lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Přestupová bomba pro Jestřáby!

Přestupová bomba pro Jestřáby!

Jestřábi lovili v extralize a Chance lize. Z kladenských Rytířů přichází velezkušený centr Tomáš Kaut, jenž loni působil v extralize. Z Frýdku- Místku Jestřábi získali mladého útočníka Lukáše Motlocha."V obou klucích získáváme hráče do nepohody," říká k novým posilám sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal.

Tomáš Kaut

Rytíři Kladno -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 31 let

Výška: 184 cm

Váha: 88 kg

Držení hole: pravá

" O Tomáše jsme měli zájem už v minulých sezonách. Je to nesmírně zkušený hráč, silný na buly což prokázal i v loňském ročníku ELH. Je využitelný ve všech herních situacích a svoji urputnou hrou dokáže strhnout ostatní. ," říká k nové posile sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal.

Tomáš je odchovancem Žďáru nad Sázavou, kde prošel všemi žákovskými kategoriemi. V sezóně 2006/07 přestoupil do Pardubic, kde hrál juniorskou extraligu a v ročníku 2008/09 si připsal svůj extraligový debut. V dalších sezónách kvůli hernímu vytížení a získaní zkušeností v mužském hokeji ho Pardubice posílaly do Chrudimi, která v tu dobu byla farmou právě extraligových Pardubic. Až v ročníku 2014/15 se nastálo usadil v pardubickém áčku, celkem přidal za Pardubice 164 startů s bilancí (12+12). V dalších sezónách hrál v Kladně, kde se mu povedlo s týmem v ročníku 2018/19 postoupit do extraligy, ale v loňské sezóně svoji extraligovou příslušnost ztratili a letos budou opět jezdit jako soupeř do Prostějova. Zajímavostí je, že Tomáš má mladšího bratra Martina, který hraje NHL za tým Colorado Avalanche.

Lukáš Motloch

HC Frýdek-Místek -> LHK Jestřábi Prostějov

Věk: 24 let

Výška: 181 cm

Váha: 83 kg

Držení hole: levá

" Od Lukáše očekáváme především důraz, důraz a znovu důraz. Spoustu dohraných soubojů a hodně zablokovaných střel. To ale vůbec neznamená, že by k tomu nesměl přidat góly a nahrávky. ," říká k nové posile sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal.

Lukáš je vsetínský odchovanec. V juniorském věku se přestěhoval do třinecké akademie, kde převážně působil v juniorce a na farmě třineckých Ocelářů, Frýdku-Místku. Zkusil si i zámořskou štaci v NAHL, ale poté se vrátil do Frýdku, kde v loňské sezóně zaznamenal 51 startů s bilancí (8+10).

Sdílej stránku!


Aktuality

2.7.2020

Všechno nejlepší

Dnes 02.07.2020 slaví své 21. narozeniny obránce jestřábí letky Petr Krejčí. Krejčo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost