lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Prostějov musí v sobotu naplno bodovat na ledě Kadaně

Prostějov musí v sobotu naplno bodovat na ledě Kadaně

Sezona nezadržitelně míří ke konci základní části a pro prostějovský celek jde do tuhého. Po výborných výkonech v prvních dvou čtvrtinách ligy přišel herní propad, který se našemu týmu nedaří zastavit. V posledních kolech hrajeme s týmy, které usilují o postupovou osmičku a nyní bude rozhodovat každé vítězství za tři body. Proto výhra na ledě poslední Kadaně bude takřka povinností, abychom si zachovali postavení, které nás pošle do play-off. Zápas v Kadani začíná v 17:00 a vy ho můžete sledovat na HokejkaTV a textový přenos si pustíte na Onlajny.com.

SK TRHAČI KADAŇ

Trhači zažívají druhý rok po sobě těžkou sezonu. V uplynulém ročníku získali pouhých 27 bodů a skončili beznadějně poslední. Na stejný průběh to vypadá i letos. Severočeský celek má aktuálně pouze o bod více a dle poslední formy to nevypadá na to, že by měl nějaké další přidat. Nebodoval totiž hned sedmnáctkrát v řadě, přičemž poslední vítězství urval v polovině prosince proti Benátkám nad Jizerou a poslední utkání prohrál na ledě Českých Budějovic 4:1.

Ohlas Miroslava Nováka po utkání s Motorem:

„Vzhledem k naší situaci musím hráče pochválit za bojovný výkon. Kvalita ale byla na straně soupeře a vyhrál zcela zaslouženě. Naši mladí kluci makali a jsme rádi za každý zápas, kdy máme delší čas o co hrát.“

Mezi Trhači se ovšem najdou světlé výjimky co se týče bodování. Povedený ročník zažívá Jaroslav Kůs, kterému se ve čtyřiceti zápasech podařilo získat 37 bodů. Ještě lepší bodový průměr má Roman Chlouba, jenže ten na začátku ledna odešel do Ústí nad Labem. Nejvíce odehraných utkání (46) má z týmu Kadaně útočník Ondřej Šulek, který je nepostradatelnou části severočeské sestavy. Za Trhače nastupuje taká Matěj Zabloudil ( a Michael Foltýn (17u, 2+1) které si pamatujeme z Prostějova.

Posledních pět zápasů KADANĚ

Benátky - KADAŇ 4:2

KADAŇ - Jihlava 0:5

Slavia - KADAŇ 5:2

KADAŇ - Přerov 1:6

Budějovice - KADAŇ 4:1p


Sestava TRHAČŮ z posledního utkání:

Lukeš – Klejna, Novák, Hajič, Eliáš, Šefl, Foltýn, Popela – Wágner, Kůs, Šulek – Maršoun, Rindoš, M. Zabloudil – Homer, Tupý, J. Svoboda – Vašíček, Konášek, Z. Zabloudil.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Všechny tři vzájemné utkání držel otěže zápasu pevně ve svých rukou Prostějov. První utkání se odehrálo na Hané a Jestřábi vyhráli 9:2. V zápase se blýskl Lukáš Žálčík, který vstřelil čtyři branky. Odveta se hrála v Kadani a i tu Prostějov zvládl, když vyhrál 6:2. Zde si pro změnu zapsal tři přesné zásahy Tomáš Divíšek. Zatím poslední souboj se odehrál v Prostějově a domácí zvítězili nejvyšším rozdílem v sezoně 11:1. Hattrick nastřílel opět Lukáš Žálčík. Doufáme, že v Kadani se bude našim hráčům dařit nadále a zítřejší zápas zvládnou na plný počet bodů. Zraněný je stále Filip Hanták, který se pomalu vrací do tréninku. Otazník je nad starty Dušana Žovince a Davida Dvořáčka, kteří laborují s lehčím zraněním.

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil – Žovinec, Mikliš, Čáp, D. Kolář, D. Krejčí, Husa, J. Zdráhal – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Divíšek, Nouza – Matýs, Pšenička, Prokeš – Venkrbec, V. Meidl, Krejčiřík.

Související články

Sdílej stránku!


Aktuality

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení

8.3.2019

Předprodej na 6. utkání

Předprodej vstupenek na nedělní šesté utkání čtvrtfinále se uskuteční v:

SOBOTU 9.3 OD 15:00 DO 18:00.

V den utkání pokladny otevřou v 15:30 a zimní stadion v 16:00.


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Jestřábi lovili v extralize!

14.06.2019 | Redakce

Jestřábi lovili v extralize!

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost