lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Povede se Jestřábům na Lapači snový obrat?

Povede se Jestřábům na Lapači snový obrat?

Nejemotivnější, nejtěžší, nejkrásnější...Takové jsou přívlastky rozhodujících sedmých utkání play-off. To, co se zdálo jako utopie mají naši hokejisté na dosah ruky. Prostějovští Jestřábi budou muset opět vyhrát, aby si splnili svůj sen v podobě postupu do semifinále. V úterý v 17:30 se vhodí úvodní buly rozhodující bitvy, která rozhodne o vítězi čtvrtfinálové války. Přímý přenos si můžete zakoupit na HokejkaTV a textový přenos si pustíte na Onlajny.com. Držte nám palce!

ČTVRTFINÁLOVÁ SÉRIE PROSTĚJOV - VSETÍN

Naše město dlouho čekalo na zápas, ve kterém se spojí síly našeho mužstva a našich fanoušků. Elektrizující atmosféra na stadionu a výtečný výkon na ledě daly zapomenout na nevýrazné výkony ze základní části a přinesly vyrovnání série, která se rozhodne na vsetínském Lapači. Sedmá utkání play-off jsou pro pro všechny zúčastněné za odměnu. Emoce, napětí, vyčerpání, osobní souboje a nastavení hlavy rozhodnou o vítězi této řežby.

Oba dva soupeři se během šesti odehraných utkání znají jako kamarádi z dětství a změna taktik se nedá očekávat. Vsetín má velice dobře bruslící mužstvo, které využívá rychlé kombinace k překonání obrany a obzvláště na domácím užším kluzišti dokáže soupeřům zatápět. Naopak Jestřábi spoléhají na zkušené hráče a týmové pojetí. Rozdíl v obou mužstvech najdeme i v průměrné výšce obou týmů. Prostějov 186 cm, Vsetín 183 cm. Ikdyž rozdíl tří centimetrů se zdá býti nicotný, tak právě tento ukazatel se projevuje v osobních soubojích, které se našim hráčům povedlo ve vítězných utkáních uplatnit. Jako dalším podstatným faktorem v play-off bývají nerovnovážné stavy, ve kterých má navrch naše letka. Jestřábi si pomohli 8 brankami z 35 přesilových her, oproti 3 gólovým zásahům Vsacanů ze 42 pokusů. Prostějov k tomu dokázal vstřelit i jednu branku v oslabení (vítězná branka Radka Prokeše z šestého zápasu). Sedmé zápasy ovšem píší svoje vlastní příběhy a často popírají papírové předpoklady vyřčené před začátkem vyřazovacích bojů. Na to kdo bude slavit a kdo bude smutným poraženým si musíme počkat do zítřejšího večera.

6. ČTVRTFINÁLE

Další bitva s přívlastkem musíme se odehrávala v rychlém tempu, kde se střídali střelecké pokusy na obou stranách. Jako první se do zakončení dostali hostující hráči, ale skóre zápasu otevřel domácí Tomáš Nouza, který z dorážky využil přesilovou hru. Na začátku druhé třetiny dostal Jestřáby do dvoubrankového vedení Radek Prokeš, který vstřelil gól ve vlastním oslabení po nezištné přihrávce od Tomáše Pšeničky. Vsetín vstřelil kontaktní branku v polovině zápasu, když Drtinova střela z modré čáry proletěla klubkem hráčů a zastavila se až v síti. Od této chvíle měli navrch Vsacané, ale nedokázali proměnit několik šancí a trestem jim byla branka z hole Tomáše Divíška, který skóroval po krásné nahrávce od Marka Račuka v přesilové hře 5:3. Valaši vrhli všechny síly do útoku a nechávali otevřená vrátka ve své obraně. Jednu z chyb v obranné třetině využil Václav Meidl, který naservíroval puk před branku Radku Prokešovi a ten už si dokázal poradit. Pojistku a poslední branku v utkání vstřelil Dušan Žovinec, který potrestal další vyloučení hostujícího týmu. Utkání tedy skončilo vítězství Prostějova 5:1 a o posledním postupujícím do semifinále Chance ligy se bude rozhodovat v úterý na Vsetíně.


Sestava VSETÍNA z posledního utkání:

Šelepněv – J. Drtina, Mikuš, Teper, Slováček (A), Jeřábek, Frolo, Hryciow – Rác, Kucharczyk (A), Theoret – Rob, Pechanec, Jonák (C) – Hořanský, Šilhavý, Kopta – Karafiát, Pitule, Březina.

Výsledky čtvrtfinále Prostějov - Vsetín:

Vsetín - PROSTĚJOV 3:0

Vsetín - PROSTĚJOV 4:3p

PROSTĚJOV - Vsetín 4:3p

PROSTĚJOV - Vsetín 3:4sn

Vsetín - PROSTĚJOV 2:4

PROSTĚJOV - Vsetín 5:1

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil – Čáp, Havlík, D. Kolář, Žovinec, P. Krejčí, Husa, Bažant – Žálčík, Račuk, Krejčiřík – Dvořáček, Pšenička, Hanták – Nouza (A), Divíšek (A), Starý – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec (C).

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost