lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Ostřížek: Kolín hrál jednoduše a účelově.

Redakce

V Kolíně to s námi za stavu 3:0 pro domácí celek nevypadalo dobře. Naději nám dávala letní útočná posila David Ostřížek, který minutu před koncem 2. třetiny snížil na 3:1 a v 60. minutě završil hattrick. “Radost jsem z něj měl, nicméně prohra ji velmi rychle uhasila,” řekl smutně.

Davide, co bylo včera rozhodující?

Rozhodující byla organizovanost soupeře, hráli jednoduše a účelně. Zatímco my jsme to po sobě “házeli”.

Jak moc utkání ovlivnilo nedorozumění u prvního gólu?

Nemyslím si, že by ten gól měl zásadní roli na konečném výsledku, takové góly se prostě sem tam stanou a raději, ať se stanou teď ve druhém kole, než potom v důležitějších utkáních.

Kolín sice hraje Chance ligu teprve druhým rokem, ale letos má tým také hodně zkušený…

Kolín hrál opravdu velmi dobře, budu se opakovat, ale byli výborně zorganizovaní a nedělali si těžké situace mezi sebou. Hráli jednoduše, přesně, tvrdě a bohužel to na nás stačilo.

Tobě to tam ovšem padalo a 60.minutě si završil dokonce hattrick. Bylo to aspoň menší povzbuzení pro tebe?

Když bych řekl, že jsem neměl radost, tak bych lhal. Nicméně jsme nakonec prohráli a to tu radost celkem rychle uhasilo.

Po zranění hraješ s krytem přes tvář, tak jak to vypadá s tvým úplným uzdravením?

Příští týden už si tu věc asi sundám, v tomhle počasí u nás na zimáku nejde nic vidět. (smích) Ale nos by měl být zahojený v plném rozsahu cca za 14 dní.

Hned po startu soutěže jde vidět, že bude hodně vyrovnaná. Co bude podle tebe zásadní?

Soutěž bude velmi náročná, bude to hodně o speciálních formacích a organizovanosti při hře 5 na 5.

Ve středu nás doma čeká Poruba, proti které se nám v přípravě nedařilo. Co tedy změnit?

Musíme rozhodně zlepšit přechody z obranného do útočného pásma, být přesnější v přihrávkách a využít šance, které si vytvoříme. Doma musíme vyhrávat a já věřím, že podporu od fanoušků budeme mít ještě větší!