lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Pekelná atmosféra, boj o play-off, JJ 68 v sestavě Kladna. To vše slibuje pondělní bitva Jestřábů s Rytíři!

Pekelná atmosféra, boj o play-off, JJ 68 v sestavě Kladna. To vše slibuje pondělní bitva Jestřábů s Rytíři!

Na prostějovský zimní stadion zavítá vzácná návštěva. Jaromír Jágr vyhlásil návrat na ledové kolbiště a vybral si utkání v Prostějově s prostějovskými Jestřáby. Všichni doufáme, že Kladnu oplatíme porážky z letošní sezony a vytvoříme pekelnou atmosféru, která dá slavné 68 pocítit, jak se v Prostějově bojuje za naše město! Proto vás vyzýváme, přijďte na zimní stadion, ne kvůli 68, ale ukázat celé republice, jak se společně s týmem bojuje o play-off! Textový přenos z utkání si pustíte na Onlajny.com.

RYTÍŘI KLADNO

S koncem ledna a s uzávěrkou přestupového období Středočeši tým nedoplňovali. Po prohlášení na setkání s fanoušky z úst majitele Rytířů Jaromíra Jágra se v Prostějově s největší pravděpodobností dočkáme startu slavné 68. Jestli v pondělním utkání Jágra doplní i Plekanec zatím nevíme, ale každopádně by to byl pro všechny přítomné velký zážitek. Poslední posilou přestupového období, jejíž příchod byl oznámen 17. ledna, je navrátilec Antonín Melka, který kladenský dres oblékl znovu po čtyřech letech. Od minulého utkání proti Motoru do tohoto týmu přišla také zkušená posila do obrany. Jde o urostlého Rakušana André Lakose.

Nahlédneme-li do individuálních statistik, zde se dlouhodobě nic nemění. Nejproduktivnějším hráčem je stále Petr Vampola, jenž má bilanci přibližně jednoho bodu na zápas. Letos stihl posbírat jedenáct přesných tref a třiatřicet asistencí. Co se jenom gólů týče, trenéři Lidický a Čermák našli střelce v Ladislavu Zikmundovi. Třiadvacetiletý útočník síťku za soupeřovým gólmanem rozvlnil již šestadvacetkrát. Nejproduktivnější obránce týmu je Brendon Nash s 25 body (6+19). V brance se střídají Lukáš Cikánek (91,52%) a Adam Brízgala (91,03%).

Přesilovky Kladna nepatří k těm nejlepším (13,82%), ale v týmu jsou zkušení hráči, kteří dokáží vstřelit branku v rozhodujících momentech zápasu. Oslabení mají Rytíři čtvrté nejlepší v lize, průměrně ubrání 86,35 % soupeřových početních výhod. Zároveň jsou také nejtrestanějším týmem ligy. Rytíři od rozhodčích inkasovali již 815 trestných minut. Kladno hrozí při své oslabení. 12 branek v početní nevýhodě je řadí na druhé místo za Vsetín.

Jeden z otazníků v souvislosti s tímto utkáním visí právě nad kladenskou sestavou. Trenéři s blížícím se play off nechtějí zveřejňovat, jak na tom hráči jsou. „Blíží se konec základní části, takže už nebudeme zveřejňovat informace o zdravotním stavu hráčů. Nechceme, aby soupeři věděli, kdo je nemocný nebo kdo je jak zraněný,“ řekl pro klubový web Rytířů trenér David Čermák.

Středočeši se po minulém kole vrátili na třetí pozici o dva body před České Budějovice. V zápase s Motorem (4:2) si Rytíři vylepšili bilanci z posledních zápasů, když postupně podlehli Jihlavě, Slavii a Přerovu.

Ohlas Davida Čermáka po utkání s Motorem:

„Odehráli jsme dobrý zápas, bohužel v první třetině jsme nevyužili šance a pustili jsme Budějovice do vedení. Upozorňovali jsme kluky, že chceme hrát pořád stejně, že nechceme nic měnit. Pak jsme vstřelili góly a zápas jsme otočili.“

Posledních pět zápasů KLADNA

KLADNO - Benátky 5:1

Dukla - KLADNO 5:4sn

KLADNO - Slavia 3:4pp

Přerov - KLADNO 6:2

KLADNO - Č. Budějovice 4:2


Sestava KLADNA z posledního utkání:

Brízgala – Nash, Zich, Zelingr, Kehar, Lakos, Zajíc – Melka, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zelingr – Kružík, Kaut, Redlich – Hajný. Kubík, Š. Bláha.

Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Jestřábi nastoupí do utkání s uzdraveným Filipem Hantákem, který se vrací po měsíční pauze. "Hanty" přišel do Prostějova v polovině prosince a v pěti odehraných utkáních si připsal 3 branky a 3 asistence. V tabulce pravdy (+-) je na +4 bodech. Prostějov prohrál první utkání na Kladně 3:2. Vyrovnané utkání rozhodla branka Ladislava Zikmunda ze 41. minuty. V domácím utkání naše letka prohrála 2:3 po prodloužení. V tomto utkání jsme dotáhli soupeřův náskok 2:0 až v posledních 10. minutách. Na Kladně se hrálo útočné utkání, které mohlo skončit 8:8, ale nakonec díky lepší koncovce Rytíři vyhráli 7:3. V pondělí nenastoupí Dušan Žovinec a Lukáš Volf, kteří mají shodné zranění v dolní části těla.

Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil – Mikliš, Havlík, D. Kolář, Čáp, Husa, P. Krejčí, Bažant – Nouza, Divíšek, L. Luňák – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Pšenička, Matýs – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec.

Sdílej stránku!


Aktuality

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení

8.3.2019

Předprodej na 6. utkání

Předprodej vstupenek na nedělní šesté utkání čtvrtfinále se uskuteční v:

SOBOTU 9.3 OD 15:00 DO 18:00.

V den utkání pokladny otevřou v 15:30 a zimní stadion v 16:00.


ARCHIV AKTUALIT
Další články
Jestřábi lovili v extralize!

14.06.2019 | Redakce

Jestřábi lovili v extralize!

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost