lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Nová sezona = nový systém Chance ligy

Nová sezona = nový systém Chance ligy

Český hokej vstupuje do nové sezony s velkými změnami. Na pozici svazového šéftrenéra střídá Filip Pešán Slavomíra Lenera, došlo k zeštíhlení juniorské soutěže a Chance liga se bude hrát novým systémem. Letošní sezona je poslední nesestupovou, ale nikdo neví, co se bude dít po opětovném otevření soutěže.

Samotné kluby druhé nejvyšší soutěže vybíraly nový systém ze tří variant, které jsme vám popisovali nedávno v našem článku -> ODKAZ ZDE. Od včerejšího dne je jasné, že se soutěž bude hrát podle varianty C. Pro tuto variantu hlasoval i náš klub. Co to znamená, kolik se bude hrát zápasů a jakým způsobem? To se dozvíte níže.

Varianta C

30 kol, pak dalších 28 nadstavby

V první fázi základní části se bude hrát dvoukolově každý s každým. To znamená jedno utkání doma a jedno venku s každým soupeřem (30 utkání).

Ve druhé fázi se po odehraných dvou kolech rozdělí týmy podle umístění na dvě skupiny - první skupina týmy na 1-8. místě a druhá skupina týmy na 9-16. místě. V obou skupinách se bude hrát čtyřkolově každý s každým. To znamená dvakrát doma a dvakrát venku s každým soupeřem (28 utkání). Poslední kolo základní části Chance ligy ligy bude odehráno 7. 3. 2019.

Návrat předkola play-off

Do Chance ligy se vrací předkolo play-off. To se odehraje po 58 utkáních základní části. Zde se utká tým, který se umístí na 7. místě první skupiny proti týmu z 10. místa druhé a osmý tým z první skupiny s devátým z druhé. Bude se hrát na tři vítězné utkání. Doma začne výše umístěné mužstvo.

Přímý postup do extraligy

Vítězové předkola se přidají k týmům, které se umístili na 1-6. místě první skupiny a poté bude soutěž postupovat, jak jsme zvyklí. Čtvrtfinále, semifinále a finále. Série se budou hrát na čtyři vítězná utkání. Účast v extralize si přímo vybojuje pouze vítěz prvoligového play-off Chance ligy 2019/2020. To je další rozdíl oproti minulé sezoně, kde hrály baráž dva týmy z první ligy proti dvěma nejhorším celkům z extraligy. Poslední zápas finálové série je plánován na 29. 4. 2019.

Soutěž bude nesestupová

Na základě rozhodnutí, schváleného v březnu 2017 s perspektivou juniorského mistrovství světa v Česku a přijatého s platností pro tři následující ročníky, bude druhá nejvyšší soutěž v sezoně 2019/20 ještě nesestupová. Nováčky jsou Chomutov a Sokolov. Co bude následovat v dalším ročníku je momentálně v jednání.

Účastníci Chance ligy 2019/20

Piráti Chomutov, ČEZ Motor České Budějovice, HC Dukla Jihlava, VHK ROBE Vsetín, HC ZUBR Přerov, AZ RESIDOMO Havířov, LHK Jestřábi Prostějov, HC Stadion Litoměřice, HC Frýdek-Místek, SK Horácká Slavia Třebíč, HC Slavia Praha, HC RT TORAX Poruba 2011, HC Benátky nad Jizerou, HC Slovan Ústí nad Labem, SK Trhači Kadaň, HC Baník Sokolov.

Sdílej stránku!


Aktuality

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení

8.3.2019

Předprodej na 6. utkání

Předprodej vstupenek na nedělní šesté utkání čtvrtfinále se uskuteční v:

SOBOTU 9.3 OD 15:00 DO 18:00.

V den utkání pokladny otevřou v 15:30 a zimní stadion v 16:00.

6.3.2019

Dnes pokladny od 16:30

Informace k prodeji vstupenek na středeční utkání se Vsetínem. Pokladny se otevřou v 16:30 a zimní stadion v 17:00.

27.2.2019

Informace o prodeji vstupenek

Před úterním utkáním play-off se Vsetínem budou pokladny zimního stadionu otevřeny od 15:00. Začátek utkání je v 18:00.

Cena vstupenky - 150,- Kč

Z důvodu předpokládaného velkého zájmu o utkání play-off a zrušení online prodeje vstupenek, žádáme diváky, aby využili brzkého otevření pokladen a předešli dlouhým frontám na v den utkání. Děkujeme.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost