lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Prostějov bude bojovat o první bod ve čtvrtfinálové sérii poprvé na domácím ledě!

V úterý 5.3 a ve středu 6.3 vždy od 18:00 startuje play-off v Prostějově! Jestřábi prohrávají v sérii se Vsetínem 2:0 a doma budou bojovat o vyrovnání série. První utkání vyznělo lépe pro Valachy, kteří dokázali vynulovat naši letku a zaslouženě vyhráli. Ve druhém utkání stačil zlepšený výkon pouze na nerozhodný výsledek po základní hrací době, ale v prodloužení potvrdil vousaté pravidlo nedáš-dostaneš Radim Kucharczyk a vystřelil druhý bod pro Vsetín.

Pojďme zítra ukázat, že všichni společně bojujeme za naše město! V 18:00 všichni na značkách!!!

ČTVRTFINÁLOVÁ SÉRIE PROSTĚJOV - VSETÍN

O vyřazovacích bojích hokejisté často povídají jako o nové soutěži, ve které se jde za hranici hráčských možností. To do puntíku splňuje naše letka, která po nevýrazných výkonech v základní části bojuje jako jeden muž a dává zapomenout na matné výkony. Jediné co našim hráčům chybělo v úvodních 114 minutách čtvrtfinále byly branky v soupeřově síti. Kouzlo vsetínského brankáře Šelepněva odčaroval až v 54. minutě skrytou střelou Daniel Kolář a zavelel v druhém utkání k velké stíhací jízdě. Ani výkon na hranici možností nestačil našim hráčům k zisku tolik kýženého prvního bodu, ale aspoň si prostějovská letka dokázala, že branky střílet umí a teď to musí prodat v domácích zápasech.

První dvě utkání

Základem bude agresivní hra v útočné třetině s množstvím zakončení. V prvním zápase tyto atributy plnil Vsetín a zaslouženě vyhrál 3:0. Vždyť poměr střel byl jasně na jejich straně v poměru 40:22 a naši hráči se těžko dostávali do střeleckých situací. K velkému střeleckému rozdílu Valachům pomohlo i 11 vyloučení prostějovských hráčů (oproti 5 Vsetína). Druhé utkání bylo mnohem vyrovnanější a Prostějov prohrál v prodloužení 4:3. Parta Jiřího Vykoukala častokrát zatlačila žlutozelené do úzkých a jen dobrý výkon Šelepněva, uchránil domácí od opačného průběhu utkání. Zlepšenou hrou bílo-červených se otočila i statistika střeleckých pokusů (36:40) a snížil sem rozdíl vyloučených hráčů (7:9).

Statistiky čtvrtfinále

Jak už jsme psali střelecká aktivita je na straně Vsetína v poměru 76:62. Počet vyloučených hraje také pro Valachy 12:20, kteří v přesilovce dvakrát skórovali. Naši hráči zatím nedokázali využít ani jednu nabídnutou výhodu. Ne nadarmo se říká, že play-off rozhodují nerovnovážné situace. Další statistikou, ve které jsou lepší vsetínští hráči je vhazování (88:62). Obětavé výkony Jestřábů se výrazně promítly do zblokovaných střel (28) oproti 22 vsetínským. Nejproduktivnější hráči Prostějova jsou Lukáš Volf a Jakub Husa (1+1). Vsetínské statistiky táhne stejně jako v základní části Luboš Rob (2+1) kterého následují Pechanec (1+1), Slováček a Jonák (0+2).