lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Prostějovský odchovanec a penaltový mág Václav Meidl zůstává v Prostějově

Prostějovský odchovanec a penaltový mág Václav Meidl zůstává v Prostějově

Jeden z nejzkušenějších hráčů, který prošel juniorskou soutěží za oceánem, extraligou, první ligou, zahrál si v Anglii, v Německu a Polsku bude po velmi dobrých výkonech v play-off pokračovat v Prostějově.

Prostějovský odchovanec se v průběhu minulé sezony vrátil z polské ligy do Prostějova. Nad jeho výkonností se vznášel otazník, ale během odehraných utkání potvrdil svoje kvality. Jeho bodový příspěvek možná nebyl takový, jaký si sám představoval, ale jeho urostlá postava a vynikající statistika na buly, ho v play-off posunula do pozice nepostradatelného muže. Meidl odehrál v dresu Jestřábů 30 utkání a v nich vstřelil 3 branky a na dalších 8 přihrál. Jeho přínos se nejvíce projevil v play-off, kde vstřelil jeho nejdůležitější branku ve čtvrtfinále s Kladnem, když chladnokrevně proměnil svůj samostatný nájezd a vyrovnal tehdejší stav nájezdů na 1:1.

"Mejdlo" prošel ve své kariéře pěknou řádkou hokejových týmů. V juniorce si zahrál v Ontario Hockey League za Plymouth Whalers, Saginaw Spirit a Oshawa Generals, do české extraligy poprvé nakoukl v dresu Havířova. Pak následovala štace ve Znojmě, tehdy ještě extraligovém, a v dresu brněnské Komety. V první lize si zahrál v Olomouci, Havlíčkově Brodě, Ústí nad Labem a v Havířově. Na svém kontě má celkem 150 startů v extralize (11+13) a 381 v první lize (76+122).

Vašku naskočil jsi v minulé sezoně do rozjetého vlaku první ligy po návratu z Polska. Byl to pro tebe velký skok?

Skok to byl velký, ale dřív jsem 1.ligu hrál dlouho, takže jsem potrénoval, shodil nějaké kila a bylo to v pohodě.

Jsi jedním z nejzkušenějších hráčů v našem týmu. Co ti daly předešlá angažmá za oceánem, v extralize a zahraničí?

Podle věku asi ano. (smích) Zkušenost za oceánem mi dala hodně. Hlavně jazyk, poznal jsem prostředí NHL, byl jsem třikrát na kempu Nashvillu Predators. To jsou zážitky k nezaplacení! Jen škoda, že to nevyšlo, ale asi to tak mělo být. V extralize jsem strávil čtyři roky ve Znojmě. Tam to bylo super, rád na Znojmo vzpomínám! Po odprodeji licence do Brna, to týmu moc nešlo, ale postupem času si Kometa našla svoje místo a dnes to jsou v řadě dvojnásobní mistři TELH.

Jak jsi byl spokojený se svými výkony v Prostějově?

Spokojený jsem byl hlavně s výkony týmu, jen škoda že jsme Kladno neudělali, to mě pořád mrzí. Měli jsme na ně! Já osobně můžu podávat ještě lepší výkony. Pořádně potrénuju a doufám, že se to na mých výkonech projeví.

Máš výborné fyzické parametry, 193 cm a 94 kg, ale v minulosti tě trápilo několik zranění. Ovšem v minulém ročníku jsi odehrál všechny zápasy. Čím to je? Znáš lépe svoje tělo a líp s ním pracuješ?

To taky navazuji na tvoji předchozí otázku. V minulosti tomu tak bylo, což ovlivnilo i kempy v Nashvillu i extralize. Pokaždé když jsem si vybojoval lepší místo v sestavě, tak přišlo zranění. Nechci se na to vymlouvat, prostě tomu tak bylo. Každý sportovec urazí dlouhou cestu než pozná, co mu jeho tělo dovolí a kde už hrozí zranění.

Po sezoně přišel zasloužený odpočinek. Jak tráví hokejista volno a jak ti teď chutná individuální příprava pod Davidem Skřivánkem?

Dnes svoje tělo poslouchám mnohem víc, příprava s Davidem mi plně vyhovuje, protože pracuji na svých nedostatcích, což mě posune mnohem dál, k lepším výkonům.

Máš nějaké osobní přání do nového ročníku?

Já hlavně chci konečně něco vyhrát a může to znít sebevědomě, ale chci s klukama dojít do semifinále a pak už se může stát cokoliv. Chci zůstat zdravý a hrát, tak abych pomohl týmu k úspěchu. Myslím, že si to v Prostějově všichni zaslouží. Vedení, fanoušci, město a všichni ti, co mají hokej v PV rádi a podporují ho.

Venco děkuji a ať se daří!

Sdílej stránku!


Aktuality

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení

8.3.2019

Předprodej na 6. utkání

Předprodej vstupenek na nedělní šesté utkání čtvrtfinále se uskuteční v:

SOBOTU 9.3 OD 15:00 DO 18:00.

V den utkání pokladny otevřou v 15:30 a zimní stadion v 16:00.


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Jestřábi lovili v extralize!

14.06.2019 | Redakce

Jestřábi lovili v extralize!

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost