lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Prostějov musí v sobotu naplno bodovat na ledě Kadaně

Prostějov musí v sobotu naplno bodovat na ledě Kadaně

Sezona nezadržitelně míří ke konci základní části a pro prostějovský celek jde do tuhého. Po výborných výkonech v prvních dvou čtvrtinách ligy přišel herní propad, který se našemu týmu nedaří zastavit. V posledních kolech hrajeme s týmy, které usilují o postupovou osmičku a nyní bude rozhodovat každé vítězství za tři body. Proto výhra na ledě poslední Kadaně bude takřka povinností, abychom si zachovali postavení, které nás pošle do play-off. Zápas v Kadani začíná v 17:00 a vy ho můžete sledovat na HokejkaTV a textový přenos si pustíte na Onlajny.com.

SK TRHAČI KADAŇ

Trhači zažívají druhý rok po sobě těžkou sezonu. V uplynulém ročníku získali pouhých 27 bodů a skončili beznadějně poslední. Na stejný průběh to vypadá i letos. Severočeský celek má aktuálně pouze o bod více a dle poslední formy to nevypadá na to, že by měl nějaké další přidat. Nebodoval totiž hned sedmnáctkrát v řadě, přičemž poslední vítězství urval v polovině prosince proti Benátkám nad Jizerou a poslední utkání prohrál na ledě Českých Budějovic 4:1.

Ohlas Miroslava Nováka po utkání s Motorem:

„Vzhledem k naší situaci musím hráče pochválit za bojovný výkon. Kvalita ale byla na straně soupeře a vyhrál zcela zaslouženě. Naši mladí kluci makali a jsme rádi za každý zápas, kdy máme delší čas o co hrát.“

Mezi Trhači se ovšem najdou světlé výjimky co se týče bodování. Povedený ročník zažívá Jaroslav Kůs, kterému se ve čtyřiceti zápasech podařilo získat 37 bodů. Ještě lepší bodový průměr má Roman Chlouba, jenže ten na začátku ledna odešel do Ústí nad Labem. Nejvíce odehraných utkání (46) má z týmu Kadaně útočník Ondřej Šulek, který je nepostradatelnou části severočeské sestavy. Za Trhače nastupuje taká Matěj Zabloudil ( a Michael Foltýn (17u, 2+1) které si pamatujeme z Prostějova.

Posledních pět zápasů KADANĚ

Benátky - KADAŇ 4:2

KADAŇ - Jihlava 0:5

Slavia - KADAŇ 5:2

KADAŇ - Přerov 1:6

Budějovice - KADAŇ 4:1p


Sestava TRHAČŮ z posledního utkání:

Lukeš – Klejna, Novák, Hajič, Eliáš, Šefl, Foltýn, Popela – Wágner, Kůs, Šulek – Maršoun, Rindoš, M. Zabloudil – Homer, Tupý, J. Svoboda – Vašíček, Konášek, Z. Zabloudil.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Všechny tři vzájemné utkání držel otěže zápasu pevně ve svých rukou Prostějov. První utkání se odehrálo na Hané a Jestřábi vyhráli 9:2. V zápase se blýskl Lukáš Žálčík, který vstřelil čtyři branky. Odveta se hrála v Kadani a i tu Prostějov zvládl, když vyhrál 6:2. Zde si pro změnu zapsal tři přesné zásahy Tomáš Divíšek. Zatím poslední souboj se odehrál v Prostějově a domácí zvítězili nejvyšším rozdílem v sezoně 11:1. Hattrick nastřílel opět Lukáš Žálčík. Doufáme, že v Kadani se bude našim hráčům dařit nadále a zítřejší zápas zvládnou na plný počet bodů. Zraněný je stále Filip Hanták, který se pomalu vrací do tréninku. Otazník je nad starty Dušana Žovince a Davida Dvořáčka, kteří laborují s lehčím zraněním.

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil – Žovinec, Mikliš, Čáp, D. Kolář, D. Krejčí, Husa, J. Zdráhal – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Divíšek, Nouza – Matýs, Pšenička, Prokeš – Venkrbec, V. Meidl, Krejčiřík.

Související články

Sdílej stránku!


Aktuality

18.2.2019

Akce retro dresů SKP

Už jen dva dny máte jedinečnou možnost získat speciální retro dresy týmu LHK Jestřábi Prostějov, ve kterých hokejisté nastoupili v rámci 36. kola Chance ligy v Českých Budějovicích. Barevná kombinace je inspirována prvními dresy prostějovských hockeyistů SK Prostějov. Více informací na internetové stránce Sportovní aukce.

15.2.2019

Omezení ve VIP

V zítřejším utkání bude uzavřen prostor VIP v místnosti, kde se dá sledovat utkání. Prostějovská firma GIENGER zde pořádá soukromou akci na podporu prostějovského klubu. Občerstvení a podávání nápojů u baru bude normálně přístupné pro majitele VIP karet. Děkujeme za pochopení.

30.1.2019

Jan Zdráhal do Pardubic

#34 Jan Zdráhal opouští prostějovskou letku a sezonu dohraje v týmu HC Dynamo Pardubice. Honzovi děkujeme za jeho odvedené služby a přejeme, ať se mu v Pardubicích daří!

9.1.2019

Jestřábi posilují obranu!

Na hostování do konce sezony přichází obránce Jakub Husa. Hráč extraligového Liberce vyniká fyzickými parametry 194 cm a 97 kg živé váhy. Za Bílé Tygry odehrál v extralize dvě utkání. Více času strávil na farmě v Benátkách, kde nastoupil do 116 zápasů. Vstřelil 13 branek a na 13 nahrál.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Lukáš

Luňák

54 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

91,28% úspěšnost