lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Povede se Jestřábům na Lapači snový obrat?

Povede se Jestřábům na Lapači snový obrat?

Nejemotivnější, nejtěžší, nejkrásnější...Takové jsou přívlastky rozhodujících sedmých utkání play-off. To, co se zdálo jako utopie mají naši hokejisté na dosah ruky. Prostějovští Jestřábi budou muset opět vyhrát, aby si splnili svůj sen v podobě postupu do semifinále. V úterý v 17:30 se vhodí úvodní buly rozhodující bitvy, která rozhodne o vítězi čtvrtfinálové války. Přímý přenos si můžete zakoupit na HokejkaTV a textový přenos si pustíte na Onlajny.com. Držte nám palce!

ČTVRTFINÁLOVÁ SÉRIE PROSTĚJOV - VSETÍN

Naše město dlouho čekalo na zápas, ve kterém se spojí síly našeho mužstva a našich fanoušků. Elektrizující atmosféra na stadionu a výtečný výkon na ledě daly zapomenout na nevýrazné výkony ze základní části a přinesly vyrovnání série, která se rozhodne na vsetínském Lapači. Sedmá utkání play-off jsou pro pro všechny zúčastněné za odměnu. Emoce, napětí, vyčerpání, osobní souboje a nastavení hlavy rozhodnou o vítězi této řežby.

Oba dva soupeři se během šesti odehraných utkání znají jako kamarádi z dětství a změna taktik se nedá očekávat. Vsetín má velice dobře bruslící mužstvo, které využívá rychlé kombinace k překonání obrany a obzvláště na domácím užším kluzišti dokáže soupeřům zatápět. Naopak Jestřábi spoléhají na zkušené hráče a týmové pojetí. Rozdíl v obou mužstvech najdeme i v průměrné výšce obou týmů. Prostějov 186 cm, Vsetín 183 cm. Ikdyž rozdíl tří centimetrů se zdá býti nicotný, tak právě tento ukazatel se projevuje v osobních soubojích, které se našim hráčům povedlo ve vítězných utkáních uplatnit. Jako dalším podstatným faktorem v play-off bývají nerovnovážné stavy, ve kterých má navrch naše letka. Jestřábi si pomohli 8 brankami z 35 přesilových her, oproti 3 gólovým zásahům Vsacanů ze 42 pokusů. Prostějov k tomu dokázal vstřelit i jednu branku v oslabení (vítězná branka Radka Prokeše z šestého zápasu). Sedmé zápasy ovšem píší svoje vlastní příběhy a často popírají papírové předpoklady vyřčené před začátkem vyřazovacích bojů. Na to kdo bude slavit a kdo bude smutným poraženým si musíme počkat do zítřejšího večera.

6. ČTVRTFINÁLE

Další bitva s přívlastkem musíme se odehrávala v rychlém tempu, kde se střídali střelecké pokusy na obou stranách. Jako první se do zakončení dostali hostující hráči, ale skóre zápasu otevřel domácí Tomáš Nouza, který z dorážky využil přesilovou hru. Na začátku druhé třetiny dostal Jestřáby do dvoubrankového vedení Radek Prokeš, který vstřelil gól ve vlastním oslabení po nezištné přihrávce od Tomáše Pšeničky. Vsetín vstřelil kontaktní branku v polovině zápasu, když Drtinova střela z modré čáry proletěla klubkem hráčů a zastavila se až v síti. Od této chvíle měli navrch Vsacané, ale nedokázali proměnit několik šancí a trestem jim byla branka z hole Tomáše Divíška, který skóroval po krásné nahrávce od Marka Račuka v přesilové hře 5:3. Valaši vrhli všechny síly do útoku a nechávali otevřená vrátka ve své obraně. Jednu z chyb v obranné třetině využil Václav Meidl, který naservíroval puk před branku Radku Prokešovi a ten už si dokázal poradit. Pojistku a poslední branku v utkání vstřelil Dušan Žovinec, který potrestal další vyloučení hostujícího týmu. Utkání tedy skončilo vítězství Prostějova 5:1 a o posledním postupujícím do semifinále Chance ligy se bude rozhodovat v úterý na Vsetíně.


Sestava VSETÍNA z posledního utkání:

Šelepněv – J. Drtina, Mikuš, Teper, Slováček (A), Jeřábek, Frolo, Hryciow – Rác, Kucharczyk (A), Theoret – Rob, Pechanec, Jonák (C) – Hořanský, Šilhavý, Kopta – Karafiát, Pitule, Březina.

Výsledky čtvrtfinále Prostějov - Vsetín:

Vsetín - PROSTĚJOV 3:0

Vsetín - PROSTĚJOV 4:3p

PROSTĚJOV - Vsetín 4:3p

PROSTĚJOV - Vsetín 3:4sn

Vsetín - PROSTĚJOV 2:4

PROSTĚJOV - Vsetín 5:1

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil – Čáp, Havlík, D. Kolář, Žovinec, P. Krejčí, Husa, Bažant – Žálčík, Račuk, Krejčiřík – Dvořáček, Pšenička, Hanták – Nouza (A), Divíšek (A), Starý – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec (C).

Sdílej stránku!


Aktuality

19.7.2019

Tomáš Divíšek dnes slaví 40!!!

"Divochu", za celý klub, realizační tým, tvé spoluhráče a naše fanoušky ti přejeme k tvému jubileu všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří tobě i celé tvé rodině! Je pro nás čest, být s tebou v týmu! #dichoch40 #cojestaryjedobry #jsmeprostejov

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost