lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Osmé stanoviště Tour de Prostějov: Penzion, cukrárna  a muzeum veteránů Slatinice

Osmé stanoviště Tour de Prostějov: Penzion, cukrárna a muzeum veteránů Slatinice

Osmé stanoviště Tour de Prostějov Vás zavede do lázeňské obce Slatinice nedaleko Prostějova. Zde v renovovaném statku z roku 1850 najdete historii, relaxaci, sport, zábavu i poznání. Na ploše 400 m2 najdete sbírku starých automobilů a motocyklů (Mercedes Benz, BMW, KdF), převážně z 30 let minulého století, množství dobových artefaktů, penzion a skvělou cukrárnu, ve které si do svých jestřábích pasů necháte dát své razítko.

Na statku vás jako první upoutá historická kulisa, autodílna s benzínovou pumpou ze začátku 20. století i venkovská stodola s veteránem „uloženým“ pod slámou a obklopeným zemědělským nářadím našich dědů. Ve vitrínách naleznete modely aut, historické nářadí i ukázky staré automobilové techniky.

Pilířem sbírky je kolekce Mercedes Benz 200 W 21 z období 1933-1936. Jde o neucelenější kolekci automobilů této výrobní řady na světě, s téměř kompletní ukázkou nabídky různých typů karoserií (kabriolet A, B, C, roadster, limuzína).

Nejvzácnějším exemplářem je Mercedes Benz 200 cabrio B, který je v majetku jedné rodiny od zakoupení v roce 1936. Automobil sleduje historii této rodiny a ta je často velmi dramatická (II. světová válka, znárodnění 1948, období socialismu, obnovení kapitalismu 1989, záplavy 1997).

V expozici najdete jeden z prvních a současně nejmenších automobilů továrny BMW – licenčně vyráběný BMW DIXI a současně největší a poslední předválečný vůz BMW 335 – takzvaný dálniční kurýr.

Značka VW je zastoupena vojenským vozem KdF 82 z roku 1940. Jde o konstrukci rodáka z Liberce Ferdinanda Porscheho. Civilní verze tohoto automobilu – VW „Brouk“ se stala nejprodávanějším civilním vozem na světě.

Muzeum a jeho exponáty nejsou typickým muzeem, ale živým organizmem. Automobily a motocykly vystavené v muzeu jsou pojízdné nebo se opravují, aby plně pojízdné byly. Omlouváme se, pokud právě při Vaší návštěvě bude automobil u opraváře, na soutěži veteránů či právě poveze šťastnou nevěstu vstříc její zářivé budoucnosti.

Penzion Veteran nabízí kromě unikátního muzea veteránů i místo, kde si se svým partnerem či partnerkou můžete řící své ANO. Jsou zde pro vás nachystané dvě místnosti, které ke svatbě přímo vyzývají a venkovní areál, do kterého se vejde kolem sta hostů.

Celý areál je jako stvořený k relaxaci a odpočinku o čemž se můžete přesvědčit ve zdejší cukrárně, kde Vás zaručeně zchladí v letních měsících zdejší zmrzlina a v zimě naopak zahřeje nabídka wellness s kouzelnou atmosférou.

Všechny informace i otevírací dobu najdete na stránkách http://www.veteranmuseum.cz/.

Sdílej stránku!


Aktuality

16.9.2020

PŘEDEHRÁVKA 14.KOLA

Z důvodu karantény Frýdku-Místku si Jestřábi zahrají předehrávku 14. kola v sobotu 16.9.2020 na ledě Havířova od 17:00.

11.9.2020

Změny v A-týmu!

Tomáš Pšenička a prostějovský odchovanec Martin Pěnčík po vzájemné dohodě končí v Prostějově.

27.8.2020

Staronová posila do útoku!!

Z pražské Sparty přichází na dvouměsíční hostování Tomáš Pšenička, který si v loňské sezoně připsal za mateřskou Spartu 19 startů s bilancí (1+1) a v Chance lize vypomáhal Ústí nad Labem ve 25 zápasech (9+8).Vítej Tome!!

13.8.2020

Změna soupeře v přípravě

Z důvodu karantény týmu HC Dukla Jihlava odehrajeme ve čtvrtek 20.8.2020 v 18:00 přípravné utkání proti GKS Tychy.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

No foto

Petr

Chlán

7 branek

Asistence

No foto

David

Bartoš

8 asistencí

Body

No foto

Petr

Chlán

12 bodů

Zápasy

No foto

Dominik

Hrníčko

10 zápasů

Úspěšnost

No foto

Ondřej

Bláha

88,89% úspěšnost