lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Projekt Legenda legendám: Prostějovští Jestřábi vzdají hold Jaroslavu Palatému

Projekt Legenda legendám: Prostějovští Jestřábi vzdají hold Jaroslavu Palatému

Společný projekt Nadačního fondu Ivana Hlinky, Českého svazu ledního hokeje a agentury BPA Sport marketing Legenda pomáhá letos vstoupí do svého druhého ročníku tentokráte pod názvem Legenda legendám. Každý klub napříč hokejovým hnutím si mohl vybrat jednu osobnost, které chce vzdát hold. Jestřábi vzdají hold Jaroslavu Palatému, který byl aktivně spjatý s prostějovským hokejem téměř tři dekády a dodnes ho můžeme potkávat na zimním stadionu při utkaní Jestřábů. Fanoušci se na speciální edice dresů svých oblíbených klubů mohou těšit na přelomu ledna a února v sezóně 2019/2020, ve které by legendární hokejista a trenér Ivan Hlinka oslavil 70. narozeniny.

Jaroslav Palatý (30.5.1938)

Rodák z Kostelce na Hané, byl osm roků nejlepším střelcem prostějovského týmu, dvakrát králem střelců II. ligy, šest let byl kapitánem mužstva. V tréninku velmi pilný, ke každému utkání nastupoval perfektně připraven. Na ledě odváděl vše, svými nevyzpytatelnými kličkami často odsuzoval protihráče do rolí přihlížejících.

Z životopisu Jaroslava Palatého:

„Hráli jsme téměř stále druhou nejvyšší československou soutěž, přestože v té době byli všichni naši nejlepší hokejisté doma. Ne jako nyní, kdy hrají naši nejlepší hokejisté v USA, Kanadě a v mnoha evropských zemích,“ srovnává.

„Byli jsme poslední generací hokejových amatérů, potom už nastala i v Prostějově éra poloprofesionální,“ říká Jaroslav Palatý a sahá hned dosti hluboko do svých pěkných vzpomínek.

Po ukončení hráčské kariéry působil dalších patnáct roků jako trenér prostějovské hokejové mládeže, ve dvojici s Miroslavem Koníčkem též u A-mužstva. Nejen hokejové, ale také morální kvality vynesly Jaroslava Palatého v šedesátých letech několikrát v příslušné anketě mezi deset nejúspěšnějších sportovců Prostějovska. Pracoval v prostějovských Železárnách. Nejprve jako mistr na výhybkárně, později pak třicet roků jako mistr i vrchní mistr odborné výchovy na středním odborném učilišti.

Hokejisté LHK Jestřábi Prostějov nastoupí ve speciálních dresech, na kterých bude v logu vyobrazen Jaroslav Palatý a které budou následně draženy ku prospěchu Nadačního fondu Ivana Hlinky, v rámci 46. kola Chance ligy. Tento zápas se odehraje v pondělí 27.1.2020 od 17:30 v Jihlavě s domácí Duklou..

Zdroj:prostejovskydenik.cz

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost