žálčík, Račuk, Kafka – Dvořáček, V. Meidl, L. Luňák – Berger, M. Novák, L. Krejčík – Nouza, Chlán, T. Jandus.

Poslední utkání očima Ivo Peštuky: „Utkání jsme začali dobře. Samozřejmě dali jsme šťastný gól v první minutě. První třetinu jsme odehráli výborně. Od druhé třetiny jsme v podstatě přestali plnit to, co jsme si předsevzali před zápasem, začali jsme se propadat, soupeř nás přečísloval a dostal se do hromady šancí. Podržel nás brankář, ale dva góly jsme dostali. V poslední třetině jsme se snažili o obrat, ale nešťastnou střelou z dálky jsme v podstatě utkání ztratili.“

Prostějov má Porubě, co vracet! Z prvního utkání si odvezl devíti gólový příděl. Jednoznačný výsledek 9:3 hovoří jasně pro Slezany, ale nebýt bídné koncovky našich hokejistů, mohlo utkání skončit 10:9. Jenže na kdyby se nehraje a domácí letka musí zlepšit prakticky všechny aspekty své hry a hlavně ukázat, že umí hrát jako jeden tým.

Sdílej stránku!


Aktuality

15.11.2019

Změny v A-teamu

Jestřábi se dohodli na ukončení spolupráce s Janem Bergerem a Martinem Novotným. Jan Berger odchází do Přerova a Martin Novotný do Zlína. Oběma hráčům děkujeme za odvedené výkony a přejeme, ať se jim daří.

Vedení se naopak domluvilo na střídavých startech Matyáše Hamrlíka ze Zlína. Perspektivní obránce je členem reprezentace do 19-ti let a v mateřském klubu odehrál 11 utkání v extralize.

13.11.2019

Ondřej Machala v PV

Po odchodu Petra Kafky se prostějovské vedení domluvilo na střídavých startech Ondřeje Machaly. Machala je kmenovým hráčem Pardubic a ve svém mateřském klubu odehrál 43 utkání v extralize. Podle slov Ladislava Lubiny byl minulou sezonu jedním z nejvýraznějších hráčů Pardubic v baráži.

Podrobné statistiky najdete na https://www.hokej.cz/hrac/29341/career?stats-section=all.

8.11.2019

Jestřábi mají nového kustoda

Michal Černý končí na pozici kustoda. Michalovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu, ať se mu v budoucím zaměstnání i životě daří.

Na jeho pozici nastupuje Michal Mareš.

6.11.2019

Kafka a Brančík končí

Petrovi Kafkovi skončila smlouva k 30.10 a u Jestřábů nebude pokračovat.

David Brančík se rozhodl pro studium v USA a u Jestřábů končí také.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

19 asistencí

Body

Zápasy

Václav

Meidl

22 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

91,73% úspěšnost