lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Prostějovský hokej trochu sleduji, naživo jsem ho ale už dlouho neviděl, prozradil Petr Kumstát

Prostějovský hokej trochu sleduji, naživo jsem ho ale už dlouho neviděl, prozradil Petr Kumstát

Zajímavou besedu absolvovali studenti prostějovské SOŠ podnikání a obchodu. Na jejich dotazy odpovídal zkušený hokejový útočník, mistr české extraligy a odchovanec prostějovského hokeje v jedné osobě, Petr Kumstát. (FOTO: hcsparta.cz)

Třiatřicetilý forvard, který má na kontě i několik reprezentačních startů, je v současné době hráčem pražské Sparty. Na sledování prostějovského hokeje tak nemá příliš čas.

„Naposled jsem byl v Prostějově na hokeji asi tři roky zpátky, když tu ještě hrál brácha,” osvětlil Petr Kumstát, jak nabitý má jako extraligový hráč program.

Petře, jak se vám beseda se studenty líbila?

Beseda se mi líbila moc. Přiznám se, že nejsem zrovna upovídaný typ, který by takové akce vyhledával (usmívá se). Jsem spíše tichý kluk a jsem nerad středem pozornosti. Ale díky zdejšímu panu řediteli jsem tuto diskuzi se studenty nemohl odmítnout. Proběhlo to celé suprově a já jen mohu poděkovat za pozvání.

Jste hráčem pražské Sparty a v Praze i bydlíte. Zavítáte ale občas i do Prostějova, když odsud pocházíte?

Občas ano. S manželkou tady máme oba rodinu, takže když to čas dovolí, do Prostějova zajedeme. Jako třeba o vánočních svátcích nebo potom po sezóně, kdy máme přece jen větší pauzu.

Petr Kumstát. Foto: Marek Moudrý.

Hokej hrajete od svých čtyř let, jakým způsobem jste se k němu vlastně dostal?

Když byl brácha (obránce Pavel Kumstát) menší a hrál také za Prostějov, jezdili s ním rodiče na tréninky a na zápasy. A mě doma nechat nemohli, museli mě vzít s sebou (smích). Hokej mě zaujal, líbil se mi, a tak mne rodiče postavili na brusle. Musím jim za to poděkovat, že jsem díky nim profesionálním hokejistou a mám takový život.

Za prostějovský hokejový klub jste hrával do juniorů. Dařilo se vám tehdy?

První roky v juniorech pro mne byly náročné. Byly tam totiž tři ročníky. Takže když jsem v této mládežnické kategorii patřil k nejmladším, bylo to pro mě těžké, protože jsem musel hrát proti starším klukům. Postupem času jsem se ale lepšil a lepšil a poslední rok se mi v Prostějově docela dařilo. Pak se ozval manažer Znojma, kde hrál můj bratr, kterého se na mě ptal. Takže jsem přestoupil do Znojma, kde jsem v tamní juniorce působil do té doby, než jsem úplně přešel do mužů.

A žádný start za prostějovské A-mužstvo tedy nemáte?

Ne, nemám. V Prostějově jsem hrál do juniorů, za A-tým jsem však nikdy nehrál a ani jsem s ním netrénoval.

Stihl jste alespoň v této sezóně při své náročném programu sledovat hokejové dění v Prostějově?

Jo, stihl. Co vím, tak ta sezóna asi neproběhla podle jejich představ. Přiznám se, že tu situaci okolo prostějovského hokeje neznám, akorát sem tam kouknu na výsledky, jak si vedou. Malinko víc jsem to sledoval, když tu ještě hrál brácha. Dostaly se ke mně ale noviny o prostějovských ambicích postoupit do extraligy. To mi trochu vymklo oči, protože se mi to zdá přehnané. Nakonec tady byli rádi, že se v té první lize udrželi. Mezi těmi jednotlivými soutěžemi je dost velký rozdíl a řekl bych, že na to v té první lize přišli.

Když Jestřábi do první ligy postupovali, viděl jste některé z jejich utkání ve finále druhé ligy s Přerovem či v baráži?

Ne, ne. Ta postupová sezóna byla v Prostějově samozřejmě dlouhá a já jsem ji končil, když se tu ještě hrálo. Ale odjeli jsme na dovolenou. Protože toho volna opravdu tolik není a člověk si potřebuje oddechnout. Naposled jsem byl v Prostějově na hokeji asi tři roky zpátky, když tu ještě hrál brácha.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Do Prostějova přijedou Benátky

14.02.2020 | Marketing

Do Prostějova přijedou Benátky

O KAPKU LEPŠÍ HOKEJ

10.02.2020 | Redakce

O KAPKU LEPŠÍ HOKEJ

Góly

Asistence

Marek

Račuk

37 asistencí

Body

Zápasy

No foto

Jakub

Muška

50 zápasů

Úspěšnost

Daniel

Huf

92,49% úspěšnost