lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Přijďte podpořit Jestřáby v domácím utkání s Frýdkem-Místkem!

Další domácí utkání bude proti soupeři, který dokázal vyhrát obě dvě utkání, které s naší letkou hrál. Frýdek Místek je momentálně jedenáctým týmem tabulky a soubor kolem dvou veteránů Martynka a Mikulíka určitě není spokojená s aktuálním postavením. Pro Prostějov bude klíčové sbírat body na domácím ledě a ve středu od 18:00 bude mít další příležitost. Živý přenos z utkání si můžete koupit jako vždy na HokejkaTV a textový přenos si pustíte na Onlajny.com

HC FRÝDEK MÍSTEK

Celek hlavního trenéra Vlastimila Wojnara stihl v novém roce odehrát tři zápasy. V tom prvním na svém ledě přivítal pražskou Slavii, kterou dlouho trápil, nicméně padl 1:2. První body v tomto kalendářním roce Frýdek vybojoval v Přerově, odkud si odvezl výhru po prodloužení. V posledním utkání sehráli Rysi vyrovnanou bitvu s Budějovicemi. Frýdečtí dokonce vedli po dvou třetinách 3:1, ale na tabuli svítilo po konci zápasu skóre 3:5. Tabulkově na tom Frýdecko-místečtí ale nejsou tak, jak by si přáli. Jejich dosavadní výsledky je odsunuly prozatím na jedenáctou příčku, která zdaleka žádné vyřazovací boje nenabízí.

Frýdecko-místecký celek se bude muset v dalších zápasech obejít bez Jiřího Krisla, který na Nový rok vyměnil týmy a nově obléká přerovský dres. Na nedostatek obránců si ale parta okolo trenéra Wojnara stěžovat nemůže. Může se totiž spolehnout na spolupráci s třineckými Oceláři. Právě nejproduktivnějším bekem Frýdku je dlouhodobě Jan Bartko, jenž má na kontě 3 góly a 19 asistencí. Mezi útočníky pak nejvíce bodů stihl posbírat zkušený Rostislav Martynek, konkrétně 31. V brance se stihli prostřídat čtyři brankáři. O pozici jedničky se ale dělí především Lukáš Daneček (17 zápasů) a Nick Malík (17 zápasů).

Ohlasy Vlastimila Wojnara po utkání s Motorem:

„Po dvou třetinách vedeme 3:1 a prohrajeme 3:5. Co na to říct? Je to strašná škoda, že nám utekly tři body, které, si myslím, jsme měli udržet. Dále dostat dva góly v oslabení, čtyři v jedné třetině, to je moc. To by se stávat nemělo. Musíme si z toho vzít nějaké ponaučení, aby se to neopakovalo, protože to nás pak stojí strašné úsilí, ale i boj o play-off.“

Sestava FRÝDEKU z posledního utkání:

Malík – Haman, Husák, Matyáš, Bartko, Adámek, L. Kovář, Zahradníček – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Motloch, Klimša (A), Novotný – Rudovský, M. Kovařčík, Kaukič – Flok, Kuťák, J. Kalus

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Prostějov prohrál s Frýdkem obě letošní utkání. Na domácím ledě jsme prohráli 2:3 a ve Frýdku 2:7. První utkání přineslo vyrovnaný souboj, který díky lepší produktivitě vyhráli Rysi. Ve Frýdku se utkání vyloženě nepovedlo. Hrozná první třetina rozhodla o osudu utkání, když ji Slezané vyhráli 4:0 a celkově vyhráli utkání o pět branek. Pozitivní zprávou posledních dní je návrat Lukáše Žálčíka do sestavy. Z té naopak vypadne Tomáš Karpov, který vypomohl týmu na dvě utkání. Tomáš Divíšek, Filip Hanták a Ladislav Havlík budou stále mimo kvůli zranění.