lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Nová sezona = nový systém Chance ligy

Nová sezona = nový systém Chance ligy

Český hokej vstupuje do nové sezony s velkými změnami. Na pozici svazového šéftrenéra střídá Filip Pešán Slavomíra Lenera, došlo k zeštíhlení juniorské soutěže a Chance liga se bude hrát novým systémem. Letošní sezona je poslední nesestupovou, ale nikdo neví, co se bude dít po opětovném otevření soutěže.

Samotné kluby druhé nejvyšší soutěže vybíraly nový systém ze tří variant, které jsme vám popisovali nedávno v našem článku -> ODKAZ ZDE. Od včerejšího dne je jasné, že se soutěž bude hrát podle varianty C. Pro tuto variantu hlasoval i náš klub. Co to znamená, kolik se bude hrát zápasů a jakým způsobem? To se dozvíte níže.

Varianta C

30 kol, pak dalších 28 nadstavby

V první fázi základní části se bude hrát dvoukolově každý s každým. To znamená jedno utkání doma a jedno venku s každým soupeřem (30 utkání).

Ve druhé fázi se po odehraných dvou kolech rozdělí týmy podle umístění na dvě skupiny - první skupina týmy na 1-8. místě a druhá skupina týmy na 9-16. místě. V obou skupinách se bude hrát čtyřkolově každý s každým. To znamená dvakrát doma a dvakrát venku s každým soupeřem (28 utkání). Poslední kolo základní části Chance ligy ligy bude odehráno 7. 3. 2019.

Návrat předkola play-off

Do Chance ligy se vrací předkolo play-off. To se odehraje po 58 utkáních základní části. Zde se utká tým, který se umístí na 7. místě první skupiny proti týmu z 10. místa druhé a osmý tým z první skupiny s devátým z druhé. Bude se hrát na tři vítězné utkání. Doma začne výše umístěné mužstvo.

Přímý postup do extraligy

Vítězové předkola se přidají k týmům, které se umístili na 1-6. místě první skupiny a poté bude soutěž postupovat, jak jsme zvyklí. Čtvrtfinále, semifinále a finále. Série se budou hrát na čtyři vítězná utkání. Účast v extralize si přímo vybojuje pouze vítěz prvoligového play-off Chance ligy 2019/2020. To je další rozdíl oproti minulé sezoně, kde hrály baráž dva týmy z první ligy proti dvěma nejhorším celkům z extraligy. Poslední zápas finálové série je plánován na 29. 4. 2019.

Soutěž bude nesestupová

Na základě rozhodnutí, schváleného v březnu 2017 s perspektivou juniorského mistrovství světa v Česku a přijatého s platností pro tři následující ročníky, bude druhá nejvyšší soutěž v sezoně 2019/20 ještě nesestupová. Nováčky jsou Chomutov a Sokolov. Co bude následovat v dalším ročníku je momentálně v jednání.

Účastníci Chance ligy 2019/20

Piráti Chomutov, ČEZ Motor České Budějovice, HC Dukla Jihlava, VHK ROBE Vsetín, HC ZUBR Přerov, AZ RESIDOMO Havířov, LHK Jestřábi Prostějov, HC Stadion Litoměřice, HC Frýdek-Místek, SK Horácká Slavia Třebíč, HC Slavia Praha, HC RT TORAX Poruba 2011, HC Benátky nad Jizerou, HC Slovan Ústí nad Labem, SK Trhači Kadaň, HC Baník Sokolov.

Sdílej stránku!


Aktuality

19.7.2019

Tomáš Divíšek dnes slaví 40!!!

"Divochu", za celý klub, realizační tým, tvé spoluhráče a naše fanoušky ti přejeme k tvému jubileu všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří tobě i celé tvé rodině! Je pro nás čest, být s tebou v týmu! #dichoch40 #cojestaryjedobry #jsmeprostejov

18.7.2019

Havlík opouští Prostějov

Už jste si mohli všimnout, že Ladislav Havlík nefiguruje na naší soupisce pro novou sezonu a dnes se potvrdily spekulace o jeho odchodu do ciziny. 27-letý obránce podepsal novou smlouvu s polským PKH Gdansk. Za celý tým Jestřábů děkujeme za roky strávené v Prostějově a přejeme, ať se mu i jeho rodině v novém působišti daří!

https://pkh2014.pl/havlik-i-bilcik-wzmocnia-defensywe/

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost