lhk Jestřábi Prostějov
vízěz 2. ligy 2013/2014
Nikde není psané, že pokud půjdete do nižší soutěže, tak tam zůstanete na pořád. Pro mě bylo velkou motivací probojovat se o soutěž výš, říká Petr Krejčí o jeho cestě do prostějovského A-týmu

Nikde není psané, že pokud půjdete do nižší soutěže, tak tam zůstanete na pořád. Pro mě bylo velkou motivací probojovat se o soutěž výš, říká Petr Krejčí o jeho cestě do prostějovského A-týmu

Nadějný prostějovský odchovanec Petr Krejčí podepsal před koncem letošního play-off dlouhodobý kontrakt s prostějovskými Jestřáby. Do poloviny soutěže nabíral zkušenosti v druholigové Opavě a ke konci Chance ligy patřil ke stěžejním obráncům letky Jiřího Vykoukala. Co stálo za jeho vzestupem a jak se připravuje na novou sezonu se dozvíte z našeho rozhovoru.

Petře, vy jste si řekl svými výkony o dlouhodobou smlouvu. Naposledy takovouto smlouvu v Prostějově podepsal Jakub Neužil. Šel by jste rád v jeho šlépějích?

Jak se Kuba dokázal vypracovat za ty čtyři roky, co je tady, je velkou inspirací pro nás mladé. Momentálně je jedním z nejlepších brankářů v Chance lize, je oblíbený mezi našimi fanoušky a já bych samozřejmě rád napodobil jeho cestu. Chtěl bych být ten, co v Prostějově rozhoduje zápasy.

Minulou sezonu jste s juniorkou Komety vyhrál extraligu juniorů a v létě jste byl v Prostějově na try-outu. Bylo pro vás velké zklamání, že jste se nedokázal probojovat do sestavy?

Zklamání to bylo v první fázi, kdy mi pan Vykoukal oznámil, že se mnou nepočítá pro začátek sezony a rovnou mi řekl, že půjdu na hostování do 2. ligy. Když se na to podívám zpětně, tak musím uznat, že na začátku sezony jsem na první ligu výkonnost neměl. Přenesl jsem si některé zranění z konce minulé sezony do přípravy a bohužel jsem nemohl ukázat všechno, co ve mě bylo. Chybějící kondička a herní vytíženost se ukázaly jako rozhodující. V Opavě ze mě zklamání rychle vyprchalo a dělal jsem vše pro to, abych se vrátil do Prostějova.

Před sezonou jste byl odložený hráč a na jejím konci nepostradatelná součást šlapajícího týmu. Co se s vámi v Opavě stalo? (Prostějov uvolnil Krejčího na hostování do HC Slezan Opava, 2. liga)

Po příchodu do Opavy mi pan trenér Janeček hned řekl, co přesně ode mě očekává. On mě nějaký ten pátek zná a věřil v můj potenciál. Obrovsky mi pomohlo, že mi trenér věřil a já mu na oplátku chtěl tu důvěru splatit výkony na ledě. Myslím, že se mi to i jakž takž povedlo. Opavu sem nepřestal sledovat a mrzí mě, že se týmu nepovedlo postoupit do play-off. Na Opavu budu vzpomínat jen v dobrém, protože mi tam všichni moc pomohli a i jejich zásluhou jsem v Prostějově.

Doporučil byste i ostatním vrstevníkům cestu do vyšší soutěže přes tu nižší, kde získáte zkušenosti a ostruhy?

Pro mladé kluky, kteří končí juniorku a přechází do áčka, je to cesta. Velice důležitá je herní praxe! Tím, že budou vysedávat na střídačce nebo na tribuně se hokej hrát nenaučí. Nižší soutěž slouží k tomu, aby hráč nabral zpátky sebevědomí, nasbíral zkušenosti mezi dospěláky. Nikde není psané, že pokud půjdete do nižší soutěže, tak tam zůstanete na pořád. Pro mě bylo velkou motivací probojovat se o soutěž výš!

Já se vrátím ještě na začátek našeho rozhovoru, kde jsme zmiňovali, že jste patřil do týmu brněnské juniorky, která vyhrála titul. Jak jste se ocitl v Kometě?

Před příchodem do Brna jsem za sebou měl nevydařené angažmá v Chomutově, kde jsem si nedokázal poradit s tamnějším prostředím a vrátil se do Prostějova. Poté mě jako blesk z čistého nebe kontaktoval trenér z Komety. Pověděl mi něco o celé organizaci, jak to v Brně funguje a na závěr řekl, že tým by měl hrát o titul. Jakmile zmínil titul, tak moje rozhodování bylo velice rychlé a jednoduché! Chtěl jsem titul vyhrát a byla to pro mě velká motivace!

Mají mladí hokejisté v Brně příležitost prosadit se do A-týmu Komety?

Já si myslím, že Kometa a Liberec jsou ukázky organizací, jak by to mělo vypadat. Oba dva týmy velice dobře pracují s mládeží a dávají šanci svým odchovancům. Kometa má v záloze farmu v prvoligové Třebíči a spousta kluků, kteří hráli se mnou, mělo to štěstí a do áčka už nakoukli.

Zdá se vám, že se od vašich let zlepšilo prostředí pro prostějovskou mládež a že se blíží doba, kdy tu opět budeme vídat i ty nejlepší celky z extraligy?

Když to srovnám s dobou, kdy jsem začínal v Prostějově, tak to prostředí je daleko lepší, ale furt to jsou pouze mravenčí krůčky a je tu ještě spousta práce. Podle mého názoru by si zimák zasloužil lepší posilovnu nebo tělocvičnu. Tady ta garáž, co teď máme je naprosto nevyhovující. V zimě tam máme 3 stupně nad nulou a to není ideální prostředí ke cvičení. To se už vůbec nebavím o mládeži a dětech. Ti potřebují pro svůj správný vývoj i akrobatickou a gymnastickou průpravu, které v tak stísněném prostoru dělat bohužel nejdou. Vždyť hokejista musí být komplexním sportovcem a potřebuje nejenom zvedat činky.

Vraťme se zpět k vaší kariéře. Slyšel jsem o vás, že si po konci ligové sezony nedopřáváte dovolenou, ale každý den makáte s Jiřím Vykoukalem na ledě. Je to pravda?

S panem Vykoukalem je to velká škola. Když to řeknu trošku hloupě, tak mě učí znovu bruslit. Trochu mi mění styl a snaží se mi pomoc. Je dvojnásobný mistr světa, skvělý obránce a výborný trenér. Myslím si, že by si každý hokejista přál, aby se mu individuálně věnovala taková osobnost. Já jsem za to vážně moc rád a každý trénink je pro mě obrovskou školou!

Jaké máte osobní cíle do příští sezony?

Prvotní cíl je dostat se do základní sestavy a pak i na přesilovky. Hokej je týmový sport a já se budu snažit, abych byl jedním dílem skládačky, která nám zajistí dobrou sezonu.

Na závěr se vás zeptám, kdo bude podle vás z trojice (Budějovice už nemají šanci postoupit) Pardubice, Kladno, Chomutov v příští sezoně hrát Chance ligu?

Podle mě to Pardubice a Kladno zvládnou a příští rok budeme jezdit do Chomutova. Chomutov má krásný stadion, krásné zázemí a pro nás bude velká výzva je porážet a já osobně se na to moc těším!

Sdílej stránku!


Aktuality

4.6.2019

Jestřáby opouští Jan Starý

Jestřábi se rozloučili s Janem Starým, kterému nenabídli novou smlouvu. "Starda" do Prostějova přišel před sezonou 2017/2018 a rychle se zařadil mezi nejvýraznější hráče týmu. S Jestřábem na prsou odehrál 92 utkání, ve kterých nastřílel 29 branek a na dalších 31 nahrál. Honzovi děkujeme za jeho odvedenou práci a přejeme mu i jeho rodině pevné zdraví a ať se vám daří. Díky Stardo!

20.5.2019

Mikliš odchází do Znojma

Ondřej Mikliš působil v Prostějově od předminulé sezony a od začátku se zařadil mezi šestici obránců, na kterou trenéři spoléhali. V Prostějově odehrál 99 utkání, ve kterých vstřelil 6 branek a k nim přidal 20 asistencí. Za celý klub mu přejeme, ať se mu v novém působišti daří!

12.3.2019

Vstupenky Vsetín

Informace ke vstupenkám na poslední utkání čtvrtfinále na Vsetíně. Vstupenky do sektoru hostů jsou beznadějně vyprodané a o dostupnosti lístků na místě nemáme informace. Kdo by to i tak chtěl vyzkoušet, musí počítat s variantou, že lístky nekoupí. Děkujeme za pochopení

8.3.2019

Předprodej na 6. utkání

Předprodej vstupenek na nedělní šesté utkání čtvrtfinále se uskuteční v:

SOBOTU 9.3 OD 15:00 DO 18:00.

V den utkání pokladny otevřou v 15:30 a zimní stadion v 16:00.


ARCHIV AKTUALIT

Góly

Asistence

Marek

Račuk

42 asistencí

Body

Zápasy

Radek

Prokeš

56 zápasů

Úspěšnost

Jakub

Neužil

92,83% úspěšnost