lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Prostějov musí vyhrát domácí bitvu, aby si vynutil sedmé rozhodující utkání

Prostějov musí vyhrát domácí bitvu, aby si vynutil sedmé rozhodující utkání

Jestřábi zvládli existenční páté utkání na horké půdě vsetínského Lapače a snížili stav čtvrtfinále na 2:3 na zápasy. V neděli od 17:00 je čeká další utkání o holé přežití, když pouze výhra jim zajistí sedmou rozhodující bitvu. Přijďte si užít elektrizující atmosféru prostějovského stadionu a vynikající hokej. Zápas v neděli začne v 17:00 a Jestřábi vaši podporu budou potřebovat! Přímý přenosu si můžete koupit na HokejkaTV a textový přenos si pustíte na Onlajny.com.

ČTVRTFINÁLOVÁ SÉRIE PROSTĚJOV - VSETÍN

Play-off znamená emoce a emocemi nabité jsou zatím všechny utkání série mezi Prostějovem a Vsetínem. Atmosféru na obou stadionech by mohli závidět i některé extraligové celky. Jestřábi dokázali vyhrát prvoligové utkání play-off na venkovním kluzišti po nekonečných 16 letech. Naposledy se jim to povedlo v sérii s Mladou Boleslaví v sezoně 2002/2003. Načasování tedy přišlo v pravý čas a celé město nadále žije svůj sen.

5. ČTVRTFINÁLE

Bitva o všechno se v pátek odehrála na Vsetínském Lapači, kde Prostějov bezchybným výkonem v obranné i útočné třetině dokázal vrátit sérii do Prostějova. Vsetínu nestačilo ani 91 střeleckých pokusů. 55 pokusů zneškodnil vynikající Jakub Neužil, neprostupná obrana zablokovala 16 střel a 20 střel letělo mimo tři tyče. Prostějovu naopak 27 pokusů, z toho pouze 18 na branku, stačilo na čtyři vstřelené branky a toužebné vítězství. Dalším aspektem prostějovské výhry byla disciplinovanost naší letky. Poměr vyloučení byl sice 5:9 v neprospěch našeho týmu, ale hráči udrželi nervy na uzdě i v těch nejvypjatějších situacích a vydrželi časté provokování ze strany Valachů. Tvrdá hra, osobní souboje a agresivita patří k play-off a tým který se dokáže ovládnout většinou vyhrává zápasy. Jediný moment, který kazí radost z výhry je zranění Lukáše Volfa, který si poranil koleno a do play-off už nezasáhne. O návratu Ondřeje Mikliše se rozhodne až zítra. Na straně Vsetína je otazník nad zraněnými Theoretem a Vítkem, kteří nezasáhli do pátečního utkání.

Před utkáním uctíme minutou ticha památku našeho fanouška, který nás náhle opustil ve svých nedožitých 33 letech. Poletíme do nebe i za tebe Ivoši!


Sestava VSETÍNA z posledního utkání:

Šelepněv – Mikuš, J. Drtina, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek, Hryciow – Karafiát, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Šilhavý, Hořanský – Březina, Pitule, Vávra.

Výsledky čtvrtfinále Prostějov - Vsetín:

Vsetín - PROSTĚJOV 3:0

Vsetín - PROSTĚJOV 4:3p

PROSTĚJOV - Vsetín 4:3p

PROSTĚJOV - Vsetín 3:4sn

Vsetín - PROSTĚJOV 2:4

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil – D. Kolář, Čáp, Havlík, Žovinec, Husa, P. Krejčí, Bažant – Žálčík, Račuk, L. Volf – Dvořáček, Pšenička, Hanták – Nouza, Divíšek, Starý – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost