lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Prostějov ve středu hostí Vsetín

Prostějov ve středu hostí Vsetín

Prostějovská letka inkasovala v Porubě tvrdý direkt. Na to, aby se tým Jiřího Vykoukala postavil zpět na nohy, mají jeho svěřenci čas pouze do středy, kdy přivítají Vsetín. Zlepšit se musí hlavně hra v defenzivní činnosti a to od všech hráčů. Jak si s touto výzvou náš tým poradí, se můžete přesvědčit na zítra od 18:00. Přijďte naše hráče povzbudit. Budou Vaši podporu potřebovat!

Utkání začíná v 18:00 a pro ty, kdo nestihnou zavítat na zimní stadion bude připraven zpoplatněný tv přenos na HOKEJKATV nebo online přenos na ONLAJNY.COM.

VHK ROBE VSETÍN

Tým kolem Jiřího Dopity před letošní sezonou doplnili brankář Ondřej Bláha, obránce Martin Dudáš a útočníci Dostálek, Procházka, Rehuš, Tůma a Volf. Z hráčů, kteří zůstali na soupisce z minulé sezony zmíníme brankáře Gábu, obránce Slováčka a útočníky Jonáka, Pechance a Kucharczyka. Když k těmto hráčům připočteme hlučné domácí prostředí, můžeme říci, že Vsetín bude opět mířit vysoko.

Souboje Prostějova se Vsetínem patří už dvě prvoligové sezony k ozdobám soutěže. Utkání nabízí atraktivní hokej se spoustou šancí na obou stranách. V minulé sezoně se tito soupeři utkali celkem jedenáctkrát. Čtyři utkání odehráli v základní části (z našeho pohledu 6:5p, 3:6, 4:2, 1:4) a sedm utkání sehráli ve vyrovnané čtvrtfinálové sérii (0:3, 3:4p, 4:3p, 3:4sn, 4:2, 5:1 a 2:6). Vsetín si tedy poradil s Prostějovem 4:3 na zápasy, ale v semifinále mu vystavily stopku Č. Budějovice. Motor nedal Valachům šanci a jejich sen ukončil v nejkratší možné době 4:0 na zápasy.


Poslední tři utkání VALACHŮ:

VSETÍN - Frýdek - 3:4p

Havířov - VSETÍN - 2:0

VSETÍN - Sokolov - 3:2

Vsetín nevstoupil do sezony podle očekávání, když první utkání s Frýdkem prohrál v prodloužení a druhé nezvládl na ledě Havířova. Vítězství se tým z Valašska dočkal až proti nováčkovi soutěže ze Sokolova. Bodově se zatím nejvíce prosazují tahouni z minulého ročníku Antonín Pechanec (2+0) a Ondřej Slováček (0+2).

Sestava VSETÍNA z minulého utkání:

Bláha – Slováček, Teper, Dudáš, Holomek, J. Drtina, Jeřábek, Hryciow – Jonák, L. Volf, Dostálek – Procházka, Rehuš, Březina – Doktor, Pechanec, D. Tůma – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

Kompletní soupisku VSETÍNA najdete ZDE.


Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

Přerov - PROSTĚJOV - 3:2

PROSTĚJOV - Chomutov - 4:3

Poruba - PROSTĚJOV - 9:3

Prostějov se musí rychle oklepat z pondělní prohry a přeřadit na vyšší rychlostní stupeň. Se Vsetínem půjde o důležité body z domácího prostředí. Pokud tým ztrácí na soupeřových kluzištích, musí 100% hájit to svoje. Pokud se to našemu týmu povede, zlepší se výsledky venku. Hlavně tedy obraná fáze celého týmu.

Tomuto tématu se věnoval i trenér Ivo Peštuka po včerejším utkání v Porubě: "Hodnotí se to hodně těžko, výsledek hovoří za vše. Přijeli jsme do Poruby s tím, že budeme hrát z obrany a perfektně pokrývat soupeřovy hráče, ale propadali jsme. Na co jsme naše hráče vysloveně upozorňovali, to nesplnili. Věděli jsme, že Poruba má parádní mužstvo, hrála výborně, ale propadli jsme v defenzivní činnosti."

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

D. Dvořák – Husa, Mrázek (A), M. Novotný, Muška, Březák, Brančík, P. Krejčí – Berger, Račuk (C), Žálčík – Hrníčko, Nouza (A), Kafka – L. Krejčík, Chlán, Ouřada – L. Luňák, V. Meidl, T. Jandus.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost