lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
O KAPKU LEPŠÍ HOKEJ

O KAPKU LEPŠÍ HOKEJ

Únor nebude pro český hokejový svět jen otázkou statistik, brilantních akcí či skvělých zákroků brankářů, ale také připomene, že 4. únor je Světovým dnem boje proti rakovině a že je mezi námi hodně lidí i dětí, které musí čelit různým druhům této zákeřné nemoci, přičemž mezi nejčastější nádorové onemocnění dětského věku patří leukémie. Proto se Nadační fond Kapka naděje a agentura BPA sport marketing dohodla na spolupráci a společně rozjely projekt O kapku lepší hokej.

„Koncept „O kapku lepší..“ byl v Kapce naděje založen v roce 2018 a přinesl již řadu úspěšných projektů ve spolupráci s velkými společnostmi napříč odvětvími a právě i se sportovními kluby a asociacemi. Jsme nesmírně hrdí, že letos můžeme představit partnerství s Českým hokejovým týmem i hokejovými ligami, které nám zprostředkovala společnost BPA sport marketing a.s.“, uvedl Jan Fischer, ředitel Nadačního fondu Kapka naděje.

Symbolem, který doplní logo projektu, bude oranžová stužka, neboť tato barva reprezentuje právě boj s poruchou krvetvorby. V termínu od 4. února do 14. února pak proběhnou aktivity napříč českou hokejovou reprezentací a nejvyššími hokejovými soutěžemi.

Tváří projektu se stane Honzík Jakeš. Honzík byl do 9.1.2017 úplně zdravý a usměvavý syn, bráška, žák druhé třídy a ve škole patřil k nejlepším. Téměř všechen volný čas trávil na ledě se svým hokejovým týmem. Nebyl víkend bez hokejového zápasu. V lednu 2017 byla Honzíkovi diagnostikována akutní leukémie. Léčba chemoterapií selhala a Honzík musel podstoupit transplantaci kostní dřeně. Nikdy si nestěžoval, neplakal, od prvního týdne bojoval jako na ledě. A vyhrál. Už může opět hrát hokej a chce být záchranářem! Honzík je pozván na trénink s českou hokejovou reprezentací (4. února) a 12. února bude čestným hostem v televizním utkání kladenských Rytířů se Zlínem.

„S Honzíkem se známe už dlouho a jeho příběh nás hodně chytil za srdce. Bojoval proti své nemoci s neuvěřitelnou vervou a my bychom projektem „O kapku lepší hokej“ chtěli motivovat další děti a rodiče, aby nabrali sílu a boj byl pro ně alespoň o trochu snazší“, říká Vendula Pizingerová, zakladatelka Nadačního fondu Kapka naděje.

Oranžová barva bude v různé formě komunikována v rámci Tipsport extraligy i Chance ligy v utkáních od 11. do 15.. Hráči i rozhodčí nastoupí s přelepkami na helmách s logem projektu díky vstřícnosti titulárního partnera společnosti Tipsport, resp. Chance. Na vybraných stadionech proběhne též dobročinná sbírka. Diváci si budou moci pořídit oranžovou stužku a k projektu se tak připojit. Do oranžového hávu se dočasné obalí oficiální profily na hokejových sociálních sítích (hashtag #okapkulepsihokej).

Kromě osvěty dárcovství krve a kostní dřeně je smyslem projektu získat finanční prostředky. Vyjma již zmíněných kasiček na stadionech půjde zejména o aukci dresů hokejové reprezentace a hokejky kapitánů extraligových či prvoligových celků. Aukce proběhne v březnu na webu sportovniaukce.cz, o přesném termínu zahájení budeme včas informovat.

„Nijak nezastíráme, že nám inspirací byl zavedený projekt Hockey fights cancer z NHL. V ČR je několik klubů, které jsou v této oblasti velmi aktivní a mají zavedené projekty a spolupráce ve svém regionu, namátkou zmíním Sparťanskou krev. I s ohledem na nadační projekt Legenda legendám, jsme se letos nepouštěli do speciálního designu dresů, ale určitě je to téma, které bychom v případě pokračování projektu, rádi alespoň s extraligovými kluby po sezóně otevřeli. V rámci reprezentace určitě plánujeme další aktivity i ve zbytku sezóny, současně již máme další myšlenky, jak bychom v hokeji mohli pomoci a podpořit tak boj s poruchou krvetvorby,“ upřesňuje možný vývoj do budoucna Petr Nitsche z BPA sport marketing.

Již od roku 2000 pomáhá Nadační fond Kapka naděje zachraňovat dětské pacienty s poruchou krvetvorby, nádorovými onemocněními a ty, jejichž léčba vyžaduje transplantaci kostní dřeně. Cílem fondu je zlepšovat vybavenost českých nemocnic, přispět ke zlepšení psychické pohody léčených dětí i jejich rodičů. Výtěžek projektu O kapku lepší hokej půjde právě na podporu dětských pacientů s onkologickými onemocněními.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

44 asistencí

Body

Marek

Račuk

60 bodů

Zápasy

Tomáš

Nouza

57 zápasů

Úspěšnost

Daniel

Huf

91,65% úspěšnost