lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Přivezou Jestřábi první venkovní výhru?

Přivezou Jestřábi první venkovní výhru?

Pro Jestřáby začala letošní sezona velice podobně jako ta minulá. Dobrá hra a plný bodový zisk z domácího stadionu (Chomutov 4:3, Vsetín 3:1), ale na venkovních kluzištích parta kapitána Račuka nezískala ani bod s bídným skóre 5:12 (Přerov 2:3, Poruba 3:9). Prolomit tuto bilanci bude chtít prostějovská letka na ledě Frýdku-Místku.

Utkání začíná v 17:00. Přímý přenos si můžete zakoupit na HOKEJKATV nebo sledovat online přenos na ONLAJNY.COM.

HC FRÝDEK-MÍSTEK

Tento tým není v Chance lize už žádným nováčkem, patří mezi její etablované účastníky a i jeho soupiska se hemží řadou zvučných jmen, za všechny vzpomeňme hlavně hráče s bohatými extraligovými zkušenostmi jako jsou Milan Mikulík, Rostislav Martynek nebo obávaný střelec David Květon. Rysi, jak si náš nejbližší soupeř říká, ovšem kloubí zkušenost i s dravým mládím. V týmu působí talentovaní hráči, z nichž jistě někteří dříve či později nakouknou i v dresu partnerského Třince do zápasu extraligy. Zajímavostí je, že v brance Rysů dostává od začátku sezóny příležitost Nick Malík, syn bývalého reprezentanta s bohatými zkušenostmi z NHL, obránce Marka Malíka. V úvodních třech kolech se frýdeckomísteckým podařilo uhrát pět bodů, zápasy pokaždé dospěly do prodloužení či samostatných nájezdů. Dá se tedy předpokládat, že naše hráče čeká velmi bojovný a dobře organizovaný soupeř.

Statistické okénko:

Malík si během čtyřech utkání drží slušnou úspěšnost 92,81% s průměrem inkasovaných branek 2,38 na zápas. V obraně dokázali nastřádat více jak jeden bod Ondřej Hrachovský (1+1) a Jan Zahradníček (0+2). Z útočníků se zatím nejvíce prosazují hráči se zkušenostmi z extraligy. David Květoň (1+3) a Rastyslav Martinek (2+1). Květoň je navíc nejvytíženějším útočníkem, když na ledě stráví v průměru kolem 20 minut.


Poslední tři utkání RYSŮ:

Litoměřice - FRÝDEK - 3:2sn

FRÝDEK - Havířov - 2:1sn

Sokolov - FRÝDEK - 4:2

Sestava FRÝDKU z minulého utkání:

Malík – Kudla, L. Kovář, Zahradníček, J. Michálek, J. Adámek, D. Stránský – Motloch, Mikulík, Kaukič – Martynek, Klimša, D. Květoň – Flok, Stuchlík, Kvasnica – Geidl, Przybyla, Havránek

Kompletní soupisku FRÝDKU najdete ZDE.


Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Poslední tři utkání PROSTĚJOVA:

PROSTĚJOV - Chomutov - 4:3

Poruba - PROSTĚJOV - 9:3

PROSTĚJOV - Vsetín - 3:1

Utkání se Vsetínem hodnotil Štefan Žigárdy: "Oproti minulému zápasu jsme velice dobře pracovali v obraně a hlavně byli důraznější v předbrankových prostorech. Co nás sráželo, byla častá vyloučení. Tím jsme soupeře dostávali do hry, ale naši bránící hráči odvedli dobrou práci. Dobrý výkon podal brankář Daniel Dvořák."

Duel se Vsetínem domácí letka zvládla, ale už v sobotu na ní čeká nepříjemný soupeř. Jestřábi v minulé sezoně obě dvě utkání na ledě haly Polárka prohráli (2:7, 1:4). Vyhrát se jim povedlo až letos v posledním přípravném utkání v poměru 5:4. Jak nepříjemný soupeř náš tým čeká ukazuje i průběh posledního zápasu. Prostějov vedl už 4:1, ale houževnatý soupeř dokázal vyrovnat a o vítězství rozhodla až šťastná branka Kafky z 47. minuty.

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

D. Dvořák – Brančík, Mrázek, M. Novotný, Muška, Husa, P. Krejčí – Berger, Račuk, Žálčík – Hrníčko, Nouza, Kafka – L. Luňák, V. Meidl, T. Jandus – L. Krejčík, Chlán, Ouřada – M. Novák.

Sdílej stránku!


Aktuality

15.11.2019

Změny v A-teamu

Jestřábi se dohodli na ukončení spolupráce s Janem Bergerem a Martinem Novotným. Jan Berger odchází do Přerova a Martin Novotný do Zlína. Oběma hráčům děkujeme za odvedené výkony a přejeme, ať se jim daří.

Vedení se naopak domluvilo na střídavých startech Matyáše Hamrlíka ze Zlína. Perspektivní obránce je členem reprezentace do 19-ti let a v mateřském klubu odehrál 11 utkání v extralize.

13.11.2019

Ondřej Machala v PV

Po odchodu Petra Kafky se prostějovské vedení domluvilo na střídavých startech Ondřeje Machaly. Machala je kmenovým hráčem Pardubic a ve svém mateřském klubu odehrál 43 utkání v extralize. Podle slov Ladislava Lubiny byl minulou sezonu jedním z nejvýraznějších hráčů Pardubic v baráži.

Podrobné statistiky najdete na https://www.hokej.cz/hrac/29341/career?stats-section=all.

8.11.2019

Jestřábi mají nového kustoda

Michal Černý končí na pozici kustoda. Michalovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu, ať se mu v budoucím zaměstnání i životě daří.

Na jeho pozici nastupuje Michal Mareš.

6.11.2019

Kafka a Brančík končí

Petrovi Kafkovi skončila smlouva k 30.10 a u Jestřábů nebude pokračovat.

David Brančík se rozhodl pro studium v USA a u Jestřábů končí také.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

19 asistencí

Body

Zápasy

Václav

Meidl

22 zápasů

Úspěšnost

Tomáš

Štůrala

91,73% úspěšnost