lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Prostějov musí v sobotu naplno bodovat na ledě Kadaně

Prostějov musí v sobotu naplno bodovat na ledě Kadaně

Sezona nezadržitelně míří ke konci základní části a pro prostějovský celek jde do tuhého. Po výborných výkonech v prvních dvou čtvrtinách ligy přišel herní propad, který se našemu týmu nedaří zastavit. V posledních kolech hrajeme s týmy, které usilují o postupovou osmičku a nyní bude rozhodovat každé vítězství za tři body. Proto výhra na ledě poslední Kadaně bude takřka povinností, abychom si zachovali postavení, které nás pošle do play-off. Zápas v Kadani začíná v 17:00 a vy ho můžete sledovat na HokejkaTV a textový přenos si pustíte na Onlajny.com.

SK TRHAČI KADAŇ

Trhači zažívají druhý rok po sobě těžkou sezonu. V uplynulém ročníku získali pouhých 27 bodů a skončili beznadějně poslední. Na stejný průběh to vypadá i letos. Severočeský celek má aktuálně pouze o bod více a dle poslední formy to nevypadá na to, že by měl nějaké další přidat. Nebodoval totiž hned sedmnáctkrát v řadě, přičemž poslední vítězství urval v polovině prosince proti Benátkám nad Jizerou a poslední utkání prohrál na ledě Českých Budějovic 4:1.

Ohlas Miroslava Nováka po utkání s Motorem:

„Vzhledem k naší situaci musím hráče pochválit za bojovný výkon. Kvalita ale byla na straně soupeře a vyhrál zcela zaslouženě. Naši mladí kluci makali a jsme rádi za každý zápas, kdy máme delší čas o co hrát.“

Mezi Trhači se ovšem najdou světlé výjimky co se týče bodování. Povedený ročník zažívá Jaroslav Kůs, kterému se ve čtyřiceti zápasech podařilo získat 37 bodů. Ještě lepší bodový průměr má Roman Chlouba, jenže ten na začátku ledna odešel do Ústí nad Labem. Nejvíce odehraných utkání (46) má z týmu Kadaně útočník Ondřej Šulek, který je nepostradatelnou části severočeské sestavy. Za Trhače nastupuje taká Matěj Zabloudil ( a Michael Foltýn (17u, 2+1) které si pamatujeme z Prostějova.

Posledních pět zápasů KADANĚ

Benátky - KADAŇ 4:2

KADAŇ - Jihlava 0:5

Slavia - KADAŇ 5:2

KADAŇ - Přerov 1:6

Budějovice - KADAŇ 4:1p


Sestava TRHAČŮ z posledního utkání:

Lukeš – Klejna, Novák, Hajič, Eliáš, Šefl, Foltýn, Popela – Wágner, Kůs, Šulek – Maršoun, Rindoš, M. Zabloudil – Homer, Tupý, J. Svoboda – Vašíček, Konášek, Z. Zabloudil.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Všechny tři vzájemné utkání držel otěže zápasu pevně ve svých rukou Prostějov. První utkání se odehrálo na Hané a Jestřábi vyhráli 9:2. V zápase se blýskl Lukáš Žálčík, který vstřelil čtyři branky. Odveta se hrála v Kadani a i tu Prostějov zvládl, když vyhrál 6:2. Zde si pro změnu zapsal tři přesné zásahy Tomáš Divíšek. Zatím poslední souboj se odehrál v Prostějově a domácí zvítězili nejvyšším rozdílem v sezoně 11:1. Hattrick nastřílel opět Lukáš Žálčík. Doufáme, že v Kadani se bude našim hráčům dařit nadále a zítřejší zápas zvládnou na plný počet bodů. Zraněný je stále Filip Hanták, který se pomalu vrací do tréninku. Otazník je nad starty Dušana Žovince a Davida Dvořáčka, kteří laborují s lehčím zraněním.

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil – Žovinec, Mikliš, Čáp, D. Kolář, D. Krejčí, Husa, J. Zdráhal – Starý, Račuk, Žálčík – L. Luňák, Divíšek, Nouza – Matýs, Pšenička, Prokeš – Venkrbec, V. Meidl, Krejčiřík.

Související články

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

44 asistencí

Body

Marek

Račuk

60 bodů

Zápasy

Tomáš

Nouza

57 zápasů

Úspěšnost

Daniel

Huf

91,65% úspěšnost