lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Nová sezona = nový systém Chance ligy

Nová sezona = nový systém Chance ligy

Český hokej vstupuje do nové sezony s velkými změnami. Na pozici svazového šéftrenéra střídá Filip Pešán Slavomíra Lenera, došlo k zeštíhlení juniorské soutěže a Chance liga se bude hrát novým systémem. Letošní sezona je poslední nesestupovou, ale nikdo neví, co se bude dít po opětovném otevření soutěže.

Samotné kluby druhé nejvyšší soutěže vybíraly nový systém ze tří variant, které jsme vám popisovali nedávno v našem článku -> ODKAZ ZDE. Od včerejšího dne je jasné, že se soutěž bude hrát podle varianty C. Pro tuto variantu hlasoval i náš klub. Co to znamená, kolik se bude hrát zápasů a jakým způsobem? To se dozvíte níže.

Varianta C

30 kol, pak dalších 28 nadstavby

V první fázi základní části se bude hrát dvoukolově každý s každým. To znamená jedno utkání doma a jedno venku s každým soupeřem (30 utkání).

Ve druhé fázi se po odehraných dvou kolech rozdělí týmy podle umístění na dvě skupiny - první skupina týmy na 1-8. místě a druhá skupina týmy na 9-16. místě. V obou skupinách se bude hrát čtyřkolově každý s každým. To znamená dvakrát doma a dvakrát venku s každým soupeřem (28 utkání). Poslední kolo základní části Chance ligy ligy bude odehráno 7. 3. 2019.

Návrat předkola play-off

Do Chance ligy se vrací předkolo play-off. To se odehraje po 58 utkáních základní části. Zde se utká tým, který se umístí na 7. místě první skupiny proti týmu z 10. místa druhé a osmý tým z první skupiny s devátým z druhé. Bude se hrát na tři vítězné utkání. Doma začne výše umístěné mužstvo.

Přímý postup do extraligy

Vítězové předkola se přidají k týmům, které se umístili na 1-6. místě první skupiny a poté bude soutěž postupovat, jak jsme zvyklí. Čtvrtfinále, semifinále a finále. Série se budou hrát na čtyři vítězná utkání. Účast v extralize si přímo vybojuje pouze vítěz prvoligového play-off Chance ligy 2019/2020. To je další rozdíl oproti minulé sezoně, kde hrály baráž dva týmy z první ligy proti dvěma nejhorším celkům z extraligy. Poslední zápas finálové série je plánován na 29. 4. 2019.

Soutěž bude nesestupová

Na základě rozhodnutí, schváleného v březnu 2017 s perspektivou juniorského mistrovství světa v Česku a přijatého s platností pro tři následující ročníky, bude druhá nejvyšší soutěž v sezoně 2019/20 ještě nesestupová. Nováčky jsou Chomutov a Sokolov. Co bude následovat v dalším ročníku je momentálně v jednání.

Účastníci Chance ligy 2019/20

Piráti Chomutov, ČEZ Motor České Budějovice, HC Dukla Jihlava, VHK ROBE Vsetín, HC ZUBR Přerov, AZ RESIDOMO Havířov, LHK Jestřábi Prostějov, HC Stadion Litoměřice, HC Frýdek-Místek, SK Horácká Slavia Třebíč, HC Slavia Praha, HC RT TORAX Poruba 2011, HC Benátky nad Jizerou, HC Slovan Ústí nad Labem, SK Trhači Kadaň, HC Baník Sokolov.

Sdílej stránku!


Aktuality

7.2.2020

Informace o marodce

Na marodce se po utkání s Frýdkem ocitl Lukáš Krejčík, který má vážné problémy s kolenem a vypadá to, že pro něj předčasně skončila letošní sezona. To samé platí i pro Kryštofa Ouřadu, který musel na operaci ramene.

27.1.2020

Změny v A-teamu

Jestřábi před uzavřením přestupového okna sáhli ke změnám na své soupisce.

Daniela Dvořáka v brankovišti nahradí Radek Haas, který přichází z Mladé Boleslavi. Sportovní manažer Jiří Vykoukal k této změně říká: "Po konzultaci s Hradcem Králové jsme se rozhodli Dana uvolnit, aby měl větší zápasové vytížení. Danovi děkujeme za jeho práci a přejeme mu do kariéry jen to nejlepší."

Radek Haas poslední sezony působil v mládežnických týmech Ässät U20 a v extralize debutoval letos, když dvakrát nastoupil za Mladou Boleslav.

Další posila přichází do útoku. Prostějov získal z Pardubic Michala Machače, který v dresu pardubického áčka naskočil do 22 utkání.

Borci vítejte v Prostějově!

15.1.2020

Stanovisko klubu

Rádi bychom se vyjádřili k dnešní žádosti Třebíče o přeložení zápasu. Za normálních okolností bychom soupeři vyhověli, ale podle předložené soupisky k utkání se domníváme, že k žádosti o odložení nebyl žádný důvod. I my se dlouhodobě potýkáme s marodkou a v dnešním utkání nám chybělo 5 hráčů základní sestavy kvůli chřipkové epidemii. V sestavě už minulé utkání chyběli Štůrala, Mrázek, Krejčí, Meidl a Novák. Tímto bereme celou záležitost za uzavřenou.

14.1.2020

Všechno nejlepší!

Dnes 14.1.2020 slaví své 34. narozeniny obránce jestřábí letky Jaroslav Mrázek. Mrázo, přejeme všechno nejlepší, pevné zdraví a ať se daří!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Body

Zápasy

Úspěšnost